Kara delik ve 21 Aralık 2012 NASA da bul…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

13 Cevaplar

 1. aykut dedi ki:

  kimsenin tahmin edemeyeceği şeyler olucak

 2. Hasan Y. Özfidan. dedi ki:

  Sevgili admin,
  Yakın bır geçmişte Sitenizin16 Mayıs 2012 Tarihli Sayfanızda www.bluebox.bbs.tr/guneste-acil-durum-nedir-hic-gundemde ,
  “Güneşte acil durum nedir ?
  Hiç gündemde yokken çok acil bir forum düzenleniyor.
  Dünyanın dört bir yanından uzmanlar Washington’da Ulusal Basın Kulübü’nde 5 Haziran 2012 de Uzay Hava Enterprise Forum (SWEF) için toplanıyor. Toplantı daha önce duyurulmuş bir toplantı değil. Çok acil mesajı ile yayınlandığına göre önemli bazı oturumlar olacak.”
  Başlıklı yazınızı okumuştum.
  Daha sonraları yapılan bu toplantının sonuçlarıyla ilgili hiçbir bilgiye ulaşamadığınızı açıkladınız. Bende sizin gibi bu toplantının neden yapıldığını ve sonuçlarının neler olduğunu büyük bir merak içinde hem bekliyor, hemde araştırıyordum.
  Internette gezinirken, bu toplantının neden yapıldığı ve sonuçları hakkında bazı bilgiler okudum. Bu bilgiler, toplantının neden yapıldığı ve sonuçlarının neler olduğu hakkında açık bilgiler içermekte.. Bu bağlamda konuyla ilgilenenler ve sonuçlarını merak edenler için, bu yazıyı sizlerle paylaşmakta yarar gördüm.

  Nasa Dünya Gözlemevinden yapılan bu açıklama, Haziran Ayında yapılan olağanüstü toplantının sonuçları hakkında önemli ipuçları vermekte..
  Yapılan açıklamada,
  Ağustos 2012 yılında, NASA dinamik ve düzensiz Van Allen Kuşakları yılında uzay hava anlamak için özel olarak tasarlanmış bir göreve giriştiğinden bahsedilmekte..
  Yazıda “NASA dinamik ve düzensiz Van Allen Kuşakları yılında uzay hava anlamak için özel olarak tasarlanmış bir misyonu başlattı. 04:05 30 Ağustos 2012 tarihinde Radyasyon Kemer Fırtına Probları (RBSP) Florida’daki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonu’ndan kaldırdı bir Birleşik Fırlatma İttifakı Atlas V roketi yörüngeye yörüngeye yerleştirilmesi yapıldı.” Denilmekte,
  Yine yazıda,
  “Ikiz uzay aracı iç ve dış Van Allen radyasyon kuşakları boyunca ayrı yörüngelerde uçacak. Misyonu Güneş’in 11 yıllık döngüsünün ya da güneş maksimum yüksekliği yakınında başlıyor.” Denilmekte,
  Yazının sonunda ise,
  Ağustos, 2012 yılında NASA dinamik ve düzensiz Van Allen Kuşakları, Dünya’nın etrafında gizemli radyasyon kuşakları içinde uzay hava anlamak için özel olarak tasarlanmış bir göreve giriştiğinden bahsedilmektedir.
  Yazının tamamına earthsky.org/space/probing-earths-mysterious-radiation-belts Adresinden ulaşabilirsiniz.
  Ayrıca, bu yazıyı okuduktan sonra “Armageddon” Filmini izlemenizi tavsiye ederim. Yazıyla film arasında büyük bir benzerlik var..
  Yapılan açıklamalar, akıllara takılan sorulara büyük bir şekilde cevap veriyor..

  Hasan Y. Özfidan.
  Ekonomist – Eleştirmen Yazar.

  • hilal79 dedi ki:

   2012 Filminde de bir felaketin yaklaştığını anladıklarında ki bu küresel felaket olacak tüm Dünya liderleriyle acil bir toplantı yapılıyor ABD tarafından. Ancak ilginç olan tüm Dünya liderleri ve seçilmiş olan vatandaşları Çin tarafından daha önceden yapılmaya başlanmış olan gemilere yönlendiriliyorlar. Burada dikkatimi çeken durum olağanüstü bir durum var anlamında acil toplantı yapılıyor ancak o devasa gemilerin yapımı bitmiş oluyor.
   NASA ‘nın tespit ettiği bazı durumlar var elbet ancak belki emin değiller veya kesinlik kazandırmış olsalar bile kaos yaratmamak için açıklama yapmadıklarını düşünüyorum.

 3. admin admin dedi ki:

  RBSP uyduları van allen kuşaklarının şu an içinden geçmekte olduğumuz çok büyük bir uzay manyetik alanını ölçmek için kullanılıcak.

  Bununla ilgili yazıyı

  www.bluebox.bbs.tr/gokyuzunde-garip-seslerin-sirri-cozuldu

  yazmıştım.

  Van allen kuşakları 1958 den beri bilinen ve ölçülen bir şey. RBSP uyduları bu kuşağın manyetik alanın içinden geçerken nasıl bir davranışa geçeceğini görmek adına acele olarak 2 yıl içinde uzaya gönderilmiştir.

  RBSP van allen i ölçmeyecek…

 4. Hasan Y. Özfidan. dedi ki:

  Bugün gelişen 2 olay dikkatrimi çekti! Bakalım sizlerin de dikkatini çekecekmi?

  1.si Rusyada bir yolcu uçağı hedef alanına yaklaştığını zannetmiş ve ardından acil bir inişe geçmiştir.
  Konuyla İlgili Bilgiye
  hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_summary&edis_id=VIV-20121014-36821-RUS Adresinden ulaşabilirsiniz..

  2.si Amerikada Pentagona ait bir donanmada bir denizaltıyla bir krovözörün çarpıştığı haberi yer almakta..
  Bu Konuyla ilgili Habere de
  hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_summary&edis_id=VIV-20121014-36823-USA Adresinden ulaşılabilir.

  Yaşanan bu iki olayda ucuz atlatılmış..

  Sitenizde daha önce değinmiş olduğunuz “Manyetik kutup kayması.” Olayı sonucu navigasyonlarının doğru çalışmayacağı ve buna bağlı olarak bazı kazaların olabileceği açıklaması aklıma geldi.

  Dünyada yaşanan anormal olayları yaklaşık 1. Yıldır düzenli olarak takip etmeye çalışıyorum. Gerçekleşen bu kazalar diğerlerinden çok farklı!
  Konuyu sizlerle paylaşmak istedim.

  Hasan Y. Özfidan.
  Ekonomist – Eleştirmen Yazar.

  • hilal79 dedi ki:

   Sayın Admin ‘in “Manyetik kutup kayması.” Olayı sonucu navigasyonlarının doğru çalışmayacağı ve buna bağlı olarak bazı kazaların olabileceği ile ilgili bir yazısı vardı evet . Haberleri bu durumu dikkate alarak yorumlamak çok mantıklı olacak . Verdiğiniz iki örnekte çok ilginç hata yapmayacak güçler. Değindiğiniz gibi son zamanlarda olan kaza olaylarına bu açıdan da bakmak gerekiyor.
   Paylaşım için teşekkürler…

 5. Zehra Yılmaz dedi ki:

  dogal afetler olacak

 6. maestro dedi ki:

  Sahiden mi? Bakın bunu hiç beklemiyordum ! Büyük şok yaşadım siz böyle deyince.

 7. admin admin dedi ki:

  21 Aralık 2012 CERN de yapılacak deneyide NASA nın bu açıklaması ile birlikte değerlendirmek gerekli…

 8. sevil dedi ki:

  ortada bu kadar olasılık varken,kaos olur diye saklanması çok buyuk haksızlık,

 9. sahin643 dedi ki:

  Bugün nasa açıklama yaptı anladığım kadarıyla yine geçiştirici cvb lar verdiler yanlız her kez bi agızdan konuşamıyor hangi forma gitsem farklı senaryolarda felaket tellalığı yapılıyor kimisi kara delik kimisi güneş patlaması kimisi niburu gelicek deniyor bu yüzden hiç bir şey olmıcagı kanısındayım

 10. idris dedi ki:

  Depremleri Büyük Ölçüde Etkileyebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir