Muş depremi Perşembe günü başlayan …

12
129

Muş depremi

Perşembe günü başlayan sıkışık ve sürekli manyetik titreşim bugün en üst seviyede olduğu saatlerde muşta 5 km de 5.0 lık bir deprem meydana getirdi.

Titreşim halen devam ederek tüm anadolu plakasında görülüyor.

İzlediğimiz 4 noktadada manyetik titreşim sinyallerini almaya devam ediyoruz. TS ile 13:00 civarında iyonesfer ısınmasınıda gözledik.

Bölgemiz üzerinde olan iyonesfer tabakasında bir ısı farklılığı ortaya çıktı ve 1 saat kadar devam etti.

Muş depremi hakkında farklı yorumlarda bulunuyor.

Sinyallerin kesilmemesi bizi korkutuyor açıkcası şimdiye kadar hiç bu kadar uzun süreli bir sinyalle rastlamadık. kesintisiz olarak devam eden bir manyetik titreşim ile karşı karşıyayız.

Takip ediyoruz olası haberleri yazacağız…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

12 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Tolga
Tolga
Reply to  Admin

İlginç gerçekten haberi görmüştüm bende depremden 1-2 saat once oldu bu olay

Tolga
Tolga

Hasar blgileri gelmeye başladı. İlk belirmelere gore sultanlı koyunda 20 evin yıkıldığı iddaa ediliyor can kaybı konusunda kesin bir bilgi yok. Muş belediye başkanı kepçe ve dozerlerle yola çıkmışlar bazı yollarda yoğun kar varmıs çünkü.

kerim
kerim

şili için endişeleniyorum 24 saatte yaklaştı kayda değer artçısı yok! artçısı olmayan deprem endişe verir…rayında gitmiyo..

Tolga
Tolga
Reply to  kerim

Meksika açıkların’da son 1 saatde 5,0 , 5,1 , 6.0 deprem oldu.

Tolga
Tolga
Reply to  Admin

Bu ani soğuma ani ısınma durumlarını ben anlayamıyorum. Vücut hareketlerine bakarak depremleri bildiğini iddaa eden kişilerde böyle konuşuyor

kerim
kerim
Reply to  Tolga

ritmik salla ritmik yapıştır buluşudur çoğu giritte beklediği depremi japonyaya yapıştırırlar ….4-5 günde tahmin yapıp tr nin 4-3 ünü verip yetinmeyip dünyanın 3 te 2 sini vererek büyükannemde çok büyük bi deprem tahmincisi olur.!

mehmet
mehmet

5.3.2012 arjantin 6.1
9.3.2012 vanuatı 7.1
14.3.2012 japonya 7.4
20.3.2012 meksika 7.9
20.3.2012 endonezya 6.3
21.3.2012 paua yeni gine 6.7
25.3.2012 sili 7.1
? ? ?