Istanbulda garip koku nedir ?

10
102

Istanbulda garip koku nedir ?

Bugün öğleden sonra Istanbulda garip koku bildirimleri okumaya başlamıştık.

Üzerinde durmadığım konu daha sonra forumda yazılan bir konu başlığı ile tekrar incelemeye aldım.

Koku kaynağı olarak birçok yerde Ihlamur ağaçları veriliyor. Halbuki ıhlamur kokusu güzel bir kokudur. Bu algılanan koku kötü ve insanları rahatsız eden bir koku.

Online birkaç siteden Istanbul bölgesindeki hava kirliliği durumuna baktığımda bölgede AZOT miktarında artış olduğunu gösteriyor.

Koku kaynağı bir metan gaz çıkışı olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. Yeraltında sıkışan metan gaz çıkışı oluşuyorsa faylara dikkat etmemiz gerekiyor.

Kokuyu duymadığım için bir yorum yapmakta zorlanıyorum elimdeki verilere göre dikkatli olunması gereken bir durum gibi görünüyor.

Istanbulda olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum…

Not : Harita online görüntü olduğu için her an değişiklik olmaktadır…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

10 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mücahit Ahmet Ok
Mücahit Ahmet Ok

Dün akşam kocaeli körfezinde duyduk kokuyu tam olarak çamaşır suyu kokusuna benziyordu kocaelinin farklı semtlerindeki arkadaslara mesaj attım onlarda duymuslar kokuyu tek bir yerde değildi yani izmit körfezi boyunca şuanda hafif bir koku var.

Amphitritel
Amphitritel

Fethiye’de de deniz 50 metre çekilmiş.Vatandaşlar kıyıdan uzaklaşmaya başlamış

Fumi Sanyasin

İki gün önceki haberlerde İstanbul Göngören'de bir rögar kapağı patlayarak bomba etkisi yaratmıştı. Metan gazı olabilir tabii, kokunun kaynağı.

Berk
Berk

Aynı koku sadece İstanbulda değil, Bandırma ve Gönen civarında özellikle denize, suya yakın yerlerde çok koku var.. Gönende her yıl olan Çay kokusu bu yıl çok daha artmış ve olağan çay kokusundan çok daha ötede feci bir koku halini alıp bütün ilçeye yayılmış. Bandırmada da keza öyle, koku tüm ilçeye yayılmış…

Selva Bayındır

Koku ihlamur agaclarinin civarindaydi ama gercekten de keskin bir kokuydu.. Ihlamur kokusunun fazlaca ortaya cikmasi gibi geldi bana.. Keyif veren bir koku degildi..

Mücahit Ahmet Ok
Mücahit Ahmet Ok

Fethiyede deniz çekilse ne olacak 2 günde tsunami olsa çoktan olurdu. başka bir sebebi vardır çekilmenin.

Tunç Atar

ben son iki gündür hissettim kokuyu . ayrıca görebildiklerimi saydım: 5 sokak'ta çökmeler nedeniyle boru patlakları ve merkezde asfalt çökmeleri bu çöküntüler ( yeri dinleme yapan teknisyene sordum .su patlakları neden arttı dedim'' yer altındaki su boruları son teknoloji patlaklar ek veya maşonlarda değil direk boru kırılması sonucu'' ) dedi

Fumi Sanyasin

İki gün önceki haberlerde İstanbul Göngören'de bir rögar kapağı patlayarak bomba etkisi yaratmıştı. Metan gazı olabilir tabii, kokunun kaynağı.

Karacaciflik Wake Up

ben siledeyim dün burda ıhlamur kokusu harikaydı