Rosetta uydusu ve Uzaylılar haberleşme G…

Home / Genel / Rosetta uydusu ve Uzaylılar haberleşme G…

Rosetta uydusu ve Uzaylılar haberleşme

Geçen hafta göktaşına çevresinde bulunan Rosetta uydusunun modülü Philae başarılı bir şekilde göktaşı yüzeyine iniş yapmıştı.

Philae ile ilgili ilginç gelişmeler olurken bazı kaynaklardan gelen haberler, göktaşının aslında çok önceden takip edilen ilginç bir sinyalin takibi sonucu bu görevin ortaya çıktığı tartışılmaya başlandı.

Bu tartışmada göktaşının aslında bir transmit araç olduğu ve güneş sistemine çok uzaklardan gönderildiği açıklanmış oluyor. İddia oldukça ilginç görüntülere baktığımız zaman göktaşının bir uzay aracına benzememesi yanında göktaşının üzerinde olduğu söylenen Philae modülünün kayıt ettiği seslerde ilginç bir rastlandı olarak Contact filminde uzaydan dinlenen seslere oldukça benzemekte.

Contact filmindeki sahne ve ses…

Tartışma ESA nın içinden geldiği bilinen bir email ile ortaya çıkıyor. Oldukçada iddialı olarak yukarıdaki konunun gerçek olduğunu deliller gösterek sunuyor.

Email de şu şekilde

Bu görev kuyruklu yıldızın gerçek uzaylı doğasını gizlemek için Avrupa Uzay Ajansı ve NASA nın örtbas operasyonudur. E-posta daki iddia ESA gizli bir çalışandan, ve “Comet 67P gerçek iç işleyişini” ortaya çıkarmak için iddialı fotoğrafları göstermekte.

Konuyu daha ayrıntılı anlatan video

www.youtube.com/watch?v=5NwSm8SULvw

Göktaşı üzerinde tesbit edilen UFO olduğu iddia edilen ve videoda geçen görüntülerin açık hali şu şekilde.

Aslında Philae nın 10 yıl boyunca güneş sisteminde sorunsuz olarak gezmesi ve göktaşına başarılı olarak inmesinden sonra gelişen olaylar zinciri birşeylerin saklanmakta olduğu kuşkusunu oluşturmaya başladı. Özellikle modülün pilinin bitmesi ve güneş pillerinin devreye girmemesi gibi açıklama bunu doğruluyor.

Bu durumda olayı takip etmek oldukça güç olacak, çünkü modülden gelmesi beklenen sinyal ve görüntüler tamamen karartılacak. Bu projeye katkı sağlayan ülkelerede bu şekilde açıklanacak.

Aslında bu olayda bir sorunun cevabını bulamadım. Neden NASA bu işi ESA nın yapmasını izin vermiş olabilir. Kendisi bu görevi yapmadı.

24 Comments

 • al sana uçuk bir komplo teorisi : NASA bu operasyonun maaliyetini bütçesinden karşılamak istemedi zira ABD kongresi NASA’nın bütçesini kısmıştı işin tilkiliğine kaçan NASA çözümü ESA içerisine kendi adamlarını yerleştirmekte buldu.Bu teknoloji casusları Philae’nin kontrol sistemlerini hackleyip NASA’nın kontrolü ele geçirmesini sağladı böylece NASA hem bedavaya operasyonu ele geçirdi hemde olası sızmaların önüne geçmiş oldu bir taşla iki kuş olayı 🙂

 • kar kokusu

  bu sabah ben de kalktığımda her yer kıpkırmızı sisle kaplıydı. sonra acayip bir pembeye dönüştü. ardından parlak ve çirkin bir sarı renk halini aldı sonra da kirli beyaz rengini aldı. kameramla çekmeye çalıştım ancak pek başaramadım çünkü kızıllığı çekememiş. yani kameraya yansımamış bu da çok ilginçti. daha fenası bu sabahtan beri evde kapı pencere açamıyoruz. içeri giren hava ciğerlerimizi yakıyor ne nefes alabiliyoruz ne dışarı bakabiliyoruz. bu kadar senedir hava işlerini takip ediyorum ben daha hayatımda kırmızı pembe ya da sarı sis görmedim.

 • TunaEmren

  Philae’nin organik moleküller bulmasına şaşırdık mı? Yaşamın dünyaya özgü olduğunu düşünmekti garip olan aslında. Bir kez daha Panspermia..

 • _aylakadam

  Bir kac gun once nat geo da philae belgeselinin bi bölümünü yakaladim, bu ve ya benzer bi link var mi arkadaslar?

 • Tschapuller

  Onca yol yapıp kuyruklu yıldıza gelmişim, bu saatten sonra çalışmam diyip uyku moduna geçen Philae onlayn mı? Tabi ki de offline

 • Cenkox

  Şu Rosetta belgeselini bir ay boyunca Acun dahil her kanalda yayinlaticaksin. 4 milyar yasindaki kuyruklu yıldıza belki biz de ineriz.

 • ugrasmiyorum

  Cübbeli’nin Philae hakkında düşünceleri dindar kesimi temsil ediyor. ESA’nın yaptığı araştırmalarn dindarlar tarafından açıklaması”SAÇMALIK”

 • literarch

  Gerizekalı feministler için; Rosetta Projesinde,Philae ‘i 510 milyon kilometre uzaktaki Comet 67P indirmeyi başaran Dr. Matt Taylor üzdünüz

 • ugrasmiyorum

  Philae’yi kuyruklu yıldıza boşuna gönderdiler.. Aslında merak edilen soruların cevaplarının hepsi kuran-ı kerim’de yazıyor.

 • Atearmine2

  Harbi bizim bu kuyruklu yıldızdan [Philae]beklentimiz tam olarak ne? Evrendeki diğer zekâlar, olası varlıklar hakkında soru soracak kadar>

 • drYalgin

  Philae’nin indiği 67P kuyrukluyıldızının iki kâşifinden biri Tacikistan’da 100$ maaşla çalışıyor, BBC Rusça’nın haberine göre

 • leyla_yagci

  Yahu Philae’nin yolculugu trilyonlarca dolarlik bir endsutrinin dogusunu mujdeliyor, sen hakikati aramaya mi gonderdiklerini sandin onu?

 • BozkurtAta

  Philae’den gelen haberlere bak – Buz- organik moleküller buldu- Uzay madenciliğin kapısını aradı… Bir de bizim uğraştığımız işlere bak.

 • islak_su

  Hepiniz Philae’yi unuttunuz. İnsanoğlu böyle nankör işte. O zavallı hala kuyrukluyıldızda şarj olmayı bekliyor. Umurunuzda değil.

 • jotunheim_

  bunlar bide müthiş çekişmeye yol açıyo kurumlar arası. mesela philae’yi esa indirdi, bunu nasa yaptı. herkes bizim gibi fuzuli ülke mi.

 • isbecer

  Savasci karakterler ya da zaferlerden isim secmiyorlar. Rosetta ve Orion guzel ornekler. Halbuki General Lee vb adlandirmalar da olabilirdi

 • jotunheim_

  philae modülünü kuyruklu yıldıza indiren rosetta başka bir kuyruklu yıldıza su bulmuş. ama moleküler açıdan dünyadakinden farklıymış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir