Venus tutulması – Ay tutulması Dünyamız …

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. fuat dedi ki:

  ay tutulması bugun saat kacta ? onunla ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız seviniriz ?

 2. Güven Sporel dedi ki:

  Öğlen saatlerine denk geliyordu yanılmıyorsam. Yani izleme şansımız yok Türkiye üzerinden.

 3. commandan dedi ki:

  Dün izmir de yaşayanlar bu hava olayına tanıklık etti ama sizlere de anlatmalıyım.Arkadaşlar dün hava akşam saatlerine doğru çok kötü bir şekilde bozdu yoğun bir bulutlanma oldu fakat ilginç olan olay (doğma büyüme izmirliyim hayatımda böyle bir şey görmedim) her yere yıldırımlar düşüyordu herkes korkmuştu özellikle ben buca tarfındaydım orası berbattı.Hava kırmızıya döndü fena bir yağmur bastırdı ama yıldırımlar hızını hiç kesmedi.Yaklaşık 1:30 -2:00 saat kadar sürdü bu olay.Gecen haftada hemen hemen aynı olay oldu.Bu kadar sert hava olayının olması normal mi ? hava nın bu kadar elektrik yüklenmesi nin nedeni güneş ten gelen patlamaların sonucu olan manyetik fırtınaların bir sonucu mu? velhasıl neler oluyor İzmir de bu olayı yaşayanlar ne demek istediğimi anlıyordur.

 4. Ξпsɑr Ξпsɑr dedi ki:

  Evet Türkiye kadar piezoelektrik üreten yer yoktu sanırım, havadan çubuklar yardımıyla nemden bu enerjiler depo edilebilseymiş epey işe yaraabilirlermiş.

  Son günlerdir gün batımı kızıllığı vardı zatenki 2012.06.04 4.6 -.- KARACA-MARMARIS (MUGLA) gerçekleşti olayı buna bağlayabiliriz.

 5. Aslı Aslı dedi ki:

  Venüs ,TSİ ile bu gece 00:00 da güneşle dünyanın arasından geçmeye başlayacak.Venüsün bu hareketi 6 saat 40 dakika sürecek.6 Haziran sabahı saat 07:31 de güneşin önünden çekilmeye başlayacak ve saat 07:49 da geçiş sonaerecek.

  Burdur,Kibyra Antik Stadyumunda TUBİTAK Ulusal Gözlemevi ve Gölhisar Kaymakamlığı ortak olarak Gökyüzü Gözlem Şenliği düzenliyor.

  Venüsün bir sonraki geçişi 2117 yılında olacak.

 6. Aslı Aslı dedi ki:

  Admin Bey uygun görürse NASA’nın Venüs geçişini canlı izleme kamerası.Yalnız eklenti gerekiyor

  www.nasa.gov/connect/chat/venus_transit.html

 7. admin admin dedi ki:

  Online VENUS Tutulma görüntüleri

  Aslı hanımın forum eklentisinde resim kısmı alınmıştır.

  Dakika başında refresh olmaktadır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir