Niburu'nun ilk etkileri neler olacak ?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

39 Cevaplar

 1. kerim dedi ki:

  biraz bayanı araştırdım japon eski İmparatoru Meiji’nin torunu olduğunu idda eden bi gazteci rapörtörmüş gençlik yıllarındada oyunculuk yapmış şimdide medyum gibi bişey lakabı prensesmiş japonyoda çatlak gözüyle bakılan kaide alınmayan biriymiş siteside internette var zeten..

  • kerim dedi ki:

   okadar saçmasapan komik bi konuki yabancılar acayip tiye almış 2012 den vazgeçip 2013 demiş ondanda vazgeçip 2014 demiş amazonda çıkardığı kitablar var 🙂 demmeki iletişimde bulunduğu uzaylılar matematik hatası yapmış 🙂
   forums.randi.org/showthread.php?t=228936
   burdada konu edilmiş zaten 🙂

 2. Aslı dedi ki:

  Nibiru’nun son görüntüsü

 3. admin admin dedi ki:

  Burada japon prensese takılmadan yazının geri kalan kısmını dikkate alabilirmisiniz lütfen… Prensesin ( değilse bile birçok kurum dikkate alıp konuşma yaptırmış sonuçta buda bir haber değeri taşır… )

  Aslı hanım sitede makale olarak yazılar yazmaktadır. Yazdığı konular site içerisindeki haber yazılardan farklı olması yazılar üzerinde düşünmenizi sağlayacaktır. Haberlerin arasında bu şekilde farklı yazılara ve düşüncelerede ihtiyacımız bulunmakta.

  BlueBox BBS de yer alan haber yazılarımızdan farklı konuları yazması tamamen kendi tasarrufudur. Ayrıca tüm site yazarlarının yazıları edit edilmektedir…

  • kerim dedi ki:

   bugün boştum araştrıdım sıkıntıdan kadın boş biri değil saddamla kaddafiyle röportajları var gençlik olgunluk donemlerinde…yanlız çoğu yerde sonradan yaşının ilerlemesiyle iş bulamayıp bunalıma girp tozuttuğu yazılıyo ilginç bi kadın cidden..

 4. Metecan Gülşen dedi ki:

  Nibiru yörüngesini 3630 yılda tamamlar ile verilen tarihi örnekler matematiksel olarak çıkmaza giriyor.

  • Deniz Ada dedi ki:

   3600 sayısı, o dönem krala bağlı ve bu yönde kazandıkları çeşitli kaynakları (para, prestij, güç vb.) kaybetmek istemeyen rahiplerin ve yine sosyal sınıf farklarını gözeten kralın bilgiyi çoğunluğa sunmak yerine yönetilebilir bir toplum yaratmak üzere yetki verdiği ezoterik örgütlerin ustüne örttüğü bir tarih olarak karşımıza çıkar. 3661 sayısı ise, bu hiyerarşi çemberinde krala bağlı rahiplerin ezoterik simgelerinden arındırılmış gerçek yörünge süresidir ama 3630 tarihini hiç duymadım?

 5. aslı dedi ki:

  Metecan Gülşen’e … Yazıda hem Nibiru hemde başka kozmik olaylar diye özellikle belirtildi.

 6. Aleyna Bayraktaroğlu dedi ki:

  Sorum şu Türkiyeyi de etkiler mi çünkü sadece kuzey yarım kürede etkili olacak diyor?

 7. aslı dedi ki:

  Aleyna Hanım ,sanırım asıl sormak istediğiniz bu durum Türkiye’yi nasıl etkileyecek?İleride yaşanacakları bilemesekte,geçmişte Dünya’da yaşanan-yukarıda küçük bir örneklemesini yaptığım- olaylardan dolayı bir çıkarımda bulunabiliriz.

  Net olarak gözükense birşeylerin olacağı ve bunun içinde birilerinin,bilmediğimiz hazırlıklar yaptığının artık saklanamadığı ya da bilinçli bir dezenformasyonla başınızın çaresine bakın mesajının verilmeye çalışıldığıdır.

  Türkiye’nin daha şanslı bir bölge olduğunu söylemeliyim.Çünkü Ülkemizin yüksekliği 1132 m dir.

 8. aslı dedi ki:

  Antarktika’da ki Neumayer istasyonu 31/05/2012 saat 17:00:02 görüntü fotoğrafı

  • kerim dedi ki:

   samanyoluna yeni girmeye başlayan bi gezegenin bunu kutuplardan görmeniz imakansız(boyle görmemiz için mars civarına gelmesi lazım) ya niburu başka yerde yada burdaki olaylar güneş ışınlarının buz kristallerinde kırılıp göz yanılması yapması dışında bişey değil…

  • admin admin dedi ki:

   Aslı hanım resim online olduğu için değişmektedir.

   O nedenle görsel kaymış sanırım 🙂

   31/05/2012 saat 17:00:02 görüntüsündeki cisim neumayer sitesinde görülebiliyor. Aynı görüntüyü birkaç site daha yayınladı…

 9. colombia dedi ki:

  Sayın kerim hep burada söylenenlerin aksini söylüyorsunuz vede hiç kaynak göstermeksizin köşeye atıyorsunuz.
  Bence bu siper alma durumunuzdan vazgeçmelisiniz, kimse size saldırı yapmıyor .

 10. mehmet dedi ki:

  1 . 6 . 2012 texas / usa

  g1206.hizliresim.com/y/3/7f7vm.jpg
  g1206.hizliresim.com/y/3/7f7zn.jpg

  Günes batımından hemen sonra , cünkü günes ısınları vurmadan halen görünemiyor …güney-güney dogu ekseni ..ufuk cizgisinin üstü…

  Bu resimler texas ta yasayan arkadasım tarafından cekilmistir .
  Nasıl olduda bulduk ? cünkü gelecegi yeri biliyorduk…

  • Factorx dedi ki:

   Mehmet bey görüntülerde bir altıgen görüyoruz ve oldukça da büyük görünüyor. Öncelikle gezegenin tam yuvarlak olmadığına, şekilsiz olduğuna dair bilgiler var. Nitekim bu şekil bozukluğunu da böir önceki geçişindeki savaşlarda aldığı yaralar olarak yorumlanıyor. Ama böylesine düzgün bir altıgen olacağını sanmıyorum. Böyle lekeler benim çektiğim birçok fotoğrafta da var. Özellikle kompakt makinamın diyaframı 6 parçadan oluşuyor ve yüksek diyafram değerlerinde altıgen bojkehler oluşturabiliyorum şu çektiğim fotoğraftaki gibi:

   fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/18864_277652223383_761578383_4433174_4051969_n.jpg

   Ya da lensin önündeki küçük lekeler de böyle görüntülere yol açabiliyor, özellikle kurumuş su lekesiyse.

   Dediğim gibi bu kadar büyük gözlenememesi gerekiyor ayrıca.

 11. mehmet dedi ki:

  Neler olacagını tahmin etmek istiyorsanız lütfen einstein-newton kütle cekim etkileri , kahverengi cüce yıldızlar , sümer yazıtları , mayalarda kutsal hac ,olmek ,toltek ,aztek,inka ,eski yunan , harran lar , eski hint mitolojisi ,tibet papirus ve belgeleri , eski cin arkeo-astronomisi , druidler ,gül-haclılar ,kabala-masonlar , musa ve isa nın hayatları , özellikle quetzetalin M.Ö. 5200 lerde( tahmini bir tarihtir ) carmıha gerilmesi hikayesi , ve yine özellikle apollon-typon savası ve sonucları , en eski pers tanrı ve hikayeleri , mezopotamya arkeolojisi , hitit ve eski türk tanrıları gibi seyleri okuma sansınız varsa 1.7.2014 tarihine kadar ne olabilecegini tahmin edersiniz diye düsünüyorum…

 12. eone dedi ki:

  Birçok yerde pekçok farklı bilgi var bu konuda ve benim kafamı karıştıran sormak isteğim birkaç soru var. Burda tek bir gezegenden mi bahsediyoruz yoksa bir sistemden mi? Bu gezengen şuanda tam olarak nerde güneş sistemine yoksa samanyolu galaksisine mi giriş yapıyor?vb..

 13. mehmet dedi ki:

  (BİLDİGİM KADARIYLA ) Bu bir kahverengi cüce ve yanında 3 uydusu var.- ilk ise basladıgında bu say 7 imis ..sonra neptün ,satürn, jupiter dalasmaları ,venüs carpısması ,merkürü 2 kez sallaması sonucunda ,ne zaman bilmiyorum ama 3 uydusu kaldıgını düsünüyorum…EVET aslında bu kücücük bir günes sistemi gibi – minyatür -….Su anda tam olarak Rodney Gomes in dedigi ne göre 1,5 dünya-günes uzaklıgında ( yaklasık 240.000.000 km uzaklıkta ) ve hızla bizim yakınlarımıza geliyor…YANİ BİZİM GÜNES SİSTEMİMİZE GİRİS YAPIYOR . ..Bundan dolayı çok yakın bir zamanda ( 1-2 ay ) bunu bizde türkiye gibi ışık kirliliginin cevresel olarak cok oldugu bir ülkeden görebilecegiz…..benim arkadasım texas ta önünde koskoca bir okyanus oldugu icin bu cismi günes battıktan hemen sonra 15 dakika görebiliyor…cünkü okyanus üstünde ısık kirliligi en az seviyededir…

 14. mehmet dedi ki:

  benim de bildiklerim bu yönde ..2012 – 3661 = M.Ö. 1649 ,
  onun öncesi M.Ö. 5310 ..diye devam eder..Ama benim anladıgım 2 ayrı tarih en zor ,yıkıcı zamanları getirmisti… bunlar M.Ö. 5310 ve 12510 tarihleridir.
  Atlantisi hatırlayın ( platon ve maya kaynakları ) M.Ö. 12000 de atlantisin basına gelenleri anlatırlar…

 15. mehmet dedi ki:

  Eger bu resimleri cok iyi tanıdıgım birisi cekmeseydi ben cok üstünde durmazdım…Ancak bu BENİM arkadasım oldugu icin ona sunları söyledim..Öncelikle bos alanları fotografla ,Ay ‘ı cek ..sonra güney-güney-dogu eksenine hergün gün batarken bak…CÜNKÜ BU CİSİM 240.000.000 KM uzaklıkta ..yani cooooooookk yakın ….ama bunun özelligi şu : bu bir gezegen gibi yıldızından (günes ) aldıgı ışınları ayna gibi yansıtmaz……Bu cisim bir yıldız gibi (günes ) kendi ic hidrojen -helyum patlamaları yaratabilecek kütleyede sahip degildir ( kahverengi cüce = Jupiter kütlesi * 4 ve jupiter kütlesi *84 arasında bir kütlededir ..Ancak jupiter bir gaz gezegenidir ..yani kütlesine oranla hacmi çok şişkindir . ) Dolayısıyla bu cisim cooooook zor görünür ..ancak bir yıldızın yanına yaklastıgında azıcık mavimsi bir ısık vermeye baslar…..sonrasında günese yaklastıkca hafif kızarıp alalı bulalı bir leopar desenine bürünür…..sonra daha da yaklastıkca soguk ,tuhaf beyaz ısık vererek soguk bir günes görüntüsüne sahip olur…BU CİSMİN KÜTLESİ ÖYLESİNE MASİFTİR Kİ , ASLA VE ASLA VENÜS YA DA MERKÜR GİBİ CİSİMLER ONA SEKİLSEL ZARAR VEREMEZ -CARPISSALAR BİLE . O yüzden sekilnin bozuk olması degi,l , yüzeyinin kraterlerle dolu olması sonucu tuhaf sekli bozukmus gibi bürünür…..YANİ SİZ ÇOKK SİVİLCELİ BİRİNE SEKLİ BOZUK DERMİSİNİZ ? hayır cildi bozuk dersiniz….

 16. mehmet dedi ki:

  cok iddialı olmak istemiyorum…belkide orada baska bir yıldız ya da gezegen vardır ve biz onun resmini cekmisizdir….ama ben sümer ve hopilerin dedigi su cümleyi AKLIMDAN HİÇ CIKARAMAM .: güney dogu ekseninde , ufuk cizgisinin hemen üzerinde mavi bir yıldız olarak görmeye baslayacaksınız …

  Şimdi tüm bilgilerri birlestirelim :
  1- RODNEY GOMES dediki = bu cisim 2.4 milyon km uzakta
  2- nasa private space -x i yolladı ..bu cismin yörünge kütle bilgileri icin…
  3- eski bilgiler -yazıtlar bize nereden gelecegini söylüyor
  4- Mavi bir yıldız olarak parlayabilecek yakınlarımızda benim bildigim bir cisim yok..üstelik TAM DA OLMASI GEREKTİGİ YERDE GÜNEY-GÜNEY DOGU ..

  bunların hepsi teorik bilgilerin birlesimidir ..hata payı yokmudur ? vardır…cünkü bu cismi en son 3661 yıl önce gördü bizim atalarımız….

  bu arada a.b.d. de yasayan arkadasım (deli ısrarları sonucunda ) nasadan bir astronomla konustu…ve bizim bilgilerimizin neredeyse tamamını onaylattı ( ama soru cevap oyunu oynarak ) ASLA VE ASLA DİREK BİR BİLGİ VERMİYORLAR )

 17. mehmet dedi ki:

  kİMSEYİ KIRMAK ÜZMEK KÜSTAHLIK ETMEK UKALALIK YAPMAK GİBİ BİR DERDİM YOKK…
  Ama aylardır bu sitede yazan ” güneste neler oluyor ,uzaylılarmı saldırıyordan tutun , haarp depremler ,tuhaf bulutlar vs..ler yaratıyor a kadar yüzlerce yazının özü bu cisimdir..

  Eger gercekten bilgilenmek gibi bir amacınız varsa
  1- YILDIZ ( BİZİM GÜNESİMİZİN ÖRNEGİN ) HELİNOSFERİ NEDİR ? NE TÜR ETKİLERE YOL ACAR .?AKLINIZIN ALAMAYACAGI ETKİLERİ VARDIR…örnegin hepinizn son zamanlarda cep telefonlarınızda bir tuhaflık var degil mi??? benim cevremdeki herkes sikayetci..cünkü o helinosfer EXTRA kozmik ısın gönderiyor bize …bu bulutları ,yer hareketlerini yanardaqgları , tuhaf atmosfer olaylarını , tuhaf bulut olusumlarını , manisada kli gayseri , konyadaki okulun zeminindeki ısınmayı , gecen hafta 5 kisinin karıstı yamyamlık olaylarını , AKLINIZA GELEBİLECEK HEMEN HEMEN TÜM HERSEYİ etkiliyor…
  2- KAHVERENGİ CÜCELER NEDİR ? NE ZAMAN BULUNMUSTUR ? İÇERİKLERİ NELERDİR ? ( halen onun bir K.C. oldugunu varsayarak konusuryoruz..) UMARIM BEN YANLIS BİLİYORUMDUR …

  • admin admin dedi ki:

   Mehmet verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ancak büyük harf le daha az yazarsanız sevinirim…

   Teşekkürler

 18. Aslı Aslı dedi ki:

  3630 year orbit of Nibiru completes olarak aradığınızda önünüze bir sürü link açıla
  caktır.

 19. Aslı Aslı dedi ki:

  Nibiru’nun yörüngesini tamamladığı sayı hakkında farklı bilgiler veriliyor.3600,3661,3630…Olay olduğu tarihten geriye dönerek ancak gerçek bilgiye ulaşacağız.Bekleyip görelim.

  • Factorx dedi ki:

   Bundan 3661 yıl önce, M.Ö. 1649 yıllarına rastlayan sıradışı hava olayları olduğunu biliyoruz ama özellikle Akdeniz’de…

   Devasa volkan patlamaları ve ortaya çıkan gaz ve tozlardan gökyüzünün günlerce karanlık kalması, ardından gelen kuraklık ve bir çok olay. Bence 3661 yıl daha olası.

   Daha önemli bir soru ise meydana gelecek olaylar her ne ise aniden mi olacağı yoksa yavaş yavaş mı vuracağı. 2012’nin yarısını bulduk ve açıkçası beklentilerden daha düşük doğa anomalileri gözlüyoruz. Beklentiler daha büyük doğal afetlerdi. Şimdilik önümüzdeki tarih Eylül ayı olarak görünüyor. Eylül ayını bekleyip göreceğiz. Eylülde de küresel bir şey olmazsa şahsi kanaatim 2012’den birazcık daha uzak tarihlere odaklanmak.

 20. mehmet dedi ki:

  Benim bildigim 3661 yıldır ..cünkü Deniz Ada nın söyledigi gibi ,sümerler ve mayalar onu takvimlestirmislerdir.(yuvarlayarak 3660 yapmıslardır)…
  Bu arada internette bu cisimle ilgili sayısız sacma yazı ,video vs..vs.. var…gercekten cok kafa karıstırıcı…
  örnegin yine dünyaya carpmadan gececek ::) ama belkide baska bir seye carpacak ( umarım olmaz )

 21. Aslı Aslı dedi ki:

  Zekeriya Sitchin ve Burak Eldem’e göre 3630 yıldır.Hiççç bu sayılara takılmayın.Ni
  biru geliyor.İster gösterilen sayıdan 30 yıl sonra olsun ister 31 yıl önce.O geliyor

 22. mehmet dedi ki:

  Burak eldem, 3661 yıl yazıyor kitabında ..

 23. mustafa dedi ki:

  mehmet bey mavi olduğuna emin misiniz? yani yeşil renkte görünme olasılığı var mı? olayı bilimsel olarak araştırmadım hiç (batının bilimine güvenmediğim için – ki haklı gerekçelerim var kendimce) fakat olayın tarihi ve dini kaynaklar boyutunda bazı Osmanlı kitaplarında rastladım.. “nice yüzyıllardır görünmedik yeşil bir acip görünecek ” der.. acip kelimesi çok farklı anlamlar içeren ama hepsinde de çok garip ve çok büyük anlamındadır.. bunun ardından da ben-i asfer’in (sarı oğulları- kavim adı değildir, yani dünya üzerinde yaşamış bir kavim değil) gelerek bizimle savaşacağını.. neyse ayrıntısını öğrenmek isterseniz belgeleri burda paylaşabilirim.. şimdiden teşekkürler

 24. mehmet dedi ki:

  Mustafa Bey ; Benim bildigim kadarıyla , hopi yerlileri ona mavi yıldız adını takmıslar.Genel mezopotamya kaynakları yesile calan mavi yıldızdan sözeder.Yani yesilimsi bir mavi derler.
  Tahmini olarak bu bir cüce yıldız ise ,ışıgı bize gezegenler gibi direk gelmez.Kırpısarak gelir ,dogal olarakta ısıgın dalga boyunda degisim olabilir… Benim okudugum kaynakları birlestirdigim zaman ,önce yesilimsi mavi , sonra giderek kızıllasıp (leopar deseni alıp) sonrasında cok yakına geldiginde beyaz soguk bir ısıkla parlayacagını söylüyorlar.. Güney-güney doguda ilk olarak görünmeye baslayıp , hızla ekliğptige cıkıp ardından güney batıdan giderek kayboldugunu düsünüyorum….Gökyüzünde gectigi burclarda ; orion ve sirius arasından gecerek yengec ,aslan ,terazi akrep ,yay (yanılmıyorsam ) sırasında ilerledigini biliyorum….Ama en cok sözettikleri akrep takımyıldızı …Gecmiste burada iken birseyler olmus….. ” yesil acip ” biraz daha anlatırmısınız ? Daha fazla bir bilgi var mı ? Ben hic osmanlı kaynaklarında bilmiyordum…Eski türkler de Kaan ya da kagan olarak nitelenen tanrının bu oldugunu düsünüyorum…Cünkü tüm medeniyetler ona kanatla iliskili isimler takmıs ..Kimisi bir haca benzetmis , bir tanesi de tek bacaklı korsan seklinde tasvir etmis.. Bu kaynaklar aslında batının degil ,tüm insanlıgın bilgileri …malesef ki batı bilimi ve bizlerde eski ,tarih öncesi medeniyetleri cok kücümsedigimiz ve dillerini ,yazılarını önemsiz sacma masallarmıs gibi degerlendirdigimiz icin kimse ciddiye almıyor….Carl Sagan bile böyle sacma sapan bir yıldız yok demisti 🙂 ya da nasa…Bildikleriniz varsa anlatırsanız sevinirim…

 25. mehmet dedi ki:

  Factorx ; Yine bildigim kadarıyla ; Tüm eski güney amerika uygarlıkları ve hemen tüm mezopotamya medeniyetleri söyle tarif ediyor…: Öncelikle abartılı ,tanımlayamadıgınız hava olayları meydana gelecek .Yanardaglarınız fazlaca duman ve kül fırlatacak .Abartılı ve sıralı depremler olacak .( düdenlerden sözetmemislerdi ama su anda hergün dünyanın herhangi bir yerinde kocaman düdenler olusmakta izliyorsanız .cünkü topragın suyu sürekli yer degistiriyor) .Sonra ; sümerler direk şu cümleyi kurmuslar : ” güney doguda görmeye basladıktan sonra 1 ay hersey yolunda gider ” sonra ; devamını bulamadım…!!! Yani olaylar yavas seyirli giderken o cok netlestiginde artık grafik hızlı bir bicimde yukarı cıkıyor gibi…. Ben baska birseyden sözetmek istiyorum…Biliyorsunuz bizim bilimimiz (dünya ) cok tembeldir.Bir arastırmanın sonucu %100 kesin bile olsa bunu bilim dünyasına kabul ettirmeniz yıllar alır .Cogu zaman aykırı birsey ise sizi aforoz ederler.. Kozmik ısınların dünya küresi ve atmosferindeki etkileri yaklasık 10 yılldır inceleniyor..Bulunan sonucları herkez kabul etmedi ..Ancak Bence kesin… şöyleki ; biliyorsunuzdur dünyaya yagan kozmik ve radyoaktif ısın miktarlarında cook büyük bir artıs var .( hani 2012 ciler foton cagına girdik diyorlar ya 🙂 ) Bu kozmik ısınların etkisi tuhaf bulut olusumlar ve cok assagıdan seyreden bulut olusumlarıdır..Eminim acıklayamadıgınız tuhaf bulut sekillerine ve neredeyse elinizde tutacakmıssınız gibi assagıdan bulut olusumlarının farkındasınızdır …Bu kozmik ısınlar en ufak nemle karsılastıklarında tuhaf bulutlara yok eger direk dünyaya ulasırlarsa yüksek ve yakıcı ısılara neden olmakta ..Bu da cok tuhaf ani gelisen hava olaylarına ( hortum ,dolu aklına gelen tüm farklı olaylara ) neden olmakta… Kısacası buna bir gezegenin neden olması ( bildigim kadarıyla ) olanaksız..Yani şu an halen görmedigimiz cisim mutlaka bir heliosfere sahip bir cisim ,yani bir yıldız olmak zorunda ( ben ce) ..Lütfen google da şunu yazın ve arastırın ” cosmic ray and cloud formations ” ( ben google translate kullanıyorum ,sacma cevirsede idare ediyor ) ..

  • Factorx dedi ki:

   Mehmet bey, söylediklerinize katılıyorum. Özellikle şu kozmik ışınlar meselesi çok doğru. Ama yine de hava anomalileri kısmı çok tartışmalı. İşin içinde chemtrailsler, hava manipulasyonları, haarplar var. O nedenle onu bir kenara bırakıp tekrar daha önce de bahsettiğiniz gravitasyon dalgalarına dönelim. Böyle büyük bir kütleye sahip bir cisim böyle büyük bir hızla yaklaşıorsa bu uzay zaman dokusunu çoktan bozmaya başlamış olmalı. Bu bozulma haliyle yakınlarından başlayacaktır. O nedenle şu an hangi gezegene yakınsa o gezegende inanılmaz yörünge kaymaları ya da hızlarında düşüşler olması gerek. Sanırım birkaç gezegende bu düşüş vardı. Yani gravitasyon dalgasını illa iki gezegen birbirine çarpınca görmeyiz sanırım. Gezegenin hızla bize yaklaşması da bu dalgayı yaratacaktır. Hem de etki alanına girdiğimiz anda.

   İşin zaman yönüne değinmek istiyorum. Eğer dünyaya yaklaştıkça hızımızı düşürecekse günler nasıl geçmeye başlayacaktır? Zaman algımız nasıl değişecektir? Zaman algısındaki değişimi biz hissedecek miyiz? Bu konuda ne düşünürsünüz?

 26. mehmet dedi ki:

  Ben bir fizikci olmamakla birlikte fizige cok meraklı bir insanım .
  Hata yapma hakkımı gözardı etmemenizi istiyorum.Çünkü bu konular halen birer teori
  ve ben ce einstein bile işin içinden tam cıkamamıs gibi geliyor.
  Gravitasyon dalgasının en zor anlasılır tarafı elektron ya da foton gibi bir parcacıkla hicbir isinin olmaması.
  Yalnızca ve yalnızca uzay-zamanın boyutsal dokusuyla ilgili diye düsünüyorum.
  Yani herhangi bir kütle tasımaması ve günesin kütlesinin
  ısıgı bükmesi gibi , kumasın egriligi ile ilgili..
  Aslında siz haklısınız .Bu yıldız bize yaklastıkca bir gravitasyon dalgasıda olusturmakta.
  Ancak bu yazıyı yazmadan ,hata yapmamak icin internete göz attım ve şöyle bir cümleyle karsılastım :

  ” …….. uzayin genlesmesine veya sIKIsmasina neden oluyor ve sasirtici olan bunun basit bir uzunluk ölcümüyle ispatlanablirligi. Ama ortada meydan okunmasi gereken bir durum var. Uzunluktaki degisim o kadar kücük ki, normal astronomik olaylarda (mesela dünya-günes sistemini göz önünne alalim) bile bu etki bir hidrojen molekülünün capi düzeyinde. ”

  Yani anormal ,korkunc kücücük bir deger ( zaman ve darbe kavramı acısından ).
  Dolayısıyla bunun teori olmasının nedenide bu.
  Şöyle bir deney yapabilseydik eger einstein mı yoksa newton mu haklıydı kanıtlayabilirdik.
  Jupiteri alıp ,günese fırlatabilseydik o zaman abartılı kücük olmayan bir deger bulur ve bunu hesaplarımız icin kullanabilirdik !!!
  Dolayısıyla bu yıldızın hareketinin , bizde yaratacagı gravitasyon dalgalarını önemsiz kabul edebiliriz.
  ( gravitasyonu ise çok çok önemli !! )..

  Ama benim anlatmak istedigim büyük ,agır bir cismin baska bir cisme carpıp bir anlık durusunun yarattıgı etki sanırım cook cok cok hesaplanabilir birsey olması lazım…Yani bu cisim bizim yakınlarımızda ,diyelim ki venüse carparsa olusturacagı gravitasyon dalgası ,bir sok dalgası gibi etki yapar.

  Ben bunun gecmiste , dünyanın basına gelmis oldugunu düsünüyorum.
  Cocuklugumdan beri sümerlerden ,hoppi yerlilerinden , apollon-typon savası gibi eski yunandan,platon ve mayaların söyledigi atlantis kıtasının kısa sürede batısından ,din kitaplarının hepsinde digerlerine göre daha kısa ve yüzeysel de olsa anlatılarından vs.vs.vs. den okumusumdur..Ardından da hicbir fizik astronomi bilgisi olmayan arkeolog ve antropologlardan da şu cümleyi okumusumdur : ” dünya üzerinde böyle bir tufanı yaratacak bir etki olamaz ” Cok dogru ,olamaz …
  Peki , sibiryada bulunan farklı kıtalardan gelmis hayvan mezarlıgını , mezopotamyada ki 5-10 metrelik su tortusunu , ya da denizden en az 1000-2000 km icerde yasayan hopi anlatılarını ya da tibet kaynaklarında tuhaf km dalgaları nasıl acıklarız ? Ben de dünya üzerinde bunu yapabilecek birsey bilmiyorum.Ama dünya üzerinde … Yanılma payım kesinlikle olmakla birlikte yine de gecen gelisinde oldugu gibi
  ( M.Ö.1649 ) , bu gelisinde de hicbir seye carp ma ma sı icin dua edelim derim :))
  Ama kesinlikle dünyaya carpmayacak .
  Eger aksini düsünüyor olsalardı , gecmis medeniyetlerin tamamı bu kadar cıglık atmazdı.

  Şok anlamında olan gravitasyon dalgasının kesinlikle zamanda cok ciddi bir duraksama ya da geriye gitme yaratacagını düsünüyorum.Yani böyle bir olayı
  gecmistekiler yasadıysa ,kesinlikle zamanda garip birseyler olmus olmalı..Ama nasıl bir etki ,hayal etmek cok zor.Cok uzatmak istemem ama ben gravitasyon dalgasının ısık hızında ilerlemedigini ,
  etki alanı icinde ki her yerde ” o an ” olmus olması gerektigini düsünüyorum..Yani newton gibi.
  Yani böyle bir olayı dünyadan bir gözlemci isleseydi ,önce sok dalgasını sonra kazayı görürdü diye bugünkü fizigin aksi yönünde düsünüyorum .Bence binlerce yıl kimse bunu gözleyemez ama muthis heyecanlı birsey olmalı.
  Cok uzattım pardon…Zaman algımızda hicbir sey olmayacaktır .Cünkü zamanda olan saniyesel farkları asla hissedemeyiz.
  Forumda birisi cok güzel bir sey anlatmıs …Dünya cevresindeki uyduların (galiba ) birbirini görme sorunu yüzünden baglantılarımızda cok ciddi sorunlar yasardık demis…Cok mantıklı ama şöyle de bir durum var.
  Dünya kendi kütle cekim ve dönüs etkilerinden dolayı zaten uydularıda kendi dönüs egrisi yönünden hareket ettirir ve bizim baglantımıza ( bu açıdan ) birsey olmaz..yani eksen de olan ufak tefek kaymaları uydulara bakarak anlayamayız diye düsünüyorum..üzgünüm uzattım..

 27. mehmet dedi ki:

  Burak Eldem in kitabından bir alıntı ; ( O da sanırım z . shcthin den almıs ).(ispanyol bir papaz cevirmis )
  Olmek ya da toltekler güney amerika : Uzun zamandır tanrıya olan görevlerimizi ihmal ettik ,eglence ve zevke düstük .Bu yüzden tanrı bizi cezalandırdı ve günes dogmadı .Tanrıya yalvardık ,yakardık ibadetlerimizi yerine getirecegimize söz verdik .Tanrı bizi affetti ve yeniden günesi dogurdu ..
  —- simdi dünya küresini ters tarafa cevirin ——
  mezopotamya da bir uygarlıgın kalıntılarından (z.schintc ) : Tanrı bizi öylesine seviyorduki kusatmamızı yarana ,savası kazanana kadar günesi batırmadı ve düsmanlarımızın üzerine yanan taslar gönderdi….
  Tabi ki baska birsey de olabilir..cünkü yazıtlardan kalanlar hep kücücük ,silinmis ,bası ve sonu olmayan yazılar …

  • Factorx dedi ki:

   Bu aklıma güvercinin batıl inancı deneyini getirdi 🙂 Bir güvercini bir kafese koyuyorlar. 20 dakika aralıklarla sürekli yem veriyorlar. Güvercin zamanı algılayamadığı ya da ölçemediği için verilen yemin periyodik aralıklarla verildiğini anlamıyor. Bu yemi birşey karşılığında hak ettiğini düşünüyor.Ben ne yaptım da bu yemi hakettim ya da bu yemi açtım diye düşünüyor. Eğer tesadüfen yem kapağı açıldığında kanat çırpıyorsa, sürekli kanat çırpmaya başlıyor tekrar yem gelsin diye. 20 dakika sonra yem geldiğinde ise kanat çırpmasının işe yaradığını düşünüyor ve yine kanat çırpmaya başlıyor. Güvercin kendine bir batıl inanç yaratıyor…

   Aynı durum tarihte güneş tutulmalarında da olmuştu. Savaşları bitirdiği söylenir tutulmaların. Ya da tanrıların cezaları olarak görülmüştür. Tüm bu antik medeniyetleri ve ritüellerini detaylı inceleyince işaret ettiğiniz gibi hepsi de birbirini tamamlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir