Sivrisinekler ve Arılar ne fark ettiler ?

11
57

Sivrisinekler ve Arılar neyi fark ettiler ?

Bugün iki arkadaştan çok ilginç iki haber arka arkaya elime geçti gerçekten oldukça ilginç.

Birisi Türkiyede Istanbul Kozyatağında yüksek binalar arasında bir arı oğulunun bir dairenin penceresine gelmesi ve burada kalması. Arı oğulları genelde ağaçalara doğru hareket ederler ve bu alanlarda beklerler.

Haberin kaynağı

http://gundem.milliyet.com.tr/ugultuyu-firtina-sandi-ama-/gundem/gundemdetay/16.05.2012/1541142/default.htm

İkinci bildiğiniz gibi arılar yönlerini birbirlerine güneşin konumuna göre bilgi iletirler.

Acaba güneşin manyetik alanında bir şeyleri fark etmeye mi başladılar ?

İkinci haber ise Belarusdan geldi.

Bir şehirde milyonlarca sivrisinek ortaya çıkıyor ve istila denecek boyutlarda her tarafa yayılıyorlar.

Haberin kaynağı

http://haber.tr.msn.com/ntv/gallery.aspx?cp-documentid=250002742

Sivrisineklerin çok hassas duyargalar ile dünyanın manyetik alanına göre hareket ettikleri ve bir canlıyı bu manyetik alana göre buldukları biliniyor. Durduk yerde bu şekilde sivrisineklerin topluca ortaya çıkmaları çok ilginç geliyor.

Sivrisinekler ve Arılar

Bu iki haberde 15 Mayıs 2012 tarihinde kayıt edilmiş.

Yani daha önce yazdığımız haberler ile hemen hemen aynı zamanlarda.

Güneş veya Dünyamızın manyetizmasını ilk önce küçük canlılar mı fark etmeye başladılar acaba ?

Etrafınızdaki böcek ve türevlerini kontrol edin anormal durumlarda bilgi alışverişi yapmamız gerekecek.

Haberleri bana ulaştıran arkadaşlara buradan teşekkür ederim.

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

11 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
kerim
kerim

hayvanlarda bi gariblik var strees gibi evvelsi dün ve bugün ciyaklayanmı ararsın dövüşenmi aşırı fazla öten kuş dolu! okadar rahatsız oluyorumki pencereleri kapatıyorum orta odan bile kuş sesi duyoyorum bu 2-3 gündür gördüğüm bişey işe giderken sabah ormandan gidiyorumuşum izlenimine kapılıyorum…:)

andi

Sivrisinekler için ayrıyetten teşekkürkler arkadaşlar. Ben bu konular ile ilgili hiç bir bilimsel açıklama göremedim şimdiye kadar hayvanlardaki bu duruma bir deprem belirtisi olabilir diyeceğim ve Türkiye ve çevresinde 5,5+ 6+ üstünde bir deprem bekleyeceğim bakalım neler olacak !

Factorx
Factorx

Benim de dikkatimi karınca yuvaları çekti. Yuvaların ağızları farklı farklı yönleri gösteriyor, hepsi bir yöne bakmıyor. Hatta daha da ilginci hiçbir yöne bakmayan, deliğin kenarlarındaki toprak birikintilerinin eşit yayıldığı, direkt gökyüzüne bakan yuva sayısı çok fazla. Karıncalar incelenmeli…

Amphitritel
Amphitritel

The Core isimli bir film var.2003 yapımı.Filmin başında buna benzer olaylar yaşanıyordu.
– Bundan sonrası spoiler içerir –
Filmde bahsi geçen olaylar tek tek gerçekleşmeye başladı.Ki filmde bunların olma sebebi HAARP’a bağlanıyordu.Manyetik alanı etkileyende Güneş değil,dünyanın çekirdiği olduğundan bahsediliyordu.İzlemenizi tavsiye ederim.

Ömer Tolga Sümerli
Ömer Tolga Sümerli
Ömer Tolga Sümerli
Ömer Tolga Sümerli
kar kokusu
kar kokusu

bizim eve de inatla girmeye çalışan engelleyince saldıran eşek arıları var.