Tsunamiden sonra Japonya Sitemizde Japon…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. Tolga dedi ki:

  Nükleer tesislerin aslında nekadar tehlikeli olduğunu geçtiğimiz yıl mart ayında anlamış olduk. Japonya uzun süre bunun etkisinden çıkamayacaktır. Teknoloji ve diğer açılardan dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan japonya çoğu işte güvenliği en üst düzeyde tutar. Fakat japonlar tsunami sonucu oluşan dalgaların büyüklüğüne şaşırmıştı. Çünkü hem deprem oldukça şiddetli idi hemde dalga boyları beklenenden daha büyüktü dolayısı ile dalga kıranlar okadar yüksek su ve basınca dayanamayıp çöktü ve tesis zarar gördü.

  EMSC Arşivlerinden bir araştırma yaparsanız eğer son 8 yılda her yıl 8.0 ve 9.0 arası depremler mutlaka olmuş. Dolayısı ile ben nükleer tesislerin kurulmasına karşıyım. Türkiyede kurulması düşünülen yer bile deprem riski taşımakta.

 2. aslı dedi ki:

  Aman da ne güzel ortalığı süpürmüşler mis gibi yapmışlar.Japonya ölüyor.Radyasyondan insanlar gözleri köpürerek ölüyor,vücutlarında bilinmeyen morluklar oluşuyor,gencecik liseli çocuklar küt diye kalpten gidiyor.Japon hükümetini temizliğinden dolayı kutlayalım hadi…

 3. Sami34 dedi ki:

  Bu konuyla ilgili 11 Mart 2012’de Discovery Channel’da bir program yayınlanacak. İlgilenenlere duyurulur.

 4. Latif Sakallı dedi ki:

  dünyanın en onurlu en çalışkan insanlarını

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir