Güneşte manyetik boşluk oluştu. Güneş üz…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. Tyche dedi ki:

  Sanırım küçük buz devrini yaşıycaz, güneş hastalanmaya başladı 🙁 Aynı şekilde bugünlerde , başka bir gezegenin manyetik alanı dolayısıyla Satürn’ün 90 derece eğildiği de iddialar arasında.

 2. ZİNİKE dedi ki:

  şunu merak ediyorum bu etkileri yapan bir kütle neden daha somut belgelenmiyor bu işi comet elenin başaramaz bu niburu ise güneşe bunu yapan niburu dünyayı daha etkilemiyor admin cevap yaza bilirmisin bocaladık kaldık.TEŞEKKÜRLER

  • admin admin dedi ki:

   Elenin bu işi yapabileceğini şöyle açıklayayım…

   Özgül kütlesi çok yoğun bir madde ise ve çok büyük bir manyetik alan yaratabiliyor ise bu etkiyi stabil olan güneş sistemi içerisinde aninden ortaya çıkan malzeme nasıl bir etki eder düşünebilirsiniz.

   Bunu çok büyük dişlilerin çalıştığı sırada arasına sokacağınız küçük bir demir parçası etkisi olarak görebiliriz.

   İkinci konu dünyayı niye etkilemiyor ? Dünya güneş gibi bir manyetik alan bulundurmuyor, ve kütlesi ve büyüklüğü güneşe göre önemsiz durumda.
   Yinede dünyadaki etkileri gün geçtikce görülmeye başladı. Rusya atmosferde gün geçtikce daha fazla vortex oluştuğunu bildirdi geçenlerde.

   Aşağıda atmosferde oluşan bir vortex görülüyor… 21 mayısda rusyanın kuzeyinde görüldü.

 3. kerim dedi ki:

  2012 cilere gore güneş fokur fokur kaynamıyacakmıydı pıtırdamıycakmıydı 🙂 cüce gezegenlerden şimdi mini buz çağı aşırı dinginlik tezi iyice lahana turşusu yaptılar..

 4. Sibel dedi ki:

  Aradan 2 yıl geçmiş, şimdi görüşlerinizde bir değişiklik oldu mu sevgili Admin?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir