Zombiler ( İnsan yeme alışkanlıkları ) g…

Home / Genel / Zombiler ( İnsan yeme alışkanlıkları ) g…

Zombiler ( İnsan yeme alışkanlıkları ) geliyor.

ABD güvenlik kuruluşları önümüzdeki günlerde büyük bir eğitim programına tabii tutulacaklar. Eğitimin konusu ” Zombilerle nasıl başa çıkılır ” Konu oldukça yeni bir konu ABD de oluşan 12 insan yeme vakası sonrası böyle bir eğtim programı yaklaşık ilk aşamada 1000 polis ve güvenlik görevlisine verilecek.

Bu durum ABD de olası bir salgın dedikodularını gündeme taşıdı. Zombi veya insan yeme alışkanlıkları neden artış gösteriyor.

Durduk yerde insanlar neden diğer insanlara saldırmaya ve yeneye çalışıyorlar.

Aşağıda birkaç olay vakası var.

Palmetto, Florida Charles Baker, 26 yaşında polisin engel olmadığı ve kız arkadaşının kolunu yediği bildiriliyor.

Carl Jacquneaux (solda) market çıkışında saldırdığı kurbanın yüzünden bir parça ısırdı. Polis bu vakada başarısız kaldı. Saldırgan kurbanın kafasınıda ısırmaya devam etti.

Rudy Eugene, 31 saldırgan aniden toplu bulunan bir alanda insanlara saldırarak ısırmaya çalışmış, birkaç kişiden et koparacak şekilde şiddet kullanmış.

Miami de olan olayın TV kanallarındaki görüntüleri…

[youtube r5ZuXW0eh1k]

Bu tip vakalardan 12 adet mevcut ve son 6 ay içinde. Her ayda artış sayısı bir öncekinden fazla.

Bu durum olası bir zombi virusunun insanlar üzerinde etkili olabileceğini ve önümüzdeki günlerde karantinalı bölgeler yaratılabileceğide konuşuluyor.

Henüz avrupa ve ülkemizde bu tip bilinen kayda geçmiş bir vaka yok. Ancak salgın olası bir virus kaynaklı ise virusun uyduğu ve vakti geldiğinde uyanacağı yönünde.

Eğitim programında şöyle bir cümle dikkat çekiyormuş. ” İçinizde insan ısırmaya karşı bir talep yükseliyor ise en yakın sağlık kuruluşuna başvurun ” bu durum bilinen birşey olmasa bu cümle ile insanlara kontrol edilmesi istenmezdi.

Sizde çevrenizde bulunan kişileri gözleyin olası bir durum oluşabilir.

Takip ediyorum haberler geldikçe ekleyeceğim.

One Comment

  • Yaşar Sert

    Ülkemizde bu durum yaklaşık 1 asy önce yaşandı. Haberlerde kocası karısının kulağını ısırarakı koparmış. Kopan kulak ise çiğnendiği için hastahanede yerine dililememiş. Haber aynen böyleydi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir