Istanbul elektrik kesintisi neden oluşt…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

18 Cevaplar

 1. admin admin dedi ki:

  Türkiye üzeri iyonesfer ısınması mevcut !!!

  Lütfen dikkat edelim…

  .

  • admin admin dedi ki:

   Arkadaşlar twitterda yazılanların site ile ilgisi yoktur.

   Yazıların altında çıkan twitlerin bizimle ilgisi yoktur. O twitler konu ile ilgili olarak otomatik olarak gelmektedir…

   Lütfen twitlere yorum yazmayın…

  • Salih Metecan Gülşen dedi ki:

   bu arada Ankara’da kar var yine, iyonosferle alakası var mı bilmiyorum, gökyüzü de kıpkırmızı

  • Salih Metecan Gülşen dedi ki:

   Ankara’da Enteresan bi bicimde bazi tv kanallarinin yayini uzun suredir kesik ve sirayla artiyor, google maps yuklenmiyor bazi sitelere erisim yok,bazilarina cok zor bura da dahil

 2. Ada dedi ki:

  merhaba, bu iyonosfer ısınması ne anlama geliyor Türkiye için?
  lütfen bu konuda bilgi verebilir misiniz..

 3. Salih Metecan Gülşen dedi ki:

  Moskova’ın tam altı, Türkiye’nin doğusuna denk geliyor, oralarda kahverengi ve yeşil, ısınma renkleri bunlar mıdır?

 4. aslı dedi ki:

  Ankara’dan yazıyorum.pek çok tv kanal yayını aniden kesildi

 5. admin admin dedi ki:

  İtalyan devasa yolcu gemisi karaya oturdu…

  İlginç bir bilgi 1912 – Titanic, 2012 – Costa Concordia. Zaman dalgası çakışması mı var… 100 yıl… ve büyük elektrik kesintisi…

  Böyle bir geminin karaya oturması mümkün değil deniyor. 4000 kişilik devasa gemi karaya oturdu… Yüzlerce kişi kayıp…

  .

 6. aslı dedi ki:

  12/01/2012 tarihinden beri kozmik ışımalar delirmiş gibi.

  helios.izmiran.rssi.ru/cosray/main.htm.

  deki Moscow Neutron Monitor’da 12/01/2012’de -2 civarında seyreden veri 12 ye yükseldi.ertesi gün veri tablosu düzeltildi.

  solarimg.org

  ‘daki manyetosfer grafiği gene anormal düzeydeydi.şu an bile yüksek ışımalar var.oradaki kare oluşumun ne olduğunu çok merak ediyorum.

  Bu arada…

  enformable.com/fukushimacam.html

  ‘ye bakın bakalım neler oluyor şu an.

 7. Sami34 dedi ki:

  2012 kesinlikle çok ilginç başladı. Bu arada Costa Concordia batmış. Malesef 3 ölü varmış.

 8. ademars dedi ki:

  KEsinlikle dün kü kesinti ve kar yağışı normla değil bence de.Ben ömrümde hele hele istanbul da böyle lapa lapa kar görmedim avucumun içini dolduruyordu resmen keza elektrik kesintisi de aynı şekilde koskoca marmarayı etkilemesi çok garip acaba bazıları tarafından bir deneyin sonucu muydu,6 ilde olması dikkat çekiyorum ”6” ile birşeylere msj olabilir mi?

 9. kerim dedi ki:

  haberlerde ve bi çok yerde gördüğüm bilgilere gore marmara genelinde kesinti son 15 senede 3 kere tekrarlanmış yani burası türkiye altyapı belli almanya veya abd de olsaydı ozaman anormal karşılamak doğaldı…

  • ixion ixion dedi ki:

   Senelerdir marmara bölgesinde oturuyorum ve böyle bir kesintiye ilk defa tanıklık etmekteyim. Hangi televizyon kanalında anlatıldı bilmiyorum ama 15 senede 3 kere tekrarlanan bir olay olmadığından eminim. Ayrıca eğer ki bu belli başlı bir arıza olsaydı, o zaman arızanın kaynağı anında bilinirdi. Bunun yerine ise televizyonlarda arıza sebepleri olarak farklı farklı yorumlar yapıldı.

   Ayrıca 15 sene büyük bir zaman aralığı, gelişen teknoloji ile yeni sistemler artık nerede nasıl bir problem olduğunu açıklamakta. Lakin bir noktada kablo kopması yaşandığında, ortalama 45 dakika içinde de tamir edilmektedir. Eskiden bu süre 3-4 saati bulabilmekteydi. Bundan dolayı bu kesintiyi diğer kesintilere bağlamak hatalı olur diye düşünüyorum Kerim Bey…

 10. TX10 dedi ki:

  Bir kaç gün önce çıkan bir haberde USGS’deki uzmanlar İstanbul ve İzmir’de 7 büyüklüğünde deprem olacağı uyarısında bulunuyorlardı. Daha Sonra buna Türkiye’den “Halkı paniğe sevk ediyorlar” şeklinde tepki geldi(daha doğrusu geçiştirildi). İyonosferdeki ısınmanın bununla ilgisi olabileceğini düşünüyorum fakat ne kadar doğrudur bilemiyorum.
  Kaynaklar:
  gundem.milliyet.com.tr/abd-den-izmir-depreme-bu-yil-hazir-olsun-uyarisi/gundem/gundemdetay/09.01.2012/1486363/default.htm

  www.aktifhaber.com/abdden-gelen-izmir-depremi-aciklamasina-tepki-544179h.htm

  www.gazeteyenigun.com.tr/haber-detay/100035

 11. aslı dedi ki:

  Türkiye üzerinde iyonosfer ısınması yok.Haritaya dikkatli bakalım.Türkiye 2. aşamaya geriledi.En güçlü ısınma Güney Amerika batı kesiminde (14. aşama) yoğunlaşmış bugün.Kolombiya,Nikaragua,Güney Amerika’nın doğusu Subduction Zone üzerindeki Güney Georgia ve Güney Sandwich Adalarında deprem olmuş.

 12. aslı dedi ki:

  İtalya’da batan gemiyle ilgili ilginc haberler var.Kimliği belirsiz bir sıvı sızmaya başlamış ve olağanüstü hal ilan edilmiş.Hala 4 mürettebat ve 25 yolcu kayıp.Dünyada zaman zaman oluşan WOBBLE(YALPALAMA) sebebiyle toprağın suyu denizin altına ittiği ve geminin güvenli mesafesine rağmen kayalıkların üzerine çıktığı söyleniyor.(So the globe is shoved NORTH at that time,pushing the land of İtaly SOUTH suddenly,in other words pushing the rocks along that shoreline UNDER that ship.

  • erkan dedi ki:

   kimliği belirsiz sıvı, gemiden sızan yakıt ve benzeri yağlar.. ekolojik kaygılar nedeniyle olağanüstü hal ilan edilmiş. ayrıca karaya oturma sebebi de kaptanın ada halkına selam vermek istemesidir. komplo teorileri ve kuşkulu bakışlara tamam ok, hepimiz hem fikiriz ancak olmayacak yerde olmayan gariplikler aramaya hayır. İlginçbir nokta var ise o da adminin yazdığı gibi olayın tarihidir, bu daha tartışılabilir bir konudur.

 13. Evren dedi ki:

  sadece marmara bölgesinin elektriği kesildiğinde bile ne kadar aciz kaldığımızı gördük, Bu bile aklımda farklı düşünceler oluşmasına yetti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir