HAARP ne demek birde benden dinleyin… …

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

21 Cevaplar

 1. kerim dedi ki:

  millet artık şundan şüphe veya açıkçası saçma geliyo son yıllardaki 7+ depremlerin hespi haarpa monte ediliyo japan haiti şili marmara v.b ,dünya bu tipteki depremleri milyonlarca yıldır üretmekte 1960-1998 arasındaki deprem durgunluğu baz alınıyo kesin anormal damgası,yok depremler çok arttı, 1400-1780 arasında yaşasaydınız bu etkinliğin belki 4-5 katıydı çünkü himelaya kuşağındaki bir çok ülke yada yerleşim yerle bir olmuştur lizbon,ist,çin,mısır.osmanlı,italya,girit,iran,libya kısaca haarp varsada bu kadar abartılcak bi düzeyde olduğunu sanmıyorum yok etse iranı suriyeyi vurur 8mg + deprem üretecek faylar var orda hepside gergin yani olayın detaylı araştırılması lazım kendi düşüncem hayırlı akşamlar.

 2. admin admin dedi ki:

  Bir istek üzerine dünyadaki tüm HAARP tesislerinin yerleri hakkında bir yazı yazacağım ancak şu an buna vaktim müsait değil hazırladığımda burada okuyacaksınız…

  Belirlenen haarp tesislerinin tüm görüntüleri ile beraber yazıyı hazırlamak istiyorum…

 3. Ξпsɑr Ξпsɑr dedi ki:

  Ve görsel olarak konuya yeni olanlara önerimdir. facebookvideoindir.gen.tr/haarp-ve-agackakan-history-belgeseli.html

 4. john conner dedi ki:

  Başka konularda kerim arkadaşımızla fikirlerimiz uyuşmasa da HAARP konusunda kendisine katılıyorum. HAARP teknolojisini ilk defa Rusya geliştirdiyse neden kullanmıyor? Hadi tesisleri Çernobil yüzünden kapattı diyelim. Yeni tesis yapmak bu kadar zor mu? Rusya gibi fosil yakıt ithalatından dünyanın parasını kazanan bir ülke için zor olmasa gerek. Ayrıca ABD elinde böyle bir silah varsa neden düşmanlarını vurmuyor? Neden sadece Japonya, Türkiye gibi müttefik ülkeleri vuruyor? ABD’nin başlıca düşmanları herkes tarafından bilindiği üzere İran, Kuzey Kore, Çin, Rusya, Hindistan, Suriye, Küba ve Venezüella’dır. Neden bu ülkelerde kayda değer (7+) depremler olmuyor? ABD’nin elinde böyle bir silah olsa ilk önce onları vurması gerekmez mi?

  Açıkçası bu açıdan HAARP bana hiç inandırıcı gelmiyor. Pekiyi, HAARP bir silah değilse, ne o zaman? Bana göre HAARP bir çeşit iyonosfer araştırmaları tesisi olabilir. ABD artan güneş faaliyetleri sonucu ısınan iyonosfer bölgelerinden depremin olabileceği alanları belirlemeye çalışıyordur. Bence dünyada artan depremler de güneş patlamalarının bir sonucu. Dünyanın manyetik kutupları güneş faaliyetleri sonucu hızla yer değiştiriyor. Herkesin anlayabileceği şekilde söyleyeyim. Pusulada gördüğümüz “N” yani Kuzey “S” ile yani Güney ile yer değiştiriyor. Manyetik kutup değişimi dünyamızda daha öncede görülmüş rutin bir olaydır. Yani kaçınılmaz, mutlaka olacaktır. Manyetik kutup değişimleri sonucu dünyada iklimler değişir. Yeni bir buzul çağı kapımızda olabilir.

  Araştırmalarım sonucunda edindiğim fikir, 2012 yılında manyetik kutup değişimi büyük bir hız kazanıp, tamamlanacaktır. ABD bunun olacağını biliyor. Belki duyan arkadaşlar vardır. Amerika Meksika sınırına bir duvar sistemi kurmuştu. Herkes bu duvarın Meksikalı kaçak göçmenleri engellemesi için kurulduğunu zannediyor. Ama bence tam tersi. Ani iklim değişikli sonucu dünyada büyük bir panik başlayacaktır. Amerika’nın büyük bir bölümü de buzullar tarafından kaplanacak. Oluşacak büyük kaosta herkes güneye yani Meksika’ya kaçmaya çalışacak. İşte Amerika bu düzensiz göçün önüne geçmek için o duvarı inşaa etti. Herkesin Meksika’ya girişine izin verilmeyecek. Amerikan yönetimi zaten uydusu konumunda olan Meksika’ya taşınacak. Amerikan yönetiminin izin verdiği oranda Amerikalı Meksika’ya getirilecek. İklim değişikliği sonucu dünyanın kaynakları sınırlanacağından büyük nüfüs istenmeyecek. Yani geleceğin Amerikası daha güneyde ve Meksikalı ağırlıklı olacak. :)))

  Pekiyi bu iklim değişikliğinde biz yani Türkiye Cumhuriyeti ve Türkler olarak neler yapacağız? Türkiye’nin buzullarla kaplanacağını öngörmüyorum. Ama Avrupa’dan büyük göçler alabiliriz. Özellikle kuzeydeki İngiltere, İrlanda, İzlanda, Norveç, İsveç, Finlandiya gibi ülkelerden. Tarım alanları çok büyük önem kazanacaktır. Yiyecek ve içecek bulmak zor olacaktır. Böyle bir duruma devlet olarak hazırlıklı mıyız? Hiç sanmıyorum.

  Bu konuda fikri ve katkıları olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler…

 5. admin admin dedi ki:

  Uzun ama güzel açıklanmış video… 1,5 saatlik bir video…

 6. Salih Metecan Gülşen dedi ki:

  çernob il kapatılıyor fakat bu teknoloji öyle bir nükleer patlamaya kurban edilecek bir teknoloji değil, dökümanlar ve tesis bir nükleer arındırılma sürecinden geçirilip taşınabilirdi diye düşünüyorum, bu da bir savaş ve gerekirse yüzlerce kişi kurban edilmeye hazır olunmalı devlet olarak… japonlar nuke tesis için neler yaptı, kaç kişi feda etti depremden sonra, böyle bir teknoloji için Ruslar neler yapmazdı, silah zoruyla adam gönderir oraları toparlar sibirya’ya taşırdı diye düşünüyorum…

  • admin admin dedi ki:

   Dediğiniz doğru cernobil kazasından sonra burada çalışan bilim adamlarına ne olduğu ile bir bilgi hiçbir kaynakta yer almıyor…

   Rusya HAARP işine elbet devam etti ancak o günlerine bir daha ulaşamadı…

   Belki yeni bir tesisleri olabilir…

 7. john conner dedi ki:

  HAARP’in bir Amerikan silahı olduğuna inanan arkadaşlara bir sorum olacak! Belki hatırlayacaksınız, 23 Ağustos 2011 Salı günü, ABD’nin Virginia eyaletinde bir deprem meydana gelmişti. Depremin büyüklüğü 5,9 olarak bildirildi.

  ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, merkez üssü Virginia eyaletinin başkenti Richmont olan ve daha önce 6,0 büyüklüğünde olduğu bildirilen depremin büyüklüğünü 5,9 olarak duyurmuştu.

  Yerin 6 km. altında, başkent Washington’a 139 km. uzaklıkta meydana gelen depremin ülkenin doğu sahillerinde hissedildiği açıklanmıştı.

  Depremden sonra Pentagon ve Capitol binalarının yanı sıra New York’ta mahkemelerin boşaltıldığı, Washington’da çalışanların sokaklara döküldüğü belirtilmiş.

  Reuters muhabiri de depremin, Kanada’nın Toronto kentinde bile hissedildiğini söylemiş.

  HAARP’çi arkadaşlar buna ne diyor sunuz? Sizce Amerika kendisini, kendi silahı ile vurmuş olabilir mi? Hem de kalbinden. Yani başkentinden. Ben hiç zannetmiyorum. HAARP bir deprem silahı olamaz. Eğer silah olsaydı Amerika’da hiç deprem olmaması gerekiyordu. Eğer Amerika’nın elinde böyle bir silah olsaydı zaten azılı düşmanlarına karşı çoktan kullanırdı. Buna kuşkunuz olmasın. Kanımca HAARP, bir iyonosfer ve toposfer araştırma ünitesinden başka bir şey değildir.

  Siz ne düşünüyorsunuz?

 8. Ξпsɑr Ξпsɑr dedi ki:

  Evet hatta washington dkili taş anıtı ziyarete kapatılacak kadar hasar gördü ve bunu başka bir yerden saldırı sanmalarına kadar gitti ancak herhangi bir tetikleme değildi doğalından oldu…
  Kuleleri indirdiklerini bliyoruz ama dikilitaşlra dokunmazlar onların enerji açısından farklı işlevleri var tam yeri m2d sayfasıdır.. neyse devam ediyim şimdi elinde böyle birşey olan gelişi güzel kullanmaz tabiki iz bırakmadan işini görmesi gerekli deprem kısmı es geçilsede hava durumlarını etkilediği rusya ve abd nin kendi aralarında atışmalarından ortaya çıkmıştı.
  Ayrıca bu makinanın olması deprem olmayacağını garantilemez gezegenin yapısı gereği olmak zorunda hatta tesise yakın alaska açıklarında hatırı sayılır bir depremde olmuştu bu sene. ilaveten özet olsun.
  ABD ORDUSUNUN İYONOSFERİ DEĞİŞTİRME PLANI

  CLARE Zickuhr, “NO HAARP” kampanyasının lideri, ARGO çalışanı ve Anchorage temelli amatör radyo operatörüdür. Gar Smith ise Earth Island Journal’in editörüdür. Zickhur ve Gar Smith’in HAARP projesiyle ilgili görüşlerini dikkatlerinize sunuyorum:

  “Şu anda Alaska, Gakona yakınlarında izole edilmiş Hava Kuvvetleri faaliyet alanında yapılanma altında olan Pentagon’un sırlarla dolu HAARP projesi, dünyanın en güçlü İyonosferik ısıtıcısını yaratmak için ilk adımı attı. Bilim adamları, çevreciler ve oranın yerlileri, dünyanın iyonosferine l gigawatt’tan (l milyar watt) fazla radyasyonlu güç verme kabiliyeti olan HAARP projesi vericilerinin, insanlara vereceği zarar, doğal hayata karşı oluşacak olan tehdit ve etkisi hemen ortaya çıkmayan çevresel etkileri daha da tırmandıracağı konusu ile ilgileniyorlar.

  Hava Kuvvetleri ve Donanmanın katkılarıyla Yüksek Frekanslı Aktif Auroral Işınlan Araştırma Projesi (HAARP), E’KCEDE, RED AIR ve CHARGE IV kod adlı aktif İyonosferik deneyler gibi, Savunma Dairesinin (DOD) az bilinen son serilerinden biridir.

  DOD bakış açısıyla, HAARP iç yazışmaları ‘çalışmanın en heyecan verici ve meydan okuyucu’ bölümünün askeri amaçlar için İyonosferik işlemleri kontrol etmek olduğunu belirtir. Bu belgelere göre HAARP’ı destekleyen bilim adamları, sistemin 2.8-10 MHz’lik ışınını kullanarak iyonosferde delik açmak ve gökyüzünde geniş çaplı, şu an mümkün olduğundan daha. yüksek irtifalara odaklama yapabilecek elektromanyetik enerji kullanan ‘suni bir lens yaratmayı’ tasarlıyorlar. Isıtılacak minimum alanın çapı 50 km (31 mil) olacak.

  İlk olarak 26 milyon $ yatırım yapılan 320 kw’lık HAARP projesi, 360 adet, 72 fit uzunluğunda, dört acreye kadar iyonosfere ulaşabilen, etkili ışımaya sahip, hedefe yönelik elektromanyetik enerji yönetir.

  Dünyanın iyonosferi, gezegenin yüzeyinin 35 ila 500 mil üzerinde uzanan negatif ve pozitif yüklü (ektron ve iyon) partikül katmanından oluşmuştur. Projenin bir sonraki basamağı, HAARP’ı dünyanın en güçlü vericisi yapacak şekilde l .7 gigawatt’a (1.7 milyar watt) yükseltmektir. Projenin adının baş harfleri onun, dünyanın Aurora’sıyla ilgili deneyler
  yapağını ima etse de, HAARP’ın halka açık belgeleri bu konudan hiç bahsetmez. Herhangi bir projenin yandaşları, genel olarak onu en büyük bilimsel çalışma olarak gösterme eğiliminde olsalar da HAARP, bu konuda inanılmaz derecede düşük profilde kalmıştır. Hatta Alaskalılar ve ülkenin diğer insanları da neredeyse bu proje hakkında pek birşey bilmiyorlar.

  Halka, Deniz Araştırma Ofisi (ONR) tarafından dağıtılan, Kasım 1993 tarihli HAARP Bilgi Dosyası’nda, Savunma Dairesi (DOD), bu projenin, haberleşmede ‘siviller için şu an varolan kapasiteyi arttırmak ve önemli bilimsel gelişmeler sağlamak’ için olduğunu belirtmiştir.

  Bununla birlikte, Porto Riko, Norveç ve Alaska’da yüksek frekanslı olmayan ısıtıcıların ve bir önceki DOD deneylerinin, iyonosferin “daha iyi anlaşılmasını sağlamak” için yapıldığı söylenirken, Freedom of Information Act (FOIA)’dan alınan iç HAARP dokümanları, projenin amacının, iyonosferi aşırı derecede güçlü enerji ışınlarına tabi tutarak düzenini bozmak ve ‘bu değişik duruma nasıl karşılık verdiğini ve nasıl üstesinden geldiğini’ anlamak olduğunu ortaya çıkarmıştır.

  Halka dağıtılan bilgi dosyası, HAARP’ın, ‘basit anlamda bilimsel araştırmalar yaptığını, potansiyel bir tehdit unsuru olmadığını ve askeri hedef anlamında bir değerinin olmadığını’ anlatmaktadır. Bununla birlikte, hükümetin Porto Riko verici bölgesindeki İyonosferik deneyler sivil Ulusal Bilim Vakfı tarafından yönetilirken, Journal, HAARP üzerine yapılan deneylerin teklifinin Pentagon Deniz Araştırma ofisinden geçmesi gerektiğini öğrendi.

  Journal tarafından ele geçirilen Şubat 1990 tarihli Hava ve Donanma Kuvvetleri dokümanı, HAARP projesi çerçevesinde yalnızca askeri deneyleri üstelemiştir. Bunlar; yüksek irtifada geniş miktarda HF enerjisi odaklayabilecek İyonosferik lens oluşturma, DOD amaçlan için İyonosferik işlemleri kullanma; Cruise füzeleri ve diğer alçak görünebilir füzelerin keşfi de dahil olmak üzere ufkun üzerinde uzun menzilde, HF / VHF / UHF’yi gözetim altında tutmak amacıyla kullanılabilen radyo dalga reflektörleri (aynalar) sağlamak için 90 km (56 mi!)’nin altında iyonizasyon katmalarını oluşturma işlemidir.

  Bu belge ayrıca ‘ısıtıcıyla iyonosferin bölgelerinin bilinçli bir şekilde, büyük mesafelerde (100 km veya fazlası-621 mil) değiştirilebilmesinin ordu perspektifinden bakıldığında oldukça çekici’ olduğunu belirtmiştir.

  HAARP’ın halka az mal olmuş amaçlarından birisi de, bir yandan Amerikan savunma iletişimini korumakken diğer yandan düşmanların global iletişim imkanlarını bozmak için yöntemler bulmaktır. Pentagon ayrıca HAARP’ın, Aşın Uzun Frekans (ELF) radyo dalgalarını kullanıp iyonosferi ısıtarak, derinlere batırılmış nükleer deniz altıların sinyallerini alıp alamayacağını bilmek istiyor.

  ARCO’nun taşeron firması olan ve patentleri alan ARCO Power Technologies Inc. (APTI), HAARP’ı inşa etme sözleşmesini yapmıştır. ARCO, Bemard Eastlund tarafından icat edilen benzer bir İyonosferik ısıtıcının global iletişimi karıştırma, düşman füzelerini yok etme ve hava şartlarını değiştirme kabiliyetine sahip olduğunu iddia etmektedir.

  ARCO’nun patentlerinden biri Alaska’nın mükemmel bir bölge olduğunu, çünkü ‘bu icat için istenilen uygun irtifalara uzanan manyetik alan çizgilerinin dünyayı ancak Alaska’da ikiye böldüğünü belirtir.

  HAARP yetkilileri, Eastlund’un icadıyla herhangi bir ilişkiyi yalanlarken; Eastlund, Ulusal Halk Radyosu’na gizli ordunun 1980’lerin sonunda ortaya atağı kendi çalışmasını geliştirmeyi planladığını söyledi. Ve Microwave News’ın Mayıs/Haziran 1994 sayısında Eastlund kendi patentlerinin gerçekleşmesi için “HAARP” projesinin açıkça ilk adım olarak görüldüğünü söylemiştir.

  HAARP’ın orduyla olan ilişkisi; ARCO’nun APTI’yi, E-System-‘e satmasıyla birlikte daha da belirginleşti.”Kaynak: HAARP Kıyamet Teknolojisi, Aydoğan Vatandaş, Timaş Yayınları, 2. Baskı

 9. john conner dedi ki:

  Pekiyi Ensar kardeşim, bana şunun cevabını verebilir misin? (Aydoğan Vatandaş’ın kitabını zaten biliyoruz. Fazlaca zorlama hikayeler. Zaten Aydoğan Vatandaş Amerika’da yaşıyor bildiğim kadarıyla. Bence bu adam Amerika için çalışıyor ve Amerika namına Türk milletine korku salmaya çalışıyor. Bir çeşit istihbarat ve propaganda çalışması. Amerika’nın elinde olmayan sözde doğaüstü silahların varlığına dikkat çekerek, Amerika’nın yenilmezliğine vurgu yapmaya çalışıyor. Amerika’nın çok güçlü olduğunu söylemeye çalışıyor yani.) Amerika’nın elinde HAARP gibi bir silah varsa, neden hala aktif bir şekilde savaşın içerisinde olduğu Irak ve Afganistan’da kullanmıyor? Afganistanda pek çok aktif fay hatları var. Taliban’ın elinde tuttuğu bölgede bir deprem oluşturabilirdi mesela. Bir çok ta Taliban öldürürdü. Ama yapmıyor. Irak’ta binlerce ABD askeri öldürüldü. Ama orada da HAARP kullanılmadı. İran, bildiğiniz gibi ABD’nin azılı düşmanı. İran’a da HAARP uygulaması yapılmadı. Neden? Bunlar çoğaltılabilir. Örneğin, şimdi Suriye ABD’ye meydan okumaya çalışıyor. Onlara da HAARP kullanılmıyor. Oysa ki büyük bir deprem Esad rejimini hızlıca tasfiye etmeye yetecektir. Kaddafi’ye karşı da kullanılmadı. Neden?

  Neden, sadece Türkiye, Japonya, Şili gibi Amerika’nın dostu ve müttefiki olan ülkelerde sözde HAARP teknolojisi kullanılıyor? Bunun bir mantığı yok. Bizim ordumuz Amerika ile Afganistan’da NATO çerçevesinde birlikte savaşıyor. ABD neden bize saldırma ihtiyacı duyuyor da İran gibi ciddi düşmanlarına karşı HAARP silahını kullanmıyor? Dediğim gibi bir mantığı yok.

  Dünyada olan depremlerin tamamı doğanın normal akışı çerçevesinde gerçekleşiyor. Artan depremlerde insan eli arayacağımıza, dış faktörleri değerlendirmeliyiz bence. Mesela güneş aktiviteleri. Büyük göktaşları yada kuyruklu yıldızlar. Onlar daha mantıklı bence.

  • Ξпsɑr Ξпsɑr dedi ki:

   Evet mantıklı bir yaklaşım, hatta bu teslanın cebinde cihazla inşaata girip zangır zangır rezonans yapması da böyle bir hikaye ye benziyor ufak bir alet ultrasonikmi acaba da binayı yıkma teklikesine getiriyor… Biz ses amfileri onarıyoruz audio jenaratörümüz var uygun kolonlarla alçak frekansla camları inletmiştik ileri gitseydik binadakiler sokağa fırlayabilirdi yıkamazdık ama güzel sarsardı. Dost görünüp kuyu kazmak kamufle yolu olabilr veya bu makina için açıklamadan kaçınmalarıda teorileri haklı çıkarmaya itiyor.
   Ve bu bilgiler çok fazla dolaştığı için şimdi çıkıp sen bize tektonik saldırıyosun diye savaşa girmek istemezler öyle bir savaşta yenik düşüceklerini biliyolar. nükleer desem bize veya azılılara atsın diyelim diğer ülkeler suspus izlemeyecektir.. ortalık karışır.
   Petrolu ve suyu için almaya çalıştığı yerin doğasını bozmalar. bu yüzden saldırmıyorlar bence yapsalar çokt göze batacağının farkındadırlar. Kimileri bunu henüz deniyolar diyor yani istedikleri saatte geri sayarcasına orda deprem yapamayacakları zaten açık.
   Deprem kısmını bir kenara bırakalım teori de kalsın bunlar.
   Vandaki olayın doğal olduğunu düşündüren sebeplerim de var hatta bunlar haarptan daha baskın.
   Bunlara rağmen bulut anomalileri şüphelidir ve kaynağı bu değilse ne olablir her an havada uçuşan radyo tv şebekelerimi neden oluyor :S Dünyanın manyetik alanı bulutlara endike ediyormu bunu ölçüp biçmek lazım öyleyse..
   Ayırca onlar planlarını yapa dursun Allah yukardan güler

 10. Deacon frost dedi ki:

  HAARP ın sadece iklim ya da iyonosferin masum arastırmalarında kullanılmadığından eminim ancak kafamı kurcalayan, 99 depreminde Türkiye’ nin haarp ile vurulması ya da iran da endonezya gibi ülkelerde yaratılan depremleri bir yana bırakırsak, Japonya gibi bir ülke neden bu tip suni depremlere/ haarp saldırılarına kendisini maruz birakıyor ? biz bile bu tespitleri yapabiliyor isek, japonya mutlaka tespit etmiştir ancak neden kabullenıyorlar bu saldırıları? cok garip, japonyanın bu tutumu benı sadece haarpın depremlerle alakası olmadıgına dair zıhınımı kurcalayan yegane olaydır.

 11. meral dedi ki:

  Elinde kanit yoksa mecburen susarsin susmak zorunda kalirsin ve bu teknoloji sadece depremde degil butun dogal afetlerde kullaniliyor ve kalabalik nufuslu ulkeler seciliyor Yillardir Cin Endonezya Tayland Haiti Japonya vs. sadece depremle degil her sene tekrarlayan sel felaketleriyle cok fazla kayip veriyor…Bu acidanda bakmak lazim Abd dusman oldugu her ulkeye bu sekilde saldirirsa kendini ele vermis olur…

 12. admin admin dedi ki:

  Dünyadaki haarp tesisleri için bir video yayınlanmış…

  Açıklamaları güzel…

  • adnan avni dedi ki:

   “NWO AGENDA: HAARP…” Bu videoyla ilişkili YouTube hesabı, üçüncü tarafların telif hakkı ihlaliyle ilgili çok sayıda bildirimde bulunması nedeniyle feshedildi. video artık izlenemiyor. yukarıdaki not da çok anlamlı geldi. şüpheleri olanlara kapak ola bilir.

 13. mehmet dedi ki:

  Abd nin bugüne kadar yarattıgı silahlardan en güclüsünün atom silahları ya da haaarp teknolojisi oldugunu sanmıyorum.1970 li yıllardan itibaren dünyaya sürekli şu mesajı vermeye caba gösterdi ve bunu basardı .
  ” dünya gezegeni üzerinde her ne oluyorsa bu bizimle ilgilidir,biz yapmısızdır ya da bizim parmagımız vardır”
  Bundan daha güclü bir silah biliyormusunuz??????????????????????
  lütfen bu soruyu kendinize defalarca sorun: bundan daha güclü bir silah tanıyormusunuz?
  .Öylesine bir silahtırki kendi evleri bombalandıgında ,baslarına yıkıldıgında dahi cıkan söylentileri güzelce yönlendirip yine aynı noktaya getirirler bizi.
  11.9.2001 dünya ticaret merkezinin yokedilmesini tüm dünya halklarına sorun kimin yaptıgını % 95 a.b.d. yaptı diyeceklerdir.O kisiler su soruyuda sorun :
  osmanlı neden viyanaya girememistir ? kim engel olmustur? yine abd yanıtını almasssanız(%50) ,ben bir daha hayatımda yazı yazmamaya söz verecegim.
  ne tuhaftır ki bu histeri ve paranoya tek tanrılı dinlerinde sürekli kullandıgı bir söylemdir.ne yaparsanız allah görür ve bilir.zaten kullandıkları argümanların hepsi eski mitolojik-dinsel kaygılardan alınan söylemlerdir.abd hicbir zaman 11 eylül olaylarını biz yapmadık demedi ,üstelik toplumda ” aydın ” ların tüm soru isaretlerini körükledi.hatta onların eline yeni deliller !!! verdi..sacma sapan bile olsa bizler inanmaya hazır kıtalardık ..cünkü yıllardır bize islenen saplantılar gördügümüz ucakların bile aslında bizce füze olduklarıydı.bunu kendisinin yaptıgına gizli gizli herkesi ikna etti.
  ( bu cok uzun bir konudur biliyorum.elbette abd derin devletinin icinde bunun olacagını bilenler olabilir.sorun su: pilotluk diplomasını alanlar kimlerdi ,ucakları kullananlar kimlerdi.) .
  benim bir türlü anlamadıgım birseyler var..
  dünya da gecmiste milyonlarca deprem oldu ..ve bilim bize diyor ki ::
  tektonik plakaların yer degistirmesi neredeyse bu gezegenin sonuna kadar devam edecekk…üstelik 2000 li yılların basından beri depremlerde anormal bir cıkıs var..abd nin icinde deliler gibi ,bugüne kadar olmamıs iklim olayları oluyor ve ACİZLER..
  Haarp olayların ın ayrıntılarını bilmeyebilrim..ama bu psikolojiyi cok iyi biliyorum.Dünya üzerinde bir konuyu düsünürkende bunun esiri olmamaya calısıyorum… Bu konular üzerine konusurken bu saplantılarımızın farkında olarak tekrar düsünmemiz gerektigine inanıyorum.
  elbette a.b.d. ‘nin dünya üzerinde ne pislikler yaptıgını bilmeyen yok.
  ancak doga herseyin üzerinde kuralları olan bir sistemdir.

 14. Kodaman Ismail dedi ki:

  Bilgisiz olup bunlara Komplo teroisi diyenler oktay Sinanoğlu gibi bir bilimcinin dediklerini de dinlemiyorsa hapı yutmuş ayvayı yemiş kendi kendine debeleniyor demektir youtubede oktaysinanoğlu haarp yazarak bulabirsiniz olanları görüp hala komplo teorisi gevelemeleri yapanlar içinde ne dediğini oradan öğrenebilirler. kıt bilgili araştırmadan takip etmeden uzak insanların cahilliğinden korkarım. Chemtrails ve HAARP gerçektir ve canımıza okumaktadır.

 15. alset dedi ki:

  Valla onu bunu bilmem de, meraklı ve araştırmacı bir yapım vardır. Gecenin bu saatinde uyumadığım bunun kanıtı herhalde? Neyse, geçen kış parkta karlar üzerinde gezeyim dedim. Park dedimse 25 bin nüfuslu bir ilçeye 4 km uzakta. Sanayi yok tekstil yok. O zaman tatlı bişey yemiş, elim yapış yapış olmuştu. Kar ile elimi yıkamaya başladım. Fakat tuhaf giden bir şeyler vardı. Karın içinde mavi, kırmızı, siyah ve fare tüylerini andıran 1mm yi bulan iplikçikler vardı. Başka yerlerde de aldığım numunelerden yine aynı partiküller vardı. Bunun için dandik çin malı mikroskop bile aldım. Hatta numuneyi buzluğa daha sonra lazım olur diye sakladım. Evdekiler delirdiğimi sanıp atmışlardı. Bu meteryallerin bir iklim yönlendirme yada ülkemizin tarımını tehdit edecek şeyler olduğunu düşünmüştüm. Kimse beni takmaz diye de, suskun kaldım.

 16. Ayça dedi ki:

  Pardon bir şey sorucam Ruslar tarafından 1976’da devreye alındı diyorsunuz ve Tesla’nın projesi diyorsunuz,Bu çok saçma çünkü Tesla 1943’de öldü.Ve Tesla hiç bir projesini not almayan yazmadan çizmeden bulan bir adamdı.2.Dünya savaşı sırasında öldüğünde askerler otel odası kasasını aramasına rağmen ne para ne de proje,taslak,not bulmuş. Tesla hiç bir şeyi not etmezmiş. Nasıl olduğunu anlamadım

 17. adnan avni dedi ki:

  2004- 2008 yllları arasında Antalya da ikamet ettim. İlk yıl yani 2004 de sel sorunlarıyla uğraştık. o yıl yanlış hatırlamıyorsam metre kareye 280 kilogram yağış almıştı bölge. ertesi yıl ve takip eden 3 sene boyunca etrekareye düşen yağış 17 kilograma kadar düştü. bu seferde ciddi bir kuraklık sorunu yaşandı. Antalya ya yaklaşık 100 km mesafede Finike de amerikelılara ait bir minyatür haarp istasyonu mevcut ve onun faliyete geçtiği haberini de yine bu konuyla yakından ilgilenen arkadaşlarımdan öğrendim. o döneme ilişkin yağış raporlarını bulmak mümkündür konuyla ilgilenenler araştırabilirler. Ayrıca ORGON haarp sinyallerini bozuyor. ama ne boyutta ve ne içerikte olması gerektiği konusunda ayrıntılı bilgiye sahip değilim. Bir küçük not daha: Akaşa yayınlarından çıkan Kryon kitaplarının bir çoğunda konuyla ilgili ayrıntılı açıklamalar bulunuyor.

 18. kar kokusu dedi ki:

  uyumsuz 1 filminde trenle bunun arkasına geçiş vardı. ikinci filmde neler olacak bakalım o yapının arkasında diye merakla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir