Neumayer istasyonunda neler oluyor ?

5
41

Neumayer istasyonunda neler oluyor ?

Bugün alınan aşağıdaki görüntü oldukça ilginç tekrar tekrar animasyon olarakta takip etmemize, hatta filtre kullanarak bu filmi tekrar analiz etmemize rağmen görüntüdeki ikinci ışık kaynağının sebebini bulmadık…

Birde siz bakın isterseniz…

görüntüyü bugün için animasyonlu olarak seyretebilirsiniz.

Görüntüler online olduğu için anlık değişmektedir…

Birde elimize son anda bu görüntü geçti oldukça ilginç…

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
kerim
kerim

video 27 eylüle ait 1cisi dediğin doğa olayı bu olmasın? hani buz kristallerinden kırılan ışığın güneş ışığı etrafında parlak halka yaratması? ing terimi vardı aklıma gelmiyo? onceki kış istanbuldada olmuştu haberler vermişti ..

kerim
kerim

HALE, PARHELIA VE IŞIKLI KOLON
Güneş veya ayın etrafında görülen dairesel ışıklar hale olarak adlandırılır. Bu görüntü, güneş ya da ay ışıklarının buz kristalleri içinden geçerken kırılması nedeniyle oluşur. Bundan dolayı halenin görülmesi sirüs türünden bulutların varlığına işaret eder.

daha bilimsel bişeyler buldum benziyo ama daha uzak çekimden alınması lazım tam o demek için..

odrbcr
odrbcr

Ben istasyondaki bu kamerada optik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Kameranın merceğinin önünde koruma amaçlı bir cam olabileceğini ve bunu bir takım yansımalara neden olabilir. Sizlerin bu konuda fikirlerini bekliyorum.

Mrt
Mrt

Bu gözlemevinin Haarp istasyonuna göre konumu nedir acaba? Ben onu merak ettim.

can
can

Çok harika bişey ya. Çok şaşırdım öyle böyle değil. harika bi görüntü ama altından ne çıkar bilmiyorum.