Kutup kayması ( değişimi ) son durum …

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

9 Cevaplar

 1. Tolga dedi ki:

  Bilim adamlarını geçtim medya bile doğru düzgün bahsetmiyor böyle şeylerden. Anca basitçe bir haber yapıyorlar böyle sizin yaptığınız gibi araştırıp da bir yazı hazırlamıyorlar. Umarım azda olsa birkaç bilim adamımız bu gelişmeleri takip ediyor ve alınabilecek önlemler ile ilgili çalışmalar yapıyorlardır.

 2. kerim dedi ki:

  6.7 lik depremlemi kayıyomuş , biraz abartmışlar yani…depremlerde bi anamoli yok hatta durgun1400-1780 arası aktivetinin yanında emsali dahi olamaz 1970-95 donemine gore çok az bişey daha aktif okadar 2012 cilerin ortaya attığı belegeler yok %400 arttı olayı fake nasanın belgeleriyle photoshopla oynamışlar bu patlama sesleri ilginç cidden, kuzey batı abd de duyulmuş araştırmak lazım…

 3. cetin dedi ki:

  Merhaba arkadaslar uzun yillar bu konuyu arastirirken buldugum ilginc gelen bir bilgiyi aktarmak isterim.maya takvimi yada hepimizin bildigi2012 senaryosuyla pek alakasi olmayan bir sahsin kayitlarinda buldum ibrahim hakki hazretleri risalesinde burclar ile ilgili bir bolum ve orda gecen bilgi tuyler urpertici 12burcu ve her birinin 2400 yillik devri ve son burc donemi oldugunu (isin ilginc yani)bu donemde olacak olayin karalar ve denizlerin yer deyisiminden bahseder bu kisi hatirladigim kadariyla 150 yil once bahsediyor. Vakti olan arastirabilir.

 4. mehmet dedi ki:

  youtube da bir acıklama var bu konuda .sizden farklı birsey söyledigini sanmıyorum.ama göz atarsanız sevinirim…

  www.youtube.com/watch?v=1Hp_nGn6QMg

  farklı bir anlatım ve bilgi gözünüze carparsa lütfen bilgi verin.

 5. cetin dedi ki:

  Bu arada maya takvimi kizilderili cinliler tabi eski uygarliklardan bahsediyorum dunyanin her 26 bin yilda kabuk deyistirdiginden bahseder ve bilimsel veriler dunyanin daha once kutuplarinin kitlarinin degistigini bahseder…

 6. mehmet dedi ki:

  daha kötü bir haber istermisiniz?
  günestede buna benzer bir durum var.
  A Star with two North Poles (nasanın sitesinde ,bu arada yine sayfayı kopyalayamadım:))

  ve sanırım o daha tehlikeli bir haber !

 7. mehmet dedi ki:

  San Diego Üniversitesi profesörü Pete Riley, 2020 yılında güneşte dev bir patlama olabileceğini tespit ettiklerini açıkladı. Böyle bir olasılığın yüzde 15 gibi yüksek bir ihtimal olduğunu belirten Riley, bu patlamanın etkisi ile dünyadaki tüm iletişim altyapısının çökeceğini ve yeniden toparlanmanın on yıllarca sürebileceğini vurguladı.

  ben hayata bu kadar pozitif bakan bilimadamlarına hayranım 🙂
  eger sorun iletisim alyapısıyla bitecekse ………………………

  Kaynak : agu.org

 8. ixion ixion dedi ki:

  kerim bey;
  2012 ciler denen bir mantık hiç olmadı. Bu konuyu araştıran insanlar demenizi yeğelerim.

  Bahsedilen belgeler tabiki doğru kaynakta araştırılmazsa gözükmez. Nasa şu anda “2012 de bi gezegen geliyor canımızı okuyacak” dense sizce şu anki düzen kalır mıydı?

  Bahsettiğiniz sesler de ortaya çıkalı 6 ay oluyor. Madem kısa sürede deprem araştırmalarını tak diye buldunuz, 6 aylık olayı neden halen keşfedemediniz?

  çetin bey;
  Dünya da bizim gibi kendini sürekli yenilemekte.Şu sıralar biraz fazla yenilemekte çünkü insanoğlu tüm doğal dengeleri altüst ediyor. Buda “doğal” olarak dünyanın kendini yenilemekte hızlanmasını sağlayabilir.

  mehmet bey;
  dediğiniz gibi öyle bir patlama gerçekleşirse, onlar iletişimle uğraşırken ben dünyadan kaçarım 🙂 tabi ilgili aracı bulabilirsem yada o zamana kadar icat edebilirlerse 🙂 bilimadamları benide pek güldürür… araştırmalarına hayranım….

 9. mehmet dedi ki:

  Bence biz dünya toplumları icin söylenmis olmalıydı : Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak sözü.(sanırım u.mumcu’nun idi).
  mayaların (o zamanki hristiyanların yokettiklerinden arta kalanlarla ) bize iletmeye calıstıkları ŞEY bir kehanet degildir. bir bilgidir.
  bilgi su sekilde okunmalıdır diye düsünüyorum.

  ” bir gezegen var , adına nibiru-marduk vs dedigimiz bir gök cismi.
  bu gezegen bizim yakınlarımızdan gectigi her zaman (3661 yılda bir) basımıza cok kötü seyler gelmekte.. ”
  cok basit degilmi?
  bu bir bilgidir ,kehanet ya da 2012 ciler sıfatıyla yadsıyamayacagınız bir bilgidir.
  KEHANET degil.
  ancak bu bilginin yanlıs olma, yanlıs hesaplanma , dogru tespit yapılamama sorunu olabilir.bunu tartısabiliriz. ve aslında 2012 de bu kahverengi cüce ya da gezegen gecmeyedebilir..yani bilginin dogrulugunu tartısabilirsiniz .yanlıs hesaplamıslar diyebiliriz.
  ama plutonu biz 1935 de kesfetmisken bunu 4-5 bin yıl önce bilen insanlarada azıcık saygı duyalım mı?
  + astronomların hepsi ama istisnasız hepsi sistemimizde eksik cok ciddi bir kütleyi bulamadıklarını belki 100 bilimsel makale ile belirtirken ……………

  bu kadar aktivitenin varlıgında 🙂 (volkanlar ,tsunamiler ,depremler,manyetik alan degimleri vs.vs.vs. beni en cok rahatsız eden sey güneste olabilecek ciddi bir patlamadır.

  eger ilgilenirseniz google da ” prof.dr.ugur kaynak ‘ın 2012 carrington belası yılı ”
  diye bir yazısı var.cok acıklayıcı ve az-biraz huzursuz edici bir yazı.
  günesle ilgili cok degerli bilgiler yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir