Istanbulda havada garip sesler Dün ve bu…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

12 Cevaplar

 1. Bora Hazır dedi ki:

  İyonosfer anomalisini forumda yazmıştınız. Çok ilginç geldi bana da konuyu biraz inceledim, alışılmamış bir olay.
  Garip sesler konusunda epey süredir şüphe ile yaklaşıyorum, ama ekşisözlükte ve çeşitli forumlarda farklı kişilerin bu sesi teyit ediyor olması da ilginç. Nakur sesi diye bir yaklaşım var ama çok mantıksız geliyor bana o. Sesin hızı belli, karadelikten ses geliyor falan çok saçma bir mantık.
  Herkes aynı sesi dünyanın bir çok noktasında uyduruyor olamaz..
  Konunun üzerinde durulması gerektiğini düşünüyorum.
  Benim görüşüm bu sesler yukarıdan değil direk yerin altından geliyor, fay hatlarında kıpırdanma, titreşimler, çekirdeğin oynaması ile kabuğun kıpırdaması sesleri olabilir.. Bir ihtimal.. Ama neden gece?

 2. haqy dedi ki:

  Uzayda ses iletilmez ama radyoaktif dalgaların atmosfere girmesiyle de böyle bir ses oluşmuş olabilir. Diğer yandan, radyoaktif dalgalar olasılığı da düşük, çünkü öyle olsa elektromanyetik etki kullandığımız cihazlara da etki ederdi. Ben bu sesi dün gece saat 1 sularında oldukça net bir şekilde ve uzun süre duydum. Daha önce bu konu hakkında hiç bir şey duymamıştım ve halen bir anlam verebilmiş değilim.

 3. pc332 dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,
  Bugün İzmir seyahatim vardı.Arabayla giderken sanırım bu ilginç seslerden birini duydum.
  Hemde 2 defa.İlk duyduğumda korna sesi falan sanmıştım , ikinci defa duyduğumda şüphelenmiştim ve şimdi eve gelip bluebox bbs’e baktığımda seslerin duyulduğu konusunu görüyorum.
  Çok ilginç gerçekten..Ayrıca Bora Bey’e katılıyorum.Yerin altından geliyor bu ses , öyle olmalı…

 4. vesile dedi ki:

  Arkadaşlar, İzmir’ de üç gündür özellikle akşamları havadaki kokuyu alabiliyor musunuz? sanki hastane ve metal kokularının karışımı gibi. Üç akşamdır bu kokular var. Arkadaşlarıma sordum onlar da aynı kokuyu almışlar. Siz ne diyorsunuz acaba bu duruma? Sesler ile kokunun bir ilgisi olabilir mi? Yer altından bir enerji mi açığa çıkıyor?

 5. resimdeki hava görüntüsü dün şilede vardı

 6. andi dedi ki:

  Gökyüzü fotografı istanbulda sanırım bir çok noktadan seçildi sabah 6:30 ları avcılar beylikdüzü civarında da net bir biçimde görünüyordu !

 7. Alp Berker dedi ki:

  bluebeam project !

 8. Tekniker dedi ki:

  Gökyüzü fotografını 20 eylül tarihinde beylikdüzü avcılar civarında e5 istikametinde seyrederken bende görmüştüm gaipti.

 9. Tugay Metin Oktay dedi ki:

  Mersinde yim bu seslerin benzerini duydum korktum dogrusu 15dk surdu

 10. Mehmet Dere dedi ki:

  Dünyanın dönmesi sonucunda oluşan manyetik alandan kaynaklanan(Daha çok telefon çokluğunda)Duyulan ses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir