Güney Amerika kıyılarında ne oluyor? Bir…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

9 Cevaplar

 1. kerim dedi ki:

  bu haberden sonra dumur oldum panjura pat diye çarpan 2 kuş oldu bugün ve bugün çok yoğun kuş sesi vardı ciyaklıyandan tut çikleyene kadar 🙂 martılar streesli şeklinde bağrıyolardı önümde çatıda kumru parçaladılar haberden sonra cidden şaşırdım ist kara iç kısmında olmama rağmen yoğun bi martı istilası vardı bugün ….

 2. tamer dedi ki:

  benimde ev penceremde 2 kumrudan biri ben yetişemeden diğerinin boynunu kırdı resmen.ilk kez gördüm.ilginçti.

 3. Sami34 dedi ki:

  Lütfen sabahları pencerelerimizin önüne bir kap su ve kuş yemi koyalım. Kuşlar sokak hayvanlarına (kıyasla daha zor yiyecek ve içecek bulabiliyor. Pencerenizin önünde 1 saat dursa yeter, zaten 1 saat geçmeden onlar görüp bulmuş ve tüketmiş olurlar. Kuş yemi kilosu 1.5 TL. 1 kilo yem en az 1 hafta idare ediyor. Tek sıkıntı 2-3 günde bir pencerenizin önünü temizlemeniz gerekecek o kadar. Bununla birlikte mümkünse sokak kapınızın etrafına da kimsenin rahatsızlık duymayacağı bir bölgeye 1 kap su ve zaman zaman da yemek arıtklarınızı bırakırsanız kedi ve köpekler de nasiplenirler. İnanın o masum suçsuz bebeklerin su ve yiyecek bulmaları çok zor, özellikle sıcak havalarda susuzluk büyük problem. Bitkilerin olduğu kadar, hayvanlar da içinde bulunduğumuz ekosistemin önemli parçaları. Her ne kadar pekçok insan Dünya sadece ve sadece insanlara(!) aitmişcesine yaşasa da, gerçekler öyle değil. Duyarlı olalım ve çevremizdekileri de duyarlı olmaya davet edelim.

 4. andi dedi ki:

  Bosna’da ilginç Kar yağışı !

  Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı, başta Saraybosna olmak üzere birçok kentte yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Kara hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, sabah saatlerinde gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

  Meteoroloji yetkilileri, Saraybosna kent merkezinde kar kalınlığının 10 santimetre olarak ölçüldüğünü belirterek, akşam saatlerinde kar yağışının yerini yağmura bırakacağını, ülke genelinde hafta boyunca da yağmurun etkili olacağını belirttiler.

  Bosna Hersek’in ünlü meteoroloji uzmanı Jelyko Maystoroviç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu mevsimde en son 11 Mayıs 1953’te kar yağışı görüldüğünü ve bu tarihte yağan karın Saraybosna merkezde 9 santimetre olarak ölçüldüğünü bildirdi.

  59 yıl aradan sonra ilk kez bu mevsimde böylesi bir kar yağışı görüldüğünü ifade eden Maystoroviç, söz konusu kar yağışının “Türkiye’yi de etkileyip etkilemeyeceği” sorusu üzerine, “Bu kar yağışının Türkiye’de etkili olup olmayacağı konusunda şu anda bir şey söylemek mümkün değil. Ancak, tahminlerimize göre Türkiye ve Bulgaristan’da kardan ziyade yağmur etkili olacak” dedi.

  Hurriyet

 5. aslı dedi ki:

  www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1555

  Hayvan ölümleriyle ilgili mutlaka okunması gereken bir yazı

 6. andi dedi ki:

  gundem.milliyet.com.tr/ugultuyu-firtina-sandi-ama-/gundem/gundemdetay/16.05.2012/1541142/default.htm

  İstanbul kozyatağında olan yeni bir olay iddaya göre yapılan temizlik sonrası 10 dakika içinde binlerce arının toplanmasına sebep olmuş bu kadar arı neden ve nereden gelmiş olabilir ? hayvan ölümleri, olağandışı mevsimsel olaylar nedenini bilmesekte rahatsız olan hayvanlar yaklaşan güneş tutulması, bunlar cevremizde olabilecek bir felaketin habercisi olabilir mi ? Hassas bir dönemdeyiz etrafınızdaki olağandışı davranışları paylaşın lütfen !

 7. Osman Dadaş dedi ki:

  tabitın dengesiyle son 200 yıldır oynanmakta.biz mi tabiata tabiyiz yoksa tabiat mı bize.tabiki biz tabiata,
  hatta bizim ruhlarımıza emanet olarak giydırılmiş olan maddi yapımızda tabiattan gelir tabiatına geri doner.ama biz ne yaptık onu kirlettik ve nefes alamaz duruma getirdik.eee nefes almaya zorlanan ınsan dahı.nefes almak için var gücüyle çırpınır.bu olaylarda doganın çırpınışı.yıllardır biz zati onu mahvettik.aslında biz kendi tabiatımızı üzerımıze allah tarafından emaneten tabıattan alınarak var edile
  bedenlerimizi sahiplenerek emanete ihanet ettik ve onu koruyup daha ıyı çalışmasını saglıyacagımız halde onu hunharca katletmeye kalktık.ve halen de buna bütün dünya tabıatında yaşayanlar olarak devam ediyoruz.ben artık daha fazja bırşey soylmek istemiyorum.düşündükce acı çekiyorum.iyi akşamlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir