Van depremi HAARP ispatı…

38
385

Van depremi HAARP ispatı…

Rus bilim adamlarının haarp benzeri bir uygulaması mevcut ismi SURA ancak SURA nın bir diğer özelliği karadeniz bölgesinde aktif olması.

SURA su an için bölge üzerinde oluşan aktif manyetik değişimleri algılayabiliyor.

SURA nedir diyenler için

http://sura.nirfi.sci-nnov.ru/indexe.html
http://sura.nirfi.sci-nnov.ru/Photogalery/Photogalery.html

SURA Google maps işaretli yeri maps bu görüntüyü net veremiyor ne yazık ki…

SURA GOOGLE MAPS görüntüsü

23 Ekim 2011 tarihi itibari ile bölge üzerinde 8 saat boyunca çok yüksek frekanslı bir sinyal tesbit ediliyor.

iyon seviyesi 23 ekim 2011 – Karadeniz bölgesi

Bir gün öncesi

İyonosferde oluşan ısınma sonucu cihazların algıladığı büyük bir iyon transferi başlıyor saat 12:00 da.

Bölgeden alınan manyetik ölçümlerde bir boşluk bulunuyor…
Saatlerine dikkat edelim…

Sonuçlardaki verileri Rusyadan alınmıştır…

Online görüntülerde bulunuyor…

Ayrıca yine aynı HAARP benzeri EISCAT dan gelen verilerde bu yönde bu saatler içinde iyonesfer faaliyeti tesbit ettiklerini bildirdiler…

Bunların analizi henüz tamamlanmadığı için eklemedim…

Van depremi ile ilgili olarak…

Van depremi HAARP ispatı

Bu yazımda yer alan iyonesferde 1 MHZ lik alaska üstünde meydana gelen parlama ile aynı saatlerde iyonesfer ve manyetik formlarda değişiklikler olmuş durumda.

Yorumu size bırakıyorum yukarıdaki tüm veriler gerçektir isteyenler kontrol edebilir.

Bu yazının devamında eklemeye çalışacağım.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

38 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
v4vendetta
v4vendetta
Reply to  Admin

yanı sıra, enteresan bir deneyim cumartesi (depremden bir gün önce) sabah saat 7’de yaşadım, hayatımda ilk defa böyle birşey gördüm, sabah 7 de bir yolcumuzu ankara,aşti’den aldıktan sonra 7.30 gibi olması kuvvetli Ankara/İncek’te sitemize giriş yaptım, eve geçmek için önce yokuş aşağı inip sonra tırmanıyorsunuz site içinde, ev güneyde kalıyor, indiğiniz tepe hakim bir tepe aşağı doğru gölbaşı iniyor siteden sonra, güneş doğudan yükseliyorken güney doğuya doğru tesadüfen araba sürerken baktığımda (birgün öncede nibriu ile ilgili araştırma yapmıştım) sanki ikinci bir güneş varmış gibi inanılmaz bir parlama vardı bir küçük bulut kütlesinin arkasında, sanki o bulutun arkasında bir güneş daha… Read more »

v4vendetta
v4vendetta
Reply to  Admin

allenwood beach bayağı uzak Haarp’a 6000 km, bilgilerinize

ozgur
ozgur
Reply to  Admin

sayin admin sen ve diger arkadaslar 16 ekim ve 17 ekimde bu depremin haarp tarafindan yapildigini ispatladiniz gibi geliyor benim dikkatimi ceken acmis oldugunuz baslıklarda 16 ekimde marmarada etkin gozuken haarp 17 ekimde eskisehir taraflarinda gozukuyor diye belirtiyorsunuz yani sanki bu haarp 16 sinda marmaradan ulkemize girisi yapip belirli bir istikametten sonra vandan cikmis gibi bir izlenim veriyor bu da ilginc degilmi

kerim
kerim

yahu bu ülkede doğal yollardan şiddetli deprem olmuyomu hiç? onceden olanlarıda yahudiler büyü yoluylamı yaptı bukadar komplo teorisi biraz fazla iyonosfer bütün büyük depremlerden once anamoli gosterebilir! çoğu büyük depremden once hava da doğada anamoliler olur, ozellikle güneş batarken kıpkırmızı olur! hayvanlar davranışları garib olabilir, son hesaplamalara gore bolgeden çıkan enerji yaklaşık 30 atom bombası gücünde?! bu enerjiyi bi düşünün bence…?

BG
BG

admin eline saglık . Bundan sonra haarp sitesi dışında iyonosfer verilerini nasıl takip edebiliriz ?

sessizortak
sessizortak

Belli bir lokasyondaki belli bir şehir merkezini eliyle koymuş gibi deprem konumlandırabilmesi nasıl olabilir?
iyon seviyeleri değiştirilebiliyor olunsa bile belli bir hedef seçebiliyor olmaları oldukça enteresan ve araştırılası bir şey sanki.
belki bu sorunun cevabı doğruya yaklaştırabilir…

Kandemir
Kandemir

Van depreminde 10 saat icinde 163 artci deprem bunlarin bir cogu 5 ve 6 üzeri siddetinde bu nasil mümkün?

andi
andi
Reply to  Kandemir

Kandemir bu gayet normal yeni bir depremin ardından çok fazla artçı ve büyük artçılar olur büyük depremlerin en büyük artçısıda bir hafta ile bir ay arasında olur tabi tarihler yaklaşıktır. Hatırlarsan 99 depremin en büyük artçısı 5,8 18 eylülde mi ne olmuştu. Önemli olan van depreminin şuan için cevreyide etkilemsi özellikle bitlisde bana göre anormal artçılar oluyo batıyı iteleyecektir :S

Mrt
Mrt

Geçmiş depremleri ve Haarp titreşimlerini karşılaştırıyordum. http://twitter.com/#!/NewEarthquake adresinde bir ön tahmin yapılmış saat sabah 10.41’de: NewEarthquake Earthquakes Tsunamis

Preliminary: 7.1 earthquake, Turkey. On 2011/10/23 10:41:25 UTC (4m ago, depth 10km). j.mp/poGepM

Saat 1.41’de de deprem oluyor… Adamlar 2 saat öncesinden uyarı yapmışlar. Yorumlarınızı bekliyorum…

Mrt
Mrt
Reply to  Mrt

Düzeltiyorum ilk belirlemelere göre bir tahminmiş bu… Malum bizler UTC+2 geliyoruz.

selami
selami
Reply to  Mrt

önceden haber verme yok. saat dilimi utc dikkat edersen. arada bir dakika bile yok hatta. olduğu an yazılmış.

uzaklardan
uzaklardan
Reply to  Mrt

bu tweet e baktim, ve adamlarin dedigi sey ise izliyenlerine ilk haberi vermek hesabi atmis bu tweet i, kendi yerel saate gore atmis ve devam ettigi tweetlerde yerel ve kendi zamanina gore gitmis, yani iki saat oncesinden buldugu bi olay yok sadece yerel saati kullanmis, bu twiter sahibi ingiltere deolabilir fransada, herkim bizden 2 saat geriden geliyo ise…

Salih Metecan Gülşen
Salih Metecan Gülşen
Reply to  Mrt

şimdi bakınca veri On 2011/10/23 10:41:25 UTC, e haarp’ta da magnetometre zımbırtısı UTC’ye göre saat vermiş, tam 10.41’e denk gelecek şekilde bir sarı fırlama zımbırtısı var?!?
bu arada v4vendetta diye yorum atanda benim, üşeniyorum bazen login etmeye =)

gipfel
gipfel

Mrt, UTC demiş orada yani bizim saatimizden 3 saat geri…
Deprem olduktan sonra vermiş o bilgileri, Preliminary dediği de ilk gelen bilgiler gibi düşün, sonra güncellenmiş hali 7.3…

uzaklardan
uzaklardan

ok, kiminiz diyo dogal, kisimi anormal… enbasiti eger haarp i nasil calistigini denemek isterseniz elinize bi lehim makinasi alin yada elektronikciye gidin onun yanin da deneyin… neyse bir lehim makina si ve birde guclu ama ufak bir miknatis alin, yani miknatis dunya gorevini olasin lehim makinasida haarp olsun, lehim makinisini calistirtin yada tetige basin, ve miknatsa dogru yaklastirin, ve seyredin miknatis deliye donmus gibi lehim makinasina yakin bir yerde ziplayim duracak, bu olaydan cikmasi gereken sey ise, fay hatlari asiri basincli kayalardan tek parca halinde olusmus bir yapidir, yani iclerin de metalik bir yapisi vardir, haarp yolladigi sinyal frekansi aslinda… Read more »

sessizortak
sessizortak
Reply to  uzaklardan

bouncer satellite bunları yeryüzünede istediği bir alana geri yollayabilir diyorsun… bunun bilimsel gerçekliği var mıdır?

jenin-2002
jenin-2002

Hedefin belirlenmesi için alıcıya ihtiyaç yokmu?Mantıken radyo istasyonu gibi çalışıyor ozaman haarp verici oluyor alıcılarında depremin olduğu bölgelere yerleştirilmesi gerekli değilmi?o kadar yüksek enerjinin istenilen bölgeye odaklanması için bence en mantıklı açıklama bu olabilir…(hatalı bir görüşte olabilir )

kerim
kerim

bi doktor arkdaşımdan duyduğum haarp tanımını yazıyım onunki bana daha mantıklı gelir haarp belli bolge veya il seçemez kıta sahanı seçer ve dolu olan bardağı boşaltır demişti dolu olan bardağı boşaltma fikri hep daha mantıklı gelir çünkü bazı arkdaşlar 99 dan once hiç depremimiz yokmuş gibi yazar halbuki deprem olan iller tarihte bi çok defa yerle bir olmuştur hep bunu atlarlar dolu olan bardağı boşaltma fikrine sıcak yaklaşırım..

Ensar
Ensar
Reply to  kerim

işte bahsettiğimizde bu olacak olanı tetiklemek.

muhammed
muhammed

arkadaşlar admin ve değerli bilgisini paylaşan arkadaşlar herşeyi kabu ettik diyelim. bu adamlar bizlere saldırmaya uygun ekipmana sahipler varsayalım. belliki birden bire o an da hemen olmuyor bu işler belli bir süre uygulanması gerekiyor. kendi iyon tarayıcımızı nasıl yapalım ki bu tür durumlardan kendimizi savuna bilelim. eğer olay iyonosferdeki bir olaydan oluyorsa ve herhangi bir güç tarafından olsun olmasın bizlere önlem almak için zaman kazandırabilecek bir savunma sistemi pek ala yapıla bilir. anladığım kadarıyla muazzam boyuttaki bu iyonu ölçmek çok zor olmasa gerek beki mesafeyi fazla tutturamıya biliriz gene uzak bir yerlerde olurda etkilerine maruz kalırız. ama ak si durumda… Read more »

ulas
ulas

Anladığım kadarıyla haarp aktif edildikten 1 gün sonra hedef alınan bölgede fay hattı tetikleniyor? ozmaan havadaki iyon değişimide ölçülebildiğine göre önlem almak ve yorumlamak kolay olsa gerek ?

andi
andi

bugün 11 de hakkaride de 5,4 oldu diğerine göre bağımsız bir deprem olsa da bunda neden artçılar olmamış görünüyor hiç kafama takıldı fikri olan ?

Ensar
Ensar
Reply to  andi

Yeterli zaman dilimi geçmediği için çok erken buna karar vermek.. buda tetiklendi gibi atlamak yanlış yakın bir yer etkilenmesi mümkün…

ertugrul
ertugrul

Osmanlı nın deprem kuyularına ne diyorsunuz ?

Ens
Ens
Reply to  ertugrul

Şu ara haber sitelerinde yakın tarihte ele alınmış bir konu olarak bilgilere ulaşlabliyor.
Benim görüşüm bu kuyularla gazın çıkmasını sağlamak depremi ertelemez, o dönem yapılabiliyorsa gaz çıkışına göre deprem önlemi alınabilir. Günümüzde partikül çıkışı, yağış gibi olayları ani soğuma bulutlanma gibi değişimlere neden olacak kadar heran yükselebiliyor zaman zman gözlemlenecek kadar da belli olsada. Bunu uzmanlar gerçek zamanlı ölçüp değerlendirmeli.

Ercan
Ercan
Reply to  Ens

Aslında Haklısın Kuyuların Açılmasıyla Depremin Erteleneceğini Zannetmiyorum Ama Yer Altında Biriken Gazın Dışarıya Verilmesiyle Depremin Şiddeti Düşürülebilir Görüşündeyim. Ve O Zaman Şartları Düşünülecek olursa Gerçekten Dahiane Bir Fikir.

Seyma Karaca
Seyma Karaca

Amerika ve Rusya istedikleri ülkeleri istedikleri zaman yok edebilecekler böylece, bunu önleyecek bir calisma gelistirilmeli, bu dünyanin felaketi olur.Japonya depremi sonrasinda da Haarp'in sebep oldugunu okumustum ama insan inanamiyor, böyle canavarlik olabilir mi diye.