Yaz mevsimi sonlarına yaklaşıyoruz. Sonb…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. andi dedi ki:

  Bu kış hafif la nina etkisi olacak deniliyor güzel bir kış gecirebiliriz inş polar koridorlar acılır da ülkemize sibiryadan güzel sistemler gelir ve marmara özlediği kar yağışlarını alır.

 2. Fahri Meteorolog Fahri Meteorolog dedi ki:

  ENSO değerinden bahsetmişsiniz. Daha evvel bu değer nötr yani +-0,5 değerlerinde dolanacak bir eğilimde idi. Ancak yeni değerlerde bir hafif La Nina eğilimi sözkonusu. Ocak ile beraber ENSO değeri -0,5 altına inmeye başlayacak. Ocak-Şubat dönemi en büyük değerlerine ulaşmış olacak. Ancak asıl olarak bizi kış aylarında Nao (Kuzey Atlantik Salınımı Endeksi) ve Ao(Arktik Salınım) endeks değerleri ve basınç yerleşimi coğrafyamızı daha yakından etkilemektedir. Her iki endeksin de ülkemiz için yağışlı ve soğuk bir kış için ideal şartlarda olmasını arzu etmekle beraber şu an için kışa dair tahminler için erken olduğunu düşünüyorum. Kasım ayında netleşeceğini zannediyorum kış beklentilerimizin.

 3. Haktan dedi ki:

  bana göre bu kış sanılanın aksine pek yumuşak geçmeyecektir.çok fazla süpriz yaşayacağımızı tahmin ediyorum.uzun yıllardır pek kar yağışı almamış yerler bile bu kış yoğun kar yağışı alabilir.

 4. Haktan dedi ki:

  merhaba, dünya küçük derler doğru demişler bakın yine karşılaştık.ege tahminde güzel paylaşımlarımız olmuştu kapanmasına gerçekten üzülmüştüm umarım burada devam ederiz.(izmirli)bilmem hatırladınızmı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir