Olimpiyat açılış töreni rituelleri ve se…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

 1. Factorx dedi ki:

  Teşekkürler admin. Özellikle şu maypole dansını anlamaya çalışıyordum, tespitinizle birlikte bunun bir doğum ritüeli olduğu daha da kesinlik kazanmış oldu. Ben de gördüklerimi derleyip toparlamak istiyorum bu konunun altına ekleme babında:

  Baştan sona gidersek; öncelikle olimpiyat sahası bir ada içerisinde adadır yakındna bakılırsa. nehrin kolları ile bölümlenmiş bir adanın içerisinde tekrar bir adanın üzerinde. Aynı Atlantis gibi. Atlantis mitosunda da o yer ada içinde ada olarak betimlenir, etrafı sularla çevrili.

  Saha koca bir yumurta olarak yorumlanabilir. Sahanın bulunduğu yere google earthtten tepeden bakarsanız bir rahim içinde gibi görünüyor. Daha da ötesi nehir bir rahim yolu gibi ve yüzücüler, kanolar burada yüzüyor sahaya doğru. Yani bir sperma canlandırması. Tören esnasında ortadaki olimpiyat halkası ışıldamaya başladığında da döllenmiş bir yumurta görüntüsü çıktı ortaya. Ardından havai fişekler patladığında da aynı görüntü çıktı. Peki neydi tüm bu yumurta ve spermalar? Buraya bir ekleme yapmak istiyorum unutmadan, bu seneki olimpiyatlarda sporculara dağıtılan kondom sayısı dünya tarihinde bir rekordu ve türk medyasında gazetelere bile çıktı.

  Kısacası adminin de dediği gibi bir doğum ritüeliydi tüm bunlar. Peki doğan neydi?

  Admin açıklamaya çalışmış ben de kendi bakış açımı forumda yazmıştım, satürnün doğumu. Ama adminin bakış açısıyla benimki kökende çok da farklı değiller, aynı şeyi anlatıyorlar. Satürn=Satan Satürn gezegeni Virgo (Bakire Tanrıça) takım yıldızının rahmine girdi 27 temmuzda. Şu sıralar rahim yolunda ve çıkmak üzere. Tam çıkış da 4 ağustos gibi olacak. Bu her sene olan bir olay değil tarihi bir olay olacak astrolojik ve gök bilimi açısından bu dizilim. Dini metinlerde kıyamet yaklaşırken şeytanın saklandığı yerden çıkacağı, zincirlerinden kurtulacağı gibi şeyler yazılır. Acaba bu çıkış bu doğum olmasın? Adminin de vurguladığı gibi o bebek onu simgeliyor olmasın?

  Tarım kültüründe yaşayanların yanına sanki gökten zembille inmiş gibi durduk yerde aniden gelen takım elbiseliler iyi incelenmeli. Onlar sadece sanay devrimini getirmedi. Farkederseniz resmen oranın yerel halkını köleleştirdiler ve nasıl da efendilik tasladılar. Bu arada tüm bunlar adminin de söylediği başta küçük kızın yaşam ağacının önünde söylediği şarkıdan sonra oldu. Şarkının sözlerine dikkat edin. Jeruselam geçiyor. Yeni jeruselamı müjdeliyordu şarkı sözlerinde. Neyse, bu takım elbiseli adamlar ne yaptıklarını biliyorlardı. İşi olimpiyat simgesinin oluşturmasına kadar götürdüler.

  Seramoni devamında güneş dansı ile devam etti. O bölümün adına ünlü bir şairin ölümü anlata şiirinin ismini koymuşlar. Seramonilerden birinin ismi ölümü anlatan bir şiirdi yani ve o dansta oğul, baba ve güneş vardı. Oğul (İsa) sevgiyi temsil ediyordu, saftı ve sevgiyle babaya sarıldı. Baba tanrıydı ve güneş de kutsal ruhtu. Bu da en eski kültlerden birini yani baba-oğul ve kutsal ruhu anlatıyordu ve dansın sonunda tanrı (baba) oğlu güneşe doğru yükseltti, güneşe dokunması için.

  Onun da devamında şu meşale olayı vardı. Meşaleyi ilk defa 7 genç yaktı. 7 genç kendilerinin de dile getirdiği gibi yeni nesli temsil ediyordu. Zaten seramoninin ve hatta tüm olimpiyatların sloganı olan: “Inspire a new generation” yani yeni nesle ilham ver meselesi meşale yakımında da işlendi.

  Toparlarsak:

  Sperma>Yumurta>Doğum>Bebek>Yeni Nesil

  Yeni nesil tüm dünyanın tek olmasını, birleşmesini ateşleyen güç olmuştu. Sonra meşaleyi yaktılar ve meşale bir lotus çiçeğine dönüştü. Zaten her tarafından kabalizm akan bu gösterinin (7 sütun, masonik simgeler vs…) bir de nur topu gibi alev alev yanan bir lotus çiçeği olmuştu.

  Üzerine konuşulacak çok şey var daha bunlar yüzde biri değil dediğiniz gibi. Kapanış seramonisi de geçsin tüm olaya bütünsel yaklaşabiliriz. Bakalım baalı öldürecekler mi kapanışta yoksa baal son baharda mı ölecek dediğiniz gibi.

 2. ysvlt dedi ki:

  Bakıs acısı A.B.D. emperyalizmi ve din ekseninde olan ,varolan herseyi günümüz dünyası ile acıklamaya calısmayan – acıklayan nesil icin ne acımasız bir problem ! Belki de her nesilin özenle dikkatinin ,evrene olan ilgisinin test edildigi bir sürecin ,özel birileri tarafından cıglık cıglıga
  ” ne olursan ol ,yine gel ” dedigi özellesmis bir zaman diliminin parcası mı ,bütün olan bitenler ?
  Bütün varolan herseyin( her ne olursa olsun) ,bir digeriyle özenle temas halinde oldugunu daha güzel anlatabilecek , herkesin gözü önünde gözüne gözüne sokabilecek kadar aşikar hale getirilmesi durumu.
  Acaba kimler o gözüne sokulu seyi cıkarıp ” bu nedir ? ” diye soracak ?
  Acaba kim inanclarından ,ögrenilmisliklerinden ,tüm dünyanın sacma sapan egitim sisteminden kafasını kaldırıp ne oluyor diye bakacak?
  Daha da zor olanı ,nefret ve ötekiler psikolojisiyle yetismis kocaman bir kusagın
  ” kimler bize bu oyunu oynuyor da bizi test ediyor ” diye sorarken karsılastıgı yanıt ” biz ”
  olursa ne yapacak ?
  Kısacası Hypatia ‘nın dünyanın ekseninin elips oldugunu günes sistemini görmeden buldugu gibi ,ya da hayatında tek bir ciddi deney yapmamıs Einstein ‘ın kütle cekimi ,zaman ısık hızı gibi kavramları bize ögretmesi gibi ; yapabilirseniz evrene uzaktan bakın ,yok ,o beni aşar derseniz 4 milyar yıllık dünyaya ” uzaktan bakın ” derim. Neden bu kadar kasvetli-sıkıcı yazdın derseniz de ; o ” biz ” lerin islerine karısmanın ayıp oldugunu ve bu yolculugu herkesin kendi yalnız basına yapmasının gerekliligini -en azından bunu – ögrenmis olmama verin . Bilgi yagarken semsiye kullanmayın .TEKRAR DÜSÜNÜN .

 3. Ayça dedi ki:

  Dikkat ederseniz eğer 2012 olimpiyat logosunda alt logo olarak ZİON yazısı kullanılmış.”Ben buradayim!!” diyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir