Nibiru’nun ilk etkileri neler olacak ?

39
1435

Nibiru’nun ilk etkileri neler

8 Ocak 2012 de Japon Prensesi Kaoru Nakamaru uluslararası, dünyanın en aranılır 50 uzmanının oluşturduğu bir think tank kuruluşunun, Pisagor adını verdiği konferansında konuşmacı olarak 21 Aralık 2012 de 3 günlük bir karanlığın olacağını söyledi.

3 Gün karanlık hep gündemde tutulan ve üzerinde en çok spekülasyon yapılan konu olmasına rağmen Prenses’in açıklaması neredeyse ilk ve tektir.

[youtube 29pnvpoRV1A]

Gerek Planet X=Nibiru=Marduk gerekse başka kozmik olaylardan dolayı Dünya tarihinde buna benzer olaylar yaşanmıştır.

Dünyanın heryerinde kabilelerin, milletlerin gelenekleri, kozmik bir felaketin yolaçtığı güneşin parlaklığını yitirme olayından söz eder. Uzun karanlık Amerikan yerlileri, Finlandiya, Babil, Peru ve dünyanın heryerindeki halklar tarafından hatırlanır.

Nibiru’nun varlığı 6000 yıl önceden bilinmektedir. Nibiru yörüngesini 3630 yılda tamamlar.

Bu konuda en eski kayıt, M.Ö 4.000 de Eski Sümer metinlerindeki çok özel eserlerin birinde güneş sistemine giren büyük bir gezegenin tasviridir.Bunun Nibiru=Planet X olduğu, güneş sistemine girdikten hemen sonra hızlı bir şekilde sistemi terkettiği, ancak geçerken Dünya ve diğer gezegenlerde sert etkiler yaptığı anlatılmıştır.Dünyada da 3 gün karanlığa sebep olmuştur.

M.Ö 1.500lerde 2 kez yeryüzüne yakın geçen büyük bir kuyruklu yıldızın sebep olduğu felaketlerden bahsedilir. Antik Mısır’da yaklaşık M.Ö 1.300lü yıllarda Musa zamanında gene 3 gün karanlık olmuş, Mısırlılar buna yol açan şeye yokedici adını vermişlerdir. M.Ö 687de Çin ve başka yerlerdeki kayıtlarda güneşin gölgesinin 10 derece döndüğü anlatılır.Bu olayın yarattığı değişiklik 200 senelik bir süreye yayılmış, büyük jeolojik değişiklikler olmuş, buzullar erimiştir.M.Ö 747de bu yüzden yeni bir takvim yapılmıştır. Velikovsky bu takvimin sebebinin dünyanın yörüngesindeki değişiklikten dolayı, güneşin etrafındaki yıllık yolculuğun daha uzun sürmeye başlaması olduğunu yazmıştır.

M.S 535de Güney Çin Nan Shi Antik kayıtlarında kasım ve aralıkta başlayan 18 ay süren bir karanlığın olduğu, hergün yaklaşık 4 saat güneşin zayıf olarak parlayabildiği. Meyvelerin olgunlaşamadığı anlatılır. Aynı tarih için Suriyeli yazar G.John’da buna benzer tanıklıkları anlatır. Roma’lı tarihçi Flavius Cassiodorus’ta; neredeyse gece gibi karanlık, soğuk, yıldızların 3 ay gözükmediği, kıtlık, kuru bir sis, yazın yağan kar, sel ve vebadan  bahseder. İskandinavya’da zenginlerin, kızgın Tanrı’ları yatıştırmak için altınlarını gözden çıkardıkları. 1 milyona yakın kişinin öldüğü, Doğu Roma İmparatorluğu’nun zayıfladığı, kuraklık sebebiyle ülkeler ve medeniyetlerin ortadan kalktığını, Meksika’da Teotihuacan uygarlığının çöktüğü. Büyük Britanya’nın batı kesimlerinde korkunç yaşam koşullarının oluştuğu, Yemen’de sellerden dolayı uygarlığın önemli bir merkezinin dağıldığı, Moğolistan’ın kuzeyi Sibirya’dan, Çin’in güneyine kadar kuraklık olduğu, binlerce Avar’ın kuraklıktan kırılan atları nedeniyle kendilerini savunamaz hale gelip, Türk’lerden Avrupa yönünde kaçıp, 3.000 millik bir yürüyüşe geçtikleri kayıtları vardır.Keza Japonya ve Kore’de de medeniyetler çökmüştür.

M.S 535 felaketi ağaç halka analiziyle kesinlik kazanmıştır.Bu felaketin, elimenin tam anlamıyla tarihi sıfırladığı düşünülmektedir.

1840lardan 1980lere kadar astronomi çok ağır bir kütlenin dış gezegenler olarak isimlendirilen Uranüs ve Neptün’ü çekiştirdiğini, bazı asteroitleri de dış uzaya doğru çektiğini farketti.

1983 te NASA’da görevli Neugebauer ve Houck adında 2 astronom tarafından Güneş’ten 2 Milyar km. uzaklıkta ve Jüpiter büyüklüğünde Planet X farkedildi.

2012 de Neptün’ün arkasında dünyanın 4 katı büyüklüğünde olduğu varsayılan bir gezegenin Pluton’un ve Neptün’ün çevresindeki asteroitlerin. Yörüngesini bozarak dış uzaya sürüklediği, gene bu gezegenin uçuş yörüngelerindeki uzay nesnelerinin, Dünya’ya 2.000km.den daha az bir mesafe kala. Yörünge eğrilerinde kayma yaşattığı, astronomik birim AU’da sert bir değişim yaşanmasına sebep olduğu düşünülmektedir.

3 Gün karanlığın sadece kuzey yarımkürede olması beklenmektedir. 21 Aralık 2012 de Nibiru, Winter Solstice (kış gün dönümünde) üzerinde Dünya’nın hemen yanından geçecek gibi görünüyor. Bunun sonucu olarakta Dünya’nın
günlük rotasyonunda duraklama, deprem ve volkanizmada artış, tsunamiler tektonik hareketlilik ,kutup kayması beklenmelidir.

Güneş sistemi değişmez değildir.Tekrarlanan periyotlarla kozmik değişimler olmuştur ve olacaktır.Önemli olan bu değişime hazır olabilmektir.

Bakalım 21 Aralık 2012 ve takibeden 2013-14 te bizi neler bekliyor.Hep birlikte göreceğiz.

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

39 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
kerim
kerim

biraz bayanı araştırdım japon eski İmparatoru Meiji’nin torunu olduğunu idda eden bi gazteci rapörtörmüş gençlik yıllarındada oyunculuk yapmış şimdide medyum gibi bişey lakabı prensesmiş japonyoda çatlak gözüyle bakılan kaide alınmayan biriymiş siteside internette var zeten..

kerim
kerim
Reply to  kerim

okadar saçmasapan komik bi konuki yabancılar acayip tiye almış 2012 den vazgeçip 2013 demiş ondanda vazgeçip 2014 demiş amazonda çıkardığı kitablar var 🙂 demmeki iletişimde bulunduğu uzaylılar matematik hatası yapmış 🙂
http://forums.randi.org/showthread.php?t=228936
burdada konu edilmiş zaten 🙂

Aslı
Aslı

Nibiru’nun son görüntüsü

kerim
kerim
Reply to  Admin

bugün boştum araştrıdım sıkıntıdan kadın boş biri değil saddamla kaddafiyle röportajları var gençlik olgunluk donemlerinde…yanlız çoğu yerde sonradan yaşının ilerlemesiyle iş bulamayıp bunalıma girp tozuttuğu yazılıyo ilginç bi kadın cidden..

aslı
aslı

Metecan Gülşen’e … Yazıda hem Nibiru hemde başka kozmik olaylar diye özellikle belirtildi.

Aleyna Bayraktaroğlu
Aleyna Bayraktaroğlu

Sorum şu Türkiyeyi de etkiler mi çünkü sadece kuzey yarım kürede etkili olacak diyor?

Sewan
Sewan

Bu kadının konuşmasında birçok yanlış bilgi bulunsada, yaklaşan Nibiru sebebiyle bir kutup değişimi ve global bir felaket yaşanacağı inancına sahibim.
Türkiye’nin ve diğer ülkelerin bu felaketten nasıl etkilenecekleri ile ilgili dökümanı aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz.

http://www.zetatalk.com/info/tinfx027.htm
http://www.zetatalk.com/info/tinfo242.htm

aslı
aslı

Aleyna Hanım ,sanırım asıl sormak istediğiniz bu durum Türkiye’yi nasıl etkileyecek?İleride yaşanacakları bilemesekte,geçmişte Dünya’da yaşanan-yukarıda küçük bir örneklemesini yaptığım- olaylardan dolayı bir çıkarımda bulunabiliriz.

Net olarak gözükense birşeylerin olacağı ve bunun içinde birilerinin,bilmediğimiz hazırlıklar yaptığının artık saklanamadığı ya da bilinçli bir dezenformasyonla başınızın çaresine bakın mesajının verilmeye çalışıldığıdır.

Türkiye’nin daha şanslı bir bölge olduğunu söylemeliyim.Çünkü Ülkemizin yüksekliği 1132 m dir.

aslı
aslı

Antarktika’da ki Neumayer istasyonu 31/05/2012 saat 17:00:02 görüntü fotoğrafı

kerim
kerim
Reply to  aslı

samanyoluna yeni girmeye başlayan bi gezegenin bunu kutuplardan görmeniz imakansız(boyle görmemiz için mars civarına gelmesi lazım) ya niburu başka yerde yada burdaki olaylar güneş ışınlarının buz kristallerinde kırılıp göz yanılması yapması dışında bişey değil…

colombia
colombia

Sayın kerim hep burada söylenenlerin aksini söylüyorsunuz vede hiç kaynak göstermeksizin köşeye atıyorsunuz.
Bence bu siper alma durumunuzdan vazgeçmelisiniz, kimse size saldırı yapmıyor .

mehmet
mehmet

1 . 6 . 2012 texas / usa
comment imagecomment image

Günes batımından hemen sonra , cünkü günes ısınları vurmadan halen görünemiyor …güney-güney dogu ekseni ..ufuk cizgisinin üstü…

Bu resimler texas ta yasayan arkadasım tarafından cekilmistir .
Nasıl olduda bulduk ? cünkü gelecegi yeri biliyorduk…

Factorx
Factorx
Reply to  mehmet

Mehmet bey görüntülerde bir altıgen görüyoruz ve oldukça da büyük görünüyor. Öncelikle gezegenin tam yuvarlak olmadığına, şekilsiz olduğuna dair bilgiler var. Nitekim bu şekil bozukluğunu da böir önceki geçişindeki savaşlarda aldığı yaralar olarak yorumlanıyor. Ama böylesine düzgün bir altıgen olacağını sanmıyorum. Böyle lekeler benim çektiğim birçok fotoğrafta da var. Özellikle kompakt makinamın diyaframı 6 parçadan oluşuyor ve yüksek diyafram değerlerinde altıgen bojkehler oluşturabiliyorum şu çektiğim fotoğraftaki gibi:
comment image

Ya da lensin önündeki küçük lekeler de böyle görüntülere yol açabiliyor, özellikle kurumuş su lekesiyse.

Dediğim gibi bu kadar büyük gözlenememesi gerekiyor ayrıca.

mehmet
mehmet

Neler olacagını tahmin etmek istiyorsanız lütfen einstein-newton kütle cekim etkileri , kahverengi cüce yıldızlar , sümer yazıtları , mayalarda kutsal hac ,olmek ,toltek ,aztek,inka ,eski yunan , harran lar , eski hint mitolojisi ,tibet papirus ve belgeleri , eski cin arkeo-astronomisi , druidler ,gül-haclılar ,kabala-masonlar , musa ve isa nın hayatları , özellikle quetzetalin M.Ö. 5200 lerde( tahmini bir tarihtir ) carmıha gerilmesi hikayesi , ve yine özellikle apollon-typon savası ve sonucları , en eski pers tanrı ve hikayeleri , mezopotamya arkeolojisi , hitit ve eski türk tanrıları gibi seyleri okuma sansınız varsa 1.7.2014 tarihine kadar ne olabilecegini tahmin edersiniz… Read more »

eone
eone

Birçok yerde pekçok farklı bilgi var bu konuda ve benim kafamı karıştıran sormak isteğim birkaç soru var. Burda tek bir gezegenden mi bahsediyoruz yoksa bir sistemden mi? Bu gezengen şuanda tam olarak nerde güneş sistemine yoksa samanyolu galaksisine mi giriş yapıyor?vb..

mehmet
mehmet

(BİLDİGİM KADARIYLA ) Bu bir kahverengi cüce ve yanında 3 uydusu var.- ilk ise basladıgında bu say 7 imis ..sonra neptün ,satürn, jupiter dalasmaları ,venüs carpısması ,merkürü 2 kez sallaması sonucunda ,ne zaman bilmiyorum ama 3 uydusu kaldıgını düsünüyorum…EVET aslında bu kücücük bir günes sistemi gibi – minyatür -….Su anda tam olarak Rodney Gomes in dedigi ne göre 1,5 dünya-günes uzaklıgında ( yaklasık 240.000.000 km uzaklıkta ) ve hızla bizim yakınlarımıza geliyor…YANİ BİZİM GÜNES SİSTEMİMİZE GİRİS YAPIYOR . ..Bundan dolayı çok yakın bir zamanda ( 1-2 ay ) bunu bizde türkiye gibi ışık kirliliginin cevresel olarak cok oldugu bir ülkeden… Read more »

mehmet
mehmet

benim de bildiklerim bu yönde ..2012 – 3661 = M.Ö. 1649 ,
onun öncesi M.Ö. 5310 ..diye devam eder..Ama benim anladıgım 2 ayrı tarih en zor ,yıkıcı zamanları getirmisti… bunlar M.Ö. 5310 ve 12510 tarihleridir.
Atlantisi hatırlayın ( platon ve maya kaynakları ) M.Ö. 12000 de atlantisin basına gelenleri anlatırlar…

mehmet
mehmet

Eger bu resimleri cok iyi tanıdıgım birisi cekmeseydi ben cok üstünde durmazdım…Ancak bu BENİM arkadasım oldugu icin ona sunları söyledim..Öncelikle bos alanları fotografla ,Ay ‘ı cek ..sonra güney-güney-dogu eksenine hergün gün batarken bak…CÜNKÜ BU CİSİM 240.000.000 KM uzaklıkta ..yani cooooooookk yakın ….ama bunun özelligi şu : bu bir gezegen gibi yıldızından (günes ) aldıgı ışınları ayna gibi yansıtmaz……Bu cisim bir yıldız gibi (günes ) kendi ic hidrojen -helyum patlamaları yaratabilecek kütleyede sahip degildir ( kahverengi cüce = Jupiter kütlesi * 4 ve jupiter kütlesi *84 arasında bir kütlededir ..Ancak jupiter bir gaz gezegenidir ..yani kütlesine oranla hacmi çok şişkindir .… Read more »

mehmet
mehmet

cok iddialı olmak istemiyorum…belkide orada baska bir yıldız ya da gezegen vardır ve biz onun resmini cekmisizdir….ama ben sümer ve hopilerin dedigi su cümleyi AKLIMDAN HİÇ CIKARAMAM .: güney dogu ekseninde , ufuk cizgisinin hemen üzerinde mavi bir yıldız olarak görmeye baslayacaksınız … Şimdi tüm bilgilerri birlestirelim : 1- RODNEY GOMES dediki = bu cisim 2.4 milyon km uzakta 2- nasa private space -x i yolladı ..bu cismin yörünge kütle bilgileri icin… 3- eski bilgiler -yazıtlar bize nereden gelecegini söylüyor 4- Mavi bir yıldız olarak parlayabilecek yakınlarımızda benim bildigim bir cisim yok..üstelik TAM DA OLMASI GEREKTİGİ YERDE GÜNEY-GÜNEY DOGU ..… Read more »

mehmet
mehmet

kİMSEYİ KIRMAK ÜZMEK KÜSTAHLIK ETMEK UKALALIK YAPMAK GİBİ BİR DERDİM YOKK… Ama aylardır bu sitede yazan ” güneste neler oluyor ,uzaylılarmı saldırıyordan tutun , haarp depremler ,tuhaf bulutlar vs..ler yaratıyor a kadar yüzlerce yazının özü bu cisimdir.. Eger gercekten bilgilenmek gibi bir amacınız varsa 1- YILDIZ ( BİZİM GÜNESİMİZİN ÖRNEGİN ) HELİNOSFERİ NEDİR ? NE TÜR ETKİLERE YOL ACAR .?AKLINIZIN ALAMAYACAGI ETKİLERİ VARDIR…örnegin hepinizn son zamanlarda cep telefonlarınızda bir tuhaflık var degil mi??? benim cevremdeki herkes sikayetci..cünkü o helinosfer EXTRA kozmik ısın gönderiyor bize …bu bulutları ,yer hareketlerini yanardaqgları , tuhaf atmosfer olaylarını , tuhaf bulut olusumlarını , manisada kli… Read more »

Factorx
Factorx
Reply to  Admin

Bundan 3661 yıl önce, M.Ö. 1649 yıllarına rastlayan sıradışı hava olayları olduğunu biliyoruz ama özellikle Akdeniz’de… Devasa volkan patlamaları ve ortaya çıkan gaz ve tozlardan gökyüzünün günlerce karanlık kalması, ardından gelen kuraklık ve bir çok olay. Bence 3661 yıl daha olası. Daha önemli bir soru ise meydana gelecek olaylar her ne ise aniden mi olacağı yoksa yavaş yavaş mı vuracağı. 2012’nin yarısını bulduk ve açıkçası beklentilerden daha düşük doğa anomalileri gözlüyoruz. Beklentiler daha büyük doğal afetlerdi. Şimdilik önümüzdeki tarih Eylül ayı olarak görünüyor. Eylül ayını bekleyip göreceğiz. Eylülde de küresel bir şey olmazsa şahsi kanaatim 2012’den birazcık daha uzak tarihlere… Read more »

mehmet
mehmet

Benim bildigim 3661 yıldır ..cünkü Deniz Ada nın söyledigi gibi ,sümerler ve mayalar onu takvimlestirmislerdir.(yuvarlayarak 3660 yapmıslardır)…
Bu arada internette bu cisimle ilgili sayısız sacma yazı ,video vs..vs.. var…gercekten cok kafa karıstırıcı…
örnegin yine dünyaya carpmadan gececek ::) ama belkide baska bir seye carpacak ( umarım olmaz )

mehmet
mehmet

Burak eldem, 3661 yıl yazıyor kitabında ..

Metecan Gülşen
Metecan Gülşen

Nibiru yörüngesini 3630 yılda tamamlar ile verilen tarihi örnekler matematiksel olarak çıkmaza giriyor.

Deniz Ada
Deniz Ada

3600 sayısı, o dönem krala bağlı ve bu yönde kazandıkları çeşitli kaynakları (para, prestij, güç vb.) kaybetmek istemeyen rahiplerin ve yine sosyal sınıf farklarını gözeten kralın bilgiyi çoğunluğa sunmak yerine yönetilebilir bir toplum yaratmak üzere yetki verdiği ezoterik örgütlerin ustüne örttüğü bir tarih olarak karşımıza çıkar. 3661 sayısı ise, bu hiyerarşi çemberinde krala bağlı rahiplerin ezoterik simgelerinden arındırılmış gerçek yörünge süresidir ama 3630 tarihini hiç duymadım?

mustafa
mustafa

mehmet bey mavi olduğuna emin misiniz? yani yeşil renkte görünme olasılığı var mı? olayı bilimsel olarak araştırmadım hiç (batının bilimine güvenmediğim için – ki haklı gerekçelerim var kendimce) fakat olayın tarihi ve dini kaynaklar boyutunda bazı Osmanlı kitaplarında rastladım.. “nice yüzyıllardır görünmedik yeşil bir acip görünecek ” der.. acip kelimesi çok farklı anlamlar içeren ama hepsinde de çok garip ve çok büyük anlamındadır.. bunun ardından da ben-i asfer’in (sarı oğulları- kavim adı değildir, yani dünya üzerinde yaşamış bir kavim değil) gelerek bizimle savaşacağını.. neyse ayrıntısını öğrenmek isterseniz belgeleri burda paylaşabilirim.. şimdiden teşekkürler

mehmet
mehmet

Mustafa Bey ; Benim bildigim kadarıyla , hopi yerlileri ona mavi yıldız adını takmıslar.Genel mezopotamya kaynakları yesile calan mavi yıldızdan sözeder.Yani yesilimsi bir mavi derler. Tahmini olarak bu bir cüce yıldız ise ,ışıgı bize gezegenler gibi direk gelmez.Kırpısarak gelir ,dogal olarakta ısıgın dalga boyunda degisim olabilir… Benim okudugum kaynakları birlestirdigim zaman ,önce yesilimsi mavi , sonra giderek kızıllasıp (leopar deseni alıp) sonrasında cok yakına geldiginde beyaz soguk bir ısıkla parlayacagını söylüyorlar.. Güney-güney doguda ilk olarak görünmeye baslayıp , hızla ekliğptige cıkıp ardından güney batıdan giderek kayboldugunu düsünüyorum….Gökyüzünde gectigi burclarda ; orion ve sirius arasından gecerek yengec ,aslan ,terazi akrep ,yay… Read more »

mehmet
mehmet

Factorx ; Yine bildigim kadarıyla ; Tüm eski güney amerika uygarlıkları ve hemen tüm mezopotamya medeniyetleri söyle tarif ediyor…: Öncelikle abartılı ,tanımlayamadıgınız hava olayları meydana gelecek .Yanardaglarınız fazlaca duman ve kül fırlatacak .Abartılı ve sıralı depremler olacak .( düdenlerden sözetmemislerdi ama su anda hergün dünyanın herhangi bir yerinde kocaman düdenler olusmakta izliyorsanız .cünkü topragın suyu sürekli yer degistiriyor) .Sonra ; sümerler direk şu cümleyi kurmuslar : ” güney doguda görmeye basladıktan sonra 1 ay hersey yolunda gider ” sonra ; devamını bulamadım…!!! Yani olaylar yavas seyirli giderken o cok netlestiginde artık grafik hızlı bir bicimde yukarı cıkıyor gibi…. Ben baska… Read more »

Factorx
Factorx
Reply to  mehmet

Mehmet bey, söylediklerinize katılıyorum. Özellikle şu kozmik ışınlar meselesi çok doğru. Ama yine de hava anomalileri kısmı çok tartışmalı. İşin içinde chemtrailsler, hava manipulasyonları, haarplar var. O nedenle onu bir kenara bırakıp tekrar daha önce de bahsettiğiniz gravitasyon dalgalarına dönelim. Böyle büyük bir kütleye sahip bir cisim böyle büyük bir hızla yaklaşıorsa bu uzay zaman dokusunu çoktan bozmaya başlamış olmalı. Bu bozulma haliyle yakınlarından başlayacaktır. O nedenle şu an hangi gezegene yakınsa o gezegende inanılmaz yörünge kaymaları ya da hızlarında düşüşler olması gerek. Sanırım birkaç gezegende bu düşüş vardı. Yani gravitasyon dalgasını illa iki gezegen birbirine çarpınca görmeyiz sanırım. Gezegenin… Read more »

mehmet
mehmet

Ben bir fizikci olmamakla birlikte fizige cok meraklı bir insanım . Hata yapma hakkımı gözardı etmemenizi istiyorum.Çünkü bu konular halen birer teori ve ben ce einstein bile işin içinden tam cıkamamıs gibi geliyor. Gravitasyon dalgasının en zor anlasılır tarafı elektron ya da foton gibi bir parcacıkla hicbir isinin olmaması. Yalnızca ve yalnızca uzay-zamanın boyutsal dokusuyla ilgili diye düsünüyorum. Yani herhangi bir kütle tasımaması ve günesin kütlesinin ısıgı bükmesi gibi , kumasın egriligi ile ilgili.. Aslında siz haklısınız .Bu yıldız bize yaklastıkca bir gravitasyon dalgasıda olusturmakta. Ancak bu yazıyı yazmadan ,hata yapmamak icin internete göz attım ve şöyle bir cümleyle karsılastım… Read more »

mehmet
mehmet

Burak Eldem in kitabından bir alıntı ; ( O da sanırım z . shcthin den almıs ).(ispanyol bir papaz cevirmis ) Olmek ya da toltekler güney amerika : Uzun zamandır tanrıya olan görevlerimizi ihmal ettik ,eglence ve zevke düstük .Bu yüzden tanrı bizi cezalandırdı ve günes dogmadı .Tanrıya yalvardık ,yakardık ibadetlerimizi yerine getirecegimize söz verdik .Tanrı bizi affetti ve yeniden günesi dogurdu .. —- simdi dünya küresini ters tarafa cevirin —— mezopotamya da bir uygarlıgın kalıntılarından (z.schintc ) : Tanrı bizi öylesine seviyorduki kusatmamızı yarana ,savası kazanana kadar günesi batırmadı ve düsmanlarımızın üzerine yanan taslar gönderdi…. Tabi ki baska birsey… Read more »

Factorx
Factorx
Reply to  mehmet

Bu aklıma güvercinin batıl inancı deneyini getirdi 🙂 Bir güvercini bir kafese koyuyorlar. 20 dakika aralıklarla sürekli yem veriyorlar. Güvercin zamanı algılayamadığı ya da ölçemediği için verilen yemin periyodik aralıklarla verildiğini anlamıyor. Bu yemi birşey karşılığında hak ettiğini düşünüyor.Ben ne yaptım da bu yemi hakettim ya da bu yemi açtım diye düşünüyor. Eğer tesadüfen yem kapağı açıldığında kanat çırpıyorsa, sürekli kanat çırpmaya başlıyor tekrar yem gelsin diye. 20 dakika sonra yem geldiğinde ise kanat çırpmasının işe yaradığını düşünüyor ve yine kanat çırpmaya başlıyor. Güvercin kendine bir batıl inanç yaratıyor… Aynı durum tarihte güneş tutulmalarında da olmuştu. Savaşları bitirdiği söylenir tutulmaların.… Read more »