İlginç su delikleri Garip seslerden so…

Home / Genel / İlginç su delikleri Garip seslerden so…

İlginç su delikleri

Garip seslerden sonra ilginç su delikleri oluşmaya başladı. Birçok bölgeden su kaynaklarında ilginç su delikleri oluştuğu ve bir müddet sonra bu deliklerin kendiliğinden kapandığı bilgileri mevcut.

Aşağıdaki videolarda bu su deliklerinden birkaç adetini göreceksiniz.

Bu konuda garip ses kayıtları gibi son bir yıldır ilginç bir şekilde karşımıza sürekli olarak çıkmaya başladı. Su kaynakları belirsiz bir şekilde yok mu ediliyor anlamamız gerekiyor.

Su deliklerinde ilginç olan ise bu kadar büyük su kütlesinin nereye gittiği. Videolarda göreceğiniz deliklerin bazılarının boyutları oldukça büyük ve su kaynağını tamamen yok edebilecek boyutlarda.

Sizlerde etrafınızdaki su kaynaklarını inceleyin bu tip bir görüntü oluşma ihtimali son günlerde oldukça yüksek… Dikkatinizi çekmemiş olabilir ancak dünyada böyle bir salgın mevcut.

Bildiğiniz gibi daha önce sitede karada oluşan garip deliklerin oluştuğunu görmüştük bunun aynısının su altındaki kara parçalarındada oluşabileceğini tahmin ediyorum…

[youtube zpvkgHPLeHE]

[youtube 7lSZVl1cnMY]

[youtube kHjHKvyx5NM]

[youtube sx8vA9jBEFk]

[youtube Z92-E3DBN9I]

Yorumlarınızı bekliyorum…

.

10 Comments

 • Mrt

  Baraj tahliye kanalları bunlar. Barajı belli bir seviyede tutup devamindaki akarsu yatağının kurumamasini sağlarlar.

 • anıl

  doğal bir oluşum değiller turistik görsel amaçlı yapıldılar yakın arkadaşlarımdan biri adana’yada bunlardan yerleştireceğini anlatmıştı aslında basit birşey gizem yok yani 🙂

 • Tolga

  Bunlar bildiğimiz girdap değillermi ? Bildiğim kadarı ile bu girdaplar su kaynaklarında belirli aralıklarla oluşurlar. Daha ayrıntılı bilgisi olsan varsa onlarında görüşlerini almak isterim

 • erkan

  Bu tip görüntülerin bazıları barajlardan görüntülerdir, barajlarda bu tip boşaltım sistemleri mevcut. Ancak daha önce bahsedilmiş olan büyük deliklerin denizlerde de olabileceğini varsayarsak, ve bu olayların fazlalaştığını da eklersek, sıklıkla bu tip görüntülerle karşılaşacağız demektir..

 • admin admin

  Baraj tahliye kanalları ve bu kadar emniyet önlemleri alınmadan içine insan – gemi vs… düşebilir…
  Böyle mi yorumlayalım ?

  Bence dedikleriniz doğru olabilir ancak daha elimize geçmemiş bazı görüntüler mevcut kanadada göllerde ( Baraj değil gerçek göl… ) bu şekilde delikler olduğu yönünde bilgiler mevcut…

  Bundan başka eğridir gölü ( hoyran bölgesi ) aynı deliklerden görülmüş…

  Bence acele etmeden ( youtube yorumlarını dikkate almadan ) değerlendirin

  .

 • erkan

  Sizinle aynı fikirdeyim admin.
  Benim demek istediğim, bazıları baraj boşaltım sistemleri olsa da göl ve denizlerde bu tip gerçek deliklerin olamayacağı anlamına gelmez. Her yerde ortaya çıkan çukurları artık herkes biliyor, bu çukurlar pekala karada değil de denizlerde olabilir. Oluyordur da..

 • erkan

  Bu arada daha önce de denizde oluşmuş deliklerden 1-2 kare :

  zone-7.net/v3/wp-content/uploads/blue-hole-belize.jpg

  zone-7.net/v3/wp-content/uploads/blue-hole-belize2.jpg

  Olayları daha da karmaşık hale getirmek için şu bilgiyi de ekleyebiliriz. Amerika silahli kuvvetlerin elinde sivil mühendislik projelerinde kullanılan ‘delici’ lerden katkat daha büyük ve etkili aletler olduğu söylenmekte :

  zone-7.net/v3/wp-content/uploads/foreuse-2.png

  zone-7.net/v3/wp-content/uploads/foreuse-1.png

 • 17

  yo böyle bişey gerçekten var mesela egirdir gölinde bizim bi akrabamız bogulmuştu hatta 🙁
  girdabın içinde mesela sondan 1. video gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir