Simav depreminde haarp neden kullanıld

Home / Genel / Simav depreminde haarp neden kullanıld

Simav depreminde haarp neden kullanıldı ?

Bu yazıyı yazıp yazmamakta çok kararsız kaldım, ancak durumu belgelendirmek adına bunu yazıyorum.

Simav depreminde bildiğiniz gibi daha önceki yazılarımızda haarp kuşkusu olduğu depremlerin normal olmadığı yönünde bilgiler yazmıştık.

Simavdaki depremler gerçekten normal şartlarda gelişmemekte halen devam eden nerede ise 1 yıldır süren ve 3+ depremlerin çoğunlukta olduğu bir bölge haline geldi.

Neden simav depremleri oluyor sorusunu incelerken bazı bilgiler kuşkularımı artırdı.

simav-depreminde-haarp-neden-kullanalda

Bölgenin profilene indiğimzide bir yıl önce bu bölgede kristal BOR yatakları rezervi ortaya çıkarılmış. Kristal BOR yatakları Türkiye BOR rezervinin %70 ini oluşturyor. Bilindiği gibi BOR madeni olarak Türkiye dünya rezervinin %70 ine sahip Simav – Emet arasındaki dağ silsilesinde ise Türkiye rezervine yakın bir rezerv bulunuyor. Bu rezerv o kadar kaliteli bir BOR ki kristal olarak bulunması madencilik için çok uygun çıkarılması ve kullanılması çok kolay.

Kütahya’da Bor Madeni Müjdesi !

www.teknolojide.com/bu-sehirden-maden-fiskiriyor_3793.aspx

Bölgedeki BOR rezervleri açıkca bu dağda görülebiliyor ( Beyaz kısımlar )

simav-depreminde-haarp-neden-kullanalda

Şimdi bölgede bu rezerv bulunması ile bazı ilginç gelişmeler meydana geliyor. Bor rezervi açıklandıktan 1 yıl sonra bölgede ilginç deprem silsilesi başlıyor ve sürekli olarak aynı bölgede depremler meydana geliyor. Sanki bir makina bu bölgeyi eziyor.

Depremler sonrası BOR kristal madenlerinde pulvarize olma, yani tozlaşma başlıyor !!! Burası önemli… Küçük küçük depremler bu rezerv bölgesindeki kristal yapıdaki BOR madenini toz haline getirmeye başlıyor. Bu yapıdaki BOR madeni su ile temas etmesi durumunda artık kullanılmaz hale geliyor.

Bölgedki depremleri normal olarak kabul eden şu ana kadar bir deprem uzmanı çıktığını ben görmedim. Depremlerin ilk olduğu günlerdeki açıklamalara geri dönecek olursak bir çok deprem uzmanı bu depremleri normal karşılamamıştı.

Depremlerin o günlerde oluşma durumları tam anlamı ile bölgeki BOR rezervlerine düşüyor…

simav-depreminde-haarp-neden-kullanalda

Aynı etkinin VAN depremindede olduğunu sanıyorum bu bölgede daha önce bir URANYUM rezervi açıklaması var. Bu konuyu inceliyorum ilerideki günlerde belki bunuda yazacağım. VAN depremide beklenmeyen ve olmaması gereken bir deprem olarak açıklanmıştı.

www.dogurehberi.com/van/van-golunde-yuksek-oranda-uranyum-bulundu-h18532.html

haber.mynet.com/van-goluden-canavar-degil-uranyum-cikti-586038-guncel/

Bu haberlerden kısa bir süre sonra VAN da deprem oluyor…

Yazımız hakkında twitter :

[twitter-feed num=3 mode=”search” term=”bor madeni lang:tr”]

7 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir