Kuzey Amerika kıtasında yaşanan devasa sismik aktiviteler

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

11 Cevaplar

 1. kerim dedi ki:

  600.000 yılda 1 uyanan volcanı uyancağına şahit olcağımı pek sanmıyorum(çok çok büyük anamoliler olması lazım) kuzey abd e çoktan beri ciddi deprem yok belki o olabilir gelişmiş toplum oldukları için onlar için pek depremde sorun değil zaten 7.3 e kadar ciddi zararsız atlatıyolar biz kendimize bakalım 6.0 lık depremde bile yıkılıyoruz nice canlar gidiyo…

  • Tolga dedi ki:

   Hiç belli olmaz bugune kadar japonya içinde depremden zarar gormez diyorduk ama 9,0 lık bir depremde binalar hasar gürdu ama çoğu ölüm tsunami yüzünden oldu. Volkanların patlaması ile deprem ve tsunaminin olduğunu düşünürsek ikisi bir arada olduğunda zararı çok olacaktır.

   • kerim dedi ki:

    9.0 lık deprem elbette abd yde zarar verir ama 9.0 olma iht. çok düşük fayzoneleri 7.1-8.1 arasında 7.4 e kadar abd ye pek koymaz altyapısı ve inşaat sektörü bizden çok çok iyi 99 los angels 7.2 sallandı sonuç 1 ölü ya bizde olsa? hem japonyada öyle abartılcak bi felaket yaşamadı halen dimdik ayakta çok az ekonomik zararla atlattılar 9.0 a gore 15.000 ölü hiçbişey…

    • Tolga dedi ki:

     Japonya planlı davrandığı için şuan ayakta. Yoksa japonyanın aldığı darbe çok büyüktü deprem,tsunami ve nükleer santral faciası bunların hepsi ardı ardına geldi ve çok büyük yaralar aldılar. Gelişmiş bir devlet olmasalardı inanın çökme noktasına gelirlerdi.

 2. admin admin dedi ki:

  Yazıya destek olsun…

  Yellowstone bölgesi için oluşturulmuş bir gözlem sitesi sürekli olarak o bölgedeki titreşimleri kayıt ediyor.

  Online olarak izleyebilirsiniz.

  www.isthisthingon.org/Yellowstone/daythumbs.php

 3. Tolga dedi ki:

  Yanlısınız var deprem kandilli kayıtlarına gore Afyonda oldu.

 4. aslı dedi ki:

  Saat 22.42 itibarıyle Çınarcık-Yalova’da arka arkaya 3 deprem oldu.

  • Tolga dedi ki:

   Normal bir hareketlilik korkulacak birşey yok. Her küçük depremde endişe edersek piskolojisi bozulur insanın. Ben mesela sadece tuhaf bolgeler oluşan 3+ lık depremlerde inceleme yapıyorum.

   • kerim dedi ki:

    depremler jeotermal gibi o bolge bilindiği üzere artezyen bölgesi ama şunuda belirtiyin son 2 aydır marmara geneli küçük depremcikler arttı ben bahara bağlıyorum atmosfer değiştiği için yeri etkiliyo her bahar depremler artar zaten..

 5. mehmet dedi ki:

  Cok büyük miktarda kar yagıslarının oldugu kıs mevsimi sonrasında ki büyük deprem gerceslesme olasılıkları daha fazladır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir