Türkiye üzerinde manyetik dalgalar. Sa…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

47 Cevaplar

 1. Ξпsɑr Ξпsɑr dedi ki:

  İki gündür puslu sis vardı Yalovaya takiben karınca kolonileride haraketliymiş, yağış öncesi sıkıntılı hava misali bir gerginlik vardı geçti sanırım.

 2. admin admin dedi ki:

  2012.03.22 22:25:50 40.6560 29.0778 5.4 -.- 3.4 -.- CINARCIK (YALOVA) İlksel
  2012.03.22 20:44:15 40.6567 29.0777 5.2 -.- 2.8 -.- CINARCIK (YALOVA) İlksel

  Hiç iyi değil…

  Hiç…

 3. admin admin dedi ki:

  Şu anda alttaki haritada Türkiyenin üstüne bakalım…

  www.bluebox.bbs.tr/haarp

  Online olarak bakmak isterseniz…

  www.ips.gov.au/HF_Systems/6/9/1

  .

  • kerim dedi ki:

   zaten türkiye kıpkırmızı hemde yüzümüz güneşe dönük değil şu an ist dayım dünde 3.3 lük depremi var yalovanın emscde 2.5 lik devamda var takib ediyorum

 4. aslı dedi ki:

  Cınarcık,22.56 da 2.5 şiddetinde 3. sarsıntı

 5. admin admin dedi ki:

  2012.03.23 00:09:03 39.9488 41.5030 5.0 -.- 3.0 -.- KORUCUK-PASINLER (ERZURUM) İlksel

  !!!

 6. andi dedi ki:

  2 gündür istanbulda güneşin batışında belirgin bir kızıllık artışı mevcuttu. DKOS a göz attım dün gece şöyle bir not düşmüş. “22.03.12 Saat 01:30
  3.Koloni yuva terki yapmaya başladı. Çiçek kümesi meydana getirdi. Saat 00:37 de Büyüklük: 3.3 Yalova’da meydana gelen deprem öncü olabilir mi? Koloniler ile gözlem ve deneylere başladım.”

 7. ixion ixion dedi ki:

  Birkaç gündür dokunduğunuz her metalik obje ile statik elektrik çarpışları yaşıyorsanız, bayanlarda saçlar normalden fazla derecede şekil almıyorsa veya şekil vermekte zorlanıyorsanız bunlar da yapılan araştırmalar sonucu deprem ile ilgili bir nevi ön bilgilendirmelerdir. Bölgedeki staitk elektrik seviyesi ayrıca stress artışını da sağlamakta, romatizması olanlarda ise parça parça sancılar oluşmaktadır.

  Bu anlattığım olaylar Van depreminden sonra Hürriyet gazetesinde yayınlanmıştı. Özellikle depremden birkaç gün önce kuaförlersaçlara şekil verirken çok uğraşmaları gerektiğini dile getirirken, insanlar başka bireylere veya metalik cisimlere dokunurken statik elektrik çarpmalarının çok olduğunu söylemişlerdi. Arşivlerden halen tam tarihi bulmaya çalışıyorum ama henüz haberi yakalayamadım.

 8. Azes dedi ki:

  Birkaç gündür aşırı kulak çınlamam var (aniden gelen çınlamalar bunlar) Zonguldak civarları aşırı sisliydi. Ve sabahları ve geceleri gökyüzü aşırı pembe oluyor (gece olması düşündürücü). Bulutlar kırmızıya yakın bir pembe renge bürünüyor.

  • Oguzhan dedi ki:

   İki gün önce 21 Mart’ta Kdz. Ereğli’de AKM Sineması önünden garaj tarafına bakınca aydınlık, güneşli ve açıktı ama devlet hastanesi tarafına bakınca orayı çok yoğun sis almıştı. Dağ komple görünmüyordu İnternette yavaşlama ve radyo yayınında cızırtı mevcut. Kulak çınlamaları sağlı sollu bir anda geliyor ve 30 saniye içinde geçiyor.

 9. Tolga dedi ki:

  2012.03.23 14:37:52 39.6103 26.0530 7.9 -.- 4.1 -.- TAVAKLI AÇIKLARI-ÇANAKKALE (EGE DENİZİ) İlksel

 10. andi dedi ki:

  dünden beri aktivitenin devam ettiği yalova-çanakkale hattında biraz önce Çanakkale civarında 4,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Hareketlilik devam etmekte.

 11. atlantikk dedi ki:

  Bu sabaha karşı (özellikle sabahları) kulağımda epey bi uğultu vardı. sanki bir tınlama gibi. yer Çatalca İstanbul.

 12. aslı dedi ki:

  Van’da 4.5 şiddetinde deprem

  • admin admin dedi ki:

   Bu deprem önemli bir deprem…
   5.0 km de oluşan her deprem benim için incelenmesi gereken bir depremdir…

 13. aslı dedi ki:

  Admin Bey,2011 Kurban Bayramında Abant’taydık.6-7 Kasım günlerinde,gökyüzünde ızgara şeklinde,deprem habercisi olarak adlandırılan bulutların fotoğraflarını çektik.8 ve 9 Kasım 2011’de de Van’da 1 gün arayla 2 deprem oldu biliyorsunuz..
  Sormak istediğim şey şu;Ben bulutların gidiş yönüne doğru bir deprem olacağını varsaymıştım.Bu olabilirliği yüksek bir varsayım mıdır sizce?
  Eğer bu doğruysa,değilse de şöyle bir gözlemimi aktarayım.Dün sat24’teki bulutlar Rusya’dan
  Türkiye’ye doğru hareket ediyordu.Yani Türkiye haritasının yukarısından,Akdeniz’e doğru ve İsra
  il’de,çok nadir olduğu söylenen 3,7 bir deprem oldu.Bir tesadüf müdür?

  • admin admin dedi ki:

   Tesbitleriniz kismen doğrudur.

   Ancak ben hiçbir zaman deprem olacak diyemem… Deprem hiçbir zaman tahmin edilemez.

   Olayları gözlemek ve olayı yazmak taraftarıyım…

 14. kerim dedi ki:

  aslında özellikle mart-nisan ayında küçük ve orta depremlerde artış olur bazı hissedilen anamolilerde baharın gelişinden kaynaklanabiliyo olabilir malum değişimin içinde oluyoruz biyolojikte atmosfarikte …

 15. aslı dedi ki:

  O zaman 1-2 saattir yaptığım bir gözlem ve sonucunu yazayım.Sat24’de gözlemleyemediğim için yr.no/satellitt’den baktığımda,Akdeniz’den Türkiye tarafına doğru hareketli ızgara görüntülü
  bulutları gördüm.Hala da varlar.Sırasıyla;21.19’da Cebelitarığın batısında 2.3,21.34’de Ege 12 adalarda 3.8,21.58’de Kütahya civarında 2.3,22.06’da Kuzey İtalya’da 2.3 deprem oldu.İlginc değil mi?

  • admin admin dedi ki:

   Şu anda türkiye üzerinde hala manyetik titreşimleri dinleyebiliyoruz…

   4 bölgede net bir biçimde duyuluyor… Bu nedenle sitede yazamıyorum, takip ediyoruz…Bugün bulutlanma olmadığı için titreşim izlerini uydudan göremediniz. Ancak halen devam eden 3-5 hz civarında kısa dalgada duyulan güçlü titreşimleri aralıklı olarak dinliyoruz…

   Açıklayıcı bilgileri tamamlayabilirsek yazacağım…

 16. salih dedi ki:

  avustralyanın ortasında olan 2 km derinlikdeki 5.5 şiddetindeki depremde ilginç bir deprem değilmi

 17. john conner dedi ki:

  Küresel Hegemon Güçlerin HAARP Oyunu (Kara Propagandası)

  Bilindiği üzere uzun zamandır HAARP isimli teknolojinin yapay depremler ve iklimsel anomaliler yaratmak için kullanıldığı fikri belirli kaynaklar tarafından yaygınlaştırılmaktadır. Bu kaynaklar ısrarla küresel hegemon güçlerin yani ABD, Rusya ve Çin’in HAARP teknolojisine sahip olduğununu iddia ederler. Buradaki amaç küresel hegemon güçlerin “YENİLMEZ” olduğunu dünya kamuoyunun bilinç altına yerleştirmektir. Bu “primary” yani birincil hedeftir. Bir de “secondary” yani ikincil bir amaç vardır. O da küresel hegemon güçlerin ve emrinde çalışan “embedded” (iliştirilmiş) hükümetlerin olası bir tektonik depremde alacağı hasarı ve baskıyı azaltmaktır. HAARP teknolojisinde en ileri düzeyde olduğu söylenen ABD yıllardır doğal afetlerden adeta kırılmaktadır. Sadece Katrina Kasırgası’nın yarattığı yıkım muazzamdır. Orman yangınları, seller ve diğer kasırgaları saymıyorum bile. HAARP teknolojisinin bir iklim silahı olduğuna inanan çevrelere göre Katrina Felaketi Rusya’nın ABD’ye bir saldırısı sonucu olmuştur. Eğer öyleyse HAARP konusunda en ileri seviyede olan ABD, niçin kendini koruyamamıştır? Çünkü gerçekte Katrina bir doğal afettir. Ve bu doğal afet sonunda ABD başkanı G. W. Bush ağır eleştirilere maruz kalmış ve bir sonraki seçimlerde partisi Cumhuriyetçiler yenilgiye uğramıştır. Yerine gelen Demekrat Obama Irak ve Afganistan’dan ABD kuvvetlerini çekme kararı almıştır. Yani bir doğal afet, küresel hegemon güçlerin planlarına darbe vurabilmiştir.

  Son Meksika depremi de dünya çapında HAARP teknolojisine karşı artan şüpheleri azaltmak için tertiplenmiştir. Yaptığım araştırmalar sonucunda Meksika’da asla deprem olmamıştır. Zaten sözde Meksika depreminden sonra gelen çelişkili bilgiler benim düşüncemi teyit etmektedir. Depremin büyüklüğü önce 7,9 olarak açıklanmış fakat daha sonra 7,4’e düşürülmüştür. Hiç kimse beni 7,4’lük bir depremden Meksika gibi fazla gelişmemiş bir ülkenin en az hasarla çıkabileceğine inandıramaz. Hem de sadece 10 km derinlikte. Oysa daha 1985 yılında 8,1 büyüklüğündeki Meksika depreminde 10.000’den fazla kişi yaşamını yitirmiş. Nasıl oluyor da 25 yıl gibi kısa bir süre zarfında, benzer nitelikli iki deprem arasında Meksika 10.000 kayıplardan 0 kayıplara yükselebilmiş? Bu sizce de ilginç değil mi? Bence deprem falan olmadı. Küresel hegemon güçler “deprem tatbikatı” adı altında büyük bir oyun tezgahladılar. İlan ettikleri deprem tatbikatı saatinden yalnızca 2 dakika sonra olmamış bir depremi olmuş gibi gösterdiler. Böylece HAARP teknolojisine atıf yapmak istediler. Deprem tatbikatının olduğu şehirde sirenler çalarak halkı paniğe sevk ettiler. Paniğe uğramış halkı kullanarak gerçekten deprem olmuş hissi uyandırdılar. Sonra da önceden hazırlanmış kaçışan insanların olduğu klasik birkaç güvenlik kamerası görüntüsünü dünyaya servis ettiler. Önceden deprem tatbikatı için yıkılmış birkaç ev, duvar, yol gibi görüntüleri de eklediler. Al sana HAARP ile ilişkilendirilmeye hazır sözde bir yapay deprem. Tam bir “kara propaganda” çalışması. Ustalık ve incelik 11 Eylül saldırılarına benziyor. Kim yaptı bilmiyorum ama aynı karanlık eller tarafından yapıldıkları aşikar.

  Hepimizin bildiği gibi depremler, seller, fırtınalar vs. gibi iklimsel olayları sadece Yüce Yaratıcı’nın kontrolündedir. İnsanoğlu bugün ve gelecekte hiçbir zaman dünya çapında iklimi ve tektonik hareketleri kontrol edemez. Aksini iddia eden küresel hegemon güçler büyük bir kara propaganda faaliyeti içerisindeler. Amaçları kendilerinin yenilmez silah teknolojilerine sahip olduğunu bilinç altına empoze etmek ve bu sayede konumlarını sağlama almaktır. Ne yazık ki ülkemizde ve dünyada bu kara propagandaya inanan insanlar bilerek veya bilmeyerek küresel hegemon güçlerin yandaşı olmak durumunda kalmaktadırlar. Tabi ki bu benim kendi görüşüm. Herkes dilediğine inanmakta özgürdür. Ben sadece şahsımın yapmış olduğu araştırmayı paylaşmak istedim. Katılıp, katılmamak sizlere kalmış.

  • kerim dedi ki:

   meksikanın az hasarla atlatmasının nedeni okuduğum kadarıyla yerleşim birimlerine kısmen uzak olması ikinciside aralıktamı 6.6 lık depremi varmış rapor eden halk ondan daha az sallandık süre olarak demiyolar, salınım gücü düşükmüş sallanan sandalye etkisi gibi diyebilriz ama deprem uzun olduğu için büyüklük 7.4 e kadar çıktı ilk once uzunluk baz alındı 7.9 verildi depremlerde salınım gücü çok onemlidir isterse 8.1 olsun düşükse fazla zarar vermez.,vanında salınım gücü düşüktür o yüzden az ev yıkıldı zaten o berbat yapılaşmaya rağmen….kaf depremleri malesef vurdumu acayip vuruyo o yüzden şansısız..

   • kerim dedi ki:

    şöyle örnekleyim 10 sene içinde izmir ve istanbul 7.3 mg eşit mg de sallandı diyelim bikaç sene aralıkla ist un izmirden misli misli daha fazla zarar görüceğinin garantisini veririm, 99 depremini hatırlayanlar sallantı olarak şekilden şekile girdiğini hatırlar kaf o yüzden bu ülkenin kabusudur en yıkım yaratan faylardan biridir geçimiş tarihi deprem kayıtlarına bakıldığında ölüm oranı çok çok daha fazladır kafda bu yüzden..

    • john conner dedi ki:

     Kerim Bey, sizce Meksika depremi (eğer gerçekten olduysa) dünyanın doğal akışı içerisindeki tektonik bir deprem mi? Yoksa HAARP iklim silahı ile tetiklenmiş bir deprem mi? Eğer tektonik bir deprem ise önceden ilan edilen deprem tatbikatından yalnızca 2 dakika sonra olması sizce büyük bir tesadüf mü?

  • ixion ixion dedi ki:

   Meksika depreminden birkaç video görüntüsünü paylaşmak istedim. Depremin olduğu ile ilgili en azından bu kanıtlar yeterli diye düşünüyorum.

   www.youtube.com/watch?v=TuPw7stD-KU&feature=player_embedded
   www.youtube.com/watch?v=ITvMR381jZo&feature=player_embedded

   • john conner dedi ki:

    Yazımda da belirttiğim gibi küresel hegemon güçlerin önceden hazırladığı “klasik” güvenlik kamerası görüntüleri.

    1. videoda görülen havuz nedense güvenlik kamerası sallanmaya yani sözde deprem dalgaları vurmaya başladıktan 25-30 saniye sonra dalgalanmaya başlıyor. Oysa öyle olmaması gerekiyordu. Bu sizce de garip değil mi?

    2. video ise benim tezimi neredeyse bire bir kanıtlıyor. Çalışma ofislerinin olduğu çok katlı bir binanın güvenlik kamerası görüntüleri. Ve nedense çalışanlarda hiç panik yok. Sanki olacakları önceden biliyorlar. Bir deprem tatbikatı gibi. Gerçek bir deprem olsa hızla dışarıya kaçmaları gerekmiyor mu?

    3. video da aynı şekilde. Çok katlı bir binadan çıkan insanlar hiç paniklemeden hızla normal hayat akışına dönüyorlar. Çığlık atan, bayılan, sağa sola koşuşan hiç kimse görülmüyor. Sanki bir deprem tatbikatına katılıyorlarmış gibi. Daha önce herhangi bir yerde deprem tatbikatına katılanlar ne demek istediğimi anlayacaklardır.

    • kerim dedi ki:

     20+ saniye süren depremler aynı dalgada asla gitmez süre içinde düşük başlar sonra çoğalır v.s vites 1 de 2 de başlar 4 e 5 e atar çoğunda çok ender bolu depremi gibi 4-5 vitesde başlayanda vardır

    • Ξпsɑr Ξпsɑr dedi ki:

     O havuz videosunun yazdığı gibi 20 martta yüklenmesi gerçek bile değil, aynı video yu eski tarihlerde de görebilirsiniz… yani mexica ile alakası varsa da güncel değil ! ayrıca binanın içindeki sarsıntıya göre çok daha şiddetli duruyor. Adam elinde tutmaktansa pencereye dayasaymış dışardaki binaların salınımı daha belli olurdu ancak bu şekilde çok zor fark edebildim salındıklarınıki neredeyse çok zor, videonun indirlip titreşim giderilmiş bir halde ele almak lazım görmek isterseniz yada yükleyenin youtube ayarlarından stabilizerı etkinleştirmesi gerek.

     Bunları geçtik, trafikte çekilen raw adıyla geçen normal bir kayıt yani güncel olduğu belli, ayrıca oradaki deprem olgusu buradaki gibi camdan atlayalım kadar olmadığına göre davranışları normal karşılıyorum ben, basına dağıtılan fotolarsa daha basite kaçmış denebilir tabi atıyorum bir gösterici grubun etrafa sarldırmasından sonra oluşmuş zarara benziyor 😀

     Bu da o videonun daha önce yüklenmişlerinden biri mesela www.youtube.com/watch?v=H3OwziE4anM

 18. mehmet dedi ki:

  Dünyanın herhangi bir yerinde deprem oldugu zaman o depremi en iyi ölcen aletler ordan uzak olanlardır..bundan dolayı bir deprem oldugu zaman yerel aletlerle uzaktaki sismograflar arasında bir koordinasyon yapıldıktan sonra gercek magnitide ölcülebilir.bunu sıklıkla deprem degerlerinin 1-2 gün icinde degismesinden anlıyoruz zaten..

  bir yerde deprem olmadan ,deprem varmıs gibi göstermenin herhangi bir olasılıgı yoktur.

 19. aslı dedi ki:

  İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doc. Dr.Oğuz Gündoğdu,bu gün okuduğum bir haberde,Marmara’da 1.5 yıldır bir hareketliliğin gözlendiğini,küçük depremlerin bize fayın gerildiğini haber verdiğini,gerilmenin ciddi noktalara gelmesinin an meselesi olduğunu,ölçtükleri bazı parametreler olduğunu ve bu parametrelerde çok ciddi değişiklikler gördüklerini söylemiş.
  Van depreminin de beklenmeyen bir gelişme olduğunu,deprem öncesinde,yüzeyde hiç belirti bulunmadığını da eklemiş.

 20. aslı dedi ki:

  İnsanların tetiklediği depremlerin sebepleri;
  1) Sondaj projeleri yani yerkabuğunun kontrolsüz delinmesi (Petrol sondajı,doğalgaz üretimi gibi)
  2) Volkanik aktiviteler
  3) Nükleer bombalar
  4) Kömür işletmeleri
  5) Barajlar (Çok miktarda su birikmesi sebebiyle,tektonik tabakalara basıncı artırıyor,yeraltında
  Co2’nin sıkışmasına sebep oluyor.)
  6) Askeri testler
  7) Okyanus tabanlı sismik testler (ki balina ve yunusların ölmesine de sebep olmaktadır)
  8 Gökdelenler (Gene dünyanın yüzeyine basınc yaparak depremi tetikliyor)

 21. Meliksah dedi ki:

  Bizim burada birçok Chemtrails uygulaması yapıldı. (Adana)
  Toplam 4-5 çizgi vardı. Ayrıca hepsi aynı doğrultuda değil. Bazıları 90 derece kesmiş biçimde duruyordu. X şeklinde.

  Arkadaşımın telefonundan da çekmiştim, o zaman yanımda telefon yoktu.
  Diğer resimleri de yarın göndereyim.

  Acaba neden bu kadar çok spreyleme yaptılar?

 22. aslı dedi ki:

  Reuters 7.2 Şili’de deprem haberi verdi.EMSC 6.2 yazmış

 23. Amphitritel dedi ki:

  Şili deprem ; 7.2
  Kıyıya çok yakin.Tsunami uyarısı yapılır büyük ihtimal.Ayrıca Arjantin’e çok yakın.

 24. Factorx dedi ki:

  Admin, dünyadaki irili ufaklı bu deprem hareketliliğini geçmiş yıllarla da karşılaştırabileceğimiz bir site var mı? Yani şu an dünya haritası üzerinde anlık depremlere baktığımızda kıpkırmızı heryer. Heryerde bir yoğunluk var ama acaba bu hep mi böyleydi yoksa artan bir ivme mi gösteriyor objektif olmak adına nasıl karşılaştırabiliriz?

 25. aslı dedi ki:

  24 Nisan 2010’da Kaliforniya depreminde çekilen havuz video görüntüleri,daha sonra Meksika depreminde olmuş gibi yeniden gösterildi,bildiğiniz gibi.Aynı görüntüler, 26 Mart 2012’de olan 7.2 Şili deprem haberi olarak KANALTÜRK haber kanalında da kullanıldı.(saat:13.50 civarı)
  Demek ki hiç bir araştırma yapılmadan,masa başı gazetecelik böyle birşeymiş.
  Herkesin bilgisine…

 26. Ariakas dedi ki:

  Denizde esrarengiz kaza: Yaralı askerler var

  Sahil Güvenliğe ait botlar Harem’de çok sayıda yaralı askeri karaya çıkararak ambulanslarla askeri hastanelere kaldırdı. Askerlerin o bölgede ne aradığı, görevlerinin ne olduğuyla ilgili bir bilgi yok. Kazayla ilgili henüz açıklama yapılmadı. Milliyet, hürriyet gibi haber sitelerine düşmeye başladı. Göz atılması gerek.

 27. Güven Sporel dedi ki:

  Online linkte harita kıpkırmızı şu anda.

  • Güven Sporel dedi ki:

   Siteyi dikkatle incelersen yeterli tanım var. Şu anda iyonosferde aşırı ısınma mevcut. Yani müdahale var demek oluyor bu.

  • Jared Conway dedi ki:

   Telefon girmediği için sordum 🙂 ne tür bir müdahale?

  • Güven Sporel dedi ki:

   2 gün kadar önce atmosfer üzerinde deney yapıldı zaten. Dünya genelinde atmosfere çok sayıda kimyasal salındı. İnternete girdiğinde siteye bakarsan görürsün detaylarını zaten.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir