Otizm nedir, sebepleri nelerdir? Neden otizim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

 1. Factorx dedi ki:

  Öncelikle çok faydalı tespitlere sahip bir yazı olmuş, teşekkürler.

  Otizme özel bir ilgim vardır. Çünkü otistik çocukların ya da insanların bizde olmayan, özel, üstün bir yeteneğe sahip olduğunu biliyorum. Sosyal becerileri azalmasına karşı böyle insanların beyinleri hacmen normalden büyük olduğu için bizden farklı işliyor. Dünyayı farklı görüyorlar. Sinestezya mesela… Renkleri kokluyor, müziklerin tadını alıyorlar. Daha da önemlisi çok hızlı işlem yapabilme kabiliyetleri. (Rainman Filmi)

  O nedenle otizm evet kişinin kendi kendine hayatını idame ettirebilmesine engel olan kötü bir rahatsızlıktır ama tamamen otizm hastalarına zavallı gözüyle de bakmamak gerektiğini düşünüyorum. Onlar çok değerli insanlar.

  Bir otistiğin gözünden dünyayı görmek ve anlamak isterdim bir anlık bile olsa…

 2. Sami34 dedi ki:

  Bu konu ile ilgili, zaman ayırabilecek olanlara “Touch” isimli diziyi
  şiddetle tavsiye ediyorum.

  • Factorx dedi ki:

   Touch dizisini başından beri büyük bir ilgiyle takip ediyorum. takip edenlerin çoğu büyük bir yahudi (kabala öğreti sahneleri) ya da yeni çağ propagandası olduğu için izlemeyi bıraktı. Evet propaganda var ama dizinin anlatmaya çalıştığı başka bir mesaj olduğu da gayet açık. Birşeyler söylemeye çalışıyor ve zaten tamamen sayı ve sembollerle ilgili olan dizi bunu gözümüze gözümüze sokuyor.

   Başroldeki çocuk otistik olduğu için dediğiniz gibi bu konuya da açıklık getirebilir belki de kim bilir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir