Supermoon – Süper Ay 5 Mayıs 2012 Ay d…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Cevaplar

 1. kerim dedi ki:

  evet dikkatli olunması lazım genelde büyük depremlerin az oncesinde veya sonrasında supermoona sık rastlanır muhtemelen büyük bi depreme yol açıcak inş nüfus yoğunluğu olan bi alana denk gelmez..01-10 mayıs riskli

 2. Amphitritel dedi ki:

  Alakası var mı bilmiyorum ama yine bir manyetik fırtına var.Üstelik şiddeti de yüksek;

  Bir tek güneş patlamaları buna etki ediyor diye biliyorum.Ama son zamanlar,güneş durgun.kp6 ya kadar çıkıyor seviye.Şu saatler yine bir artış var.Yarın ne olacak merak ediyorum.Ayrıca bu artışın sebebi ne olabilir ki ?

  • kerim dedi ki:

   c 7 nin patlama etkisi güneş patlmalarında sunspotun patlama açısı çok onemlidir patlama küçük olasada dünyaya açısı birebir dikse kp ler yüksek seviye çıkıyo..mesala geçenki x patlmalar tam dik gelmedi beklenenden düşük geçti o yüzden..

 3. mirza dedi ki:

  20 Mayıs 2012 Kıyamet günü Güneş tutulması san andreas fayı kırılabilir 9+ büyük deprem bekleniyor!!!Bu tarihte olusacak güneş tutulması tam pasifik plakası üzerinde olusacak ve tüm pasifik platosunu keserek abd nin batı sahillerine gelecek burada san andreas fayının tam ortasından geçecek.
  Güneşin bu şekilde manyetizmasının kesilmesi.Zaten üzerinde çok tartışılan güneş tutulmasından sonra oluşan büyük depremlerin habercisi konumunda olacak.
  Pasifik plakası zaten çok hareketli bir plaka ve sürekli olarak büyük depremlerin sebebi olması nedeni ile bu güneş tutulması çok ama çok önemli.
  Burada olusacak 9+ bir deprem beklentisi hala gündemde.
  9+ bir depremin tüm dünyanın tektonik plakaları üzerinde baskısı korkunç boyutlara ulaşabilir ve dünya bir büyük depremler zamanına girer.Arka arkaya oluşacak büyük depremlerin yanardağ ve tsunamileride bereberinde tetikleyeceği düşünülürse bu güneş tutulması sonrası günler oldukça kritik görünüyor..

 4. orca dedi ki:

  mersin’de çok yoğun sis var. güneyden deniz tarafından geliyor. sanırım bir-iki gündür kıbrıs da böyle. bugün de çernobilin yıl 26. dönümü ve tarih 26 nisan. radyasyon bulutlarının çoktan abd’nin batı sahillerine ulaştığı söyleniyor. bizim ülkemize kadar gelmiş olabilir mi? japon bilim adamları çernobil ve fukushima olaylarının yapısal olarak farklı olduğunu söylemişler. asıl önemli olan sonuçları, zarar daha mı büyük acaba? fukushima etrafında bugün ufo görülmüş ve hemen youtube’a eklemişler. of Allahım, şu nükleerden kurtulalım derken, tam burnumuzun dibine santral kuracaklar:(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir