Kırmızı örümcek istilası

4
498

Kırmızı örümcek istilası.

Yıllardır toprak üzerinde bu canlılara rastlarım. Öyle tek tek görür inceleyip geçerdim.

Ancak bu yıl çok ilginç bir gelişme oldu. Bu canlılardan o kadar çok gördüm ki çok şaşırdım kaldım. Hiç bu kadar yoğunlaştıklarına şahit olmamıştım.

Metrekareye düşen kırmızı örümcek sayısı nerede ise binlerle ifade edilebilir. Önceki yıllarda bu sayı onları geçmezdi.

Ben bu twiti yazdıktan sonra takipciler arasından inceleyenler bunu kırmızı kene olarak tanımlamışlar ve haber olmuş durumda.

Bu canlılar çok hızlı hareket eden canlılar.

Buraya bir nokta koyup ek bir bilgi verelim ;

Kırmızı örümcek istilası

Kırmızı örümcek olarak adlandırılan bu canlılar aslında bir tür kene.

1 milimetre civarında olan bu canlılar yumurtalarını kendi üzerinde taşımakta ve öldüğünde yumurtaları kendi üzerinde açılarak yeni yavrular ortalığa dağılıyor. Bu nedenle ilaçlama ile öldürdüğünde birkaç gün sonra en az 100 kat çoğalmış olarak ortaya çıkıyorlar.

Son olarak bu örümcek ( keneler ) lerin dünyada oldukça yayılmaya başlayan LYME hastalığına sebep olan bakteriyi taşıdıklarınıda yazmamız lazım.

Eğer bu örümcekler bir şekilde vücudunuza tutunur ve kanınızla beslenirlerse bu bakteri size geçer.

Bu konuyu buradaki yazımızda açıkladık.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mustafaallkan
mustafaallkan

Kırmızı Kene , belediyelerin zaten umurunda değil – (Seferihisar bel…)

Emre7Kaya
Emre7Kaya

Her yeri kene basmış lan. Kırmızı kırmızı küçücük dikkat edin. Zor görünüyo

damlaoguz233
damlaoguz233

Okulları kırmızı kene basmış

yigitinkii
yigitinkii

Ay ne tatlı kırmızı örümcek diye sınıfta -hoca dahil- elden ele gezdirip sevdigimiz sey kene cıktı.