Güneşte ilginç durum. Bugün güneşt…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

11 Cevaplar

 1. adem dedi ki:

  Önümüzdeki günlerde güneşte bir şeyler olacağı ve dünyamızı çok kötü etkileyeceği gerçeği gitgide yaklaşmakta..Bütün veriler bunu gösteriyor senin de verdiğin bilgiler, nasanın beklediği 100 yılın en büyük güneş fırtınası vs… kısaca güneş önümüzde ki günlerde sazı eline alacak gibi Allah yardımcımız olsun verdiğin detaylı bilgiler için de teşekkürler admin…

 2. mehmet dedi ki:

  Ek olarak ; manyetik alanın bu derece zayıfladıgı bir dönemde ( ve cok daha zayıflayacagı varsayılan ) olusabilecek günes patlamasında kalkanımız calısmadıgı icin etkileri – ben ce – tahmin edilemez olacaktır . Umarım bunların hepsi yüzyıllardır yapılan-söylenen sıradan kıyamet senaryolarındandır.

 3. Sami34 dedi ki:

  Ben mi yanlış hatırlıyorum ama bildiğim kadarıyla 100 yılın en büyük güneş fırtınası için öngörülen tarih 2012 eylül ayı değil miydi. Güneş randevuyu öne aldı desenize!

 4. Fahri Meteorolog Fahri Meteorolog dedi ki:

  Kiruna manyetometre sayfasındaki grafikleri inceleyince gözlemlediğimiz iyonosferin kışkırtılması ve elektromanyetik alan artışı bahsettiğiniz konu ile alakadar mıdır?Bu durum suni bir yolla insan eliyle ve mesela HAARP tesisleri ile üretilmiş olabilir mi?Bugün İzmir ve Van’da meydana gelen depremlerle bu iyonosferi kışkırtan elektromanyetik alan artışının acaba bir alakası olabilir mi?

  www.irf.se/Observatory/?link%5BMagnetometers%5D=Data

  • admin admin dedi ki:

   Perşembe günü oluşan muhteşem gökkuşağı ve o sırada duyulan yüksek patlama sesi sonrası, sürekli olarak IZMIR i kontrol altında tutmuşdum.

   Dün yaklaşık 6 saat manyetik sinyal kontrolü yapıldı. Sadece belli bir sinyalde değişken moduler bir sinyal görülüyordu.

   Ancak bize ulaşn ilginç bazı bilgiler içerisinde bu bölgedeki sabit telefon hatlarında garip bir cızırtı sesi ihbarı var ( havaların kötü olması etken olabilir diye üzerinde durmadık… )

   Bugünkü deprem 4.4 olarak açıklandı. Depremin olduğu yerde bir fay hattı bulunmuyor. İlginç olan bu bölgenin yakınındanda bir fay geçmiyor. Olası bir VAN – SIMAV döngüsü bekliyormuyuz buna bakıyorum. Bugün deprem öncesi hava durumu oldukça güzeldi.

   12 Saat içerisinde dinleme ve takip işlemi sonrası birşeyler yazabileceğiz…

 5. andi dedi ki:

  Yani bu aktivite ve beklentiler doğrultusunda geçen senelere nazaran bu yaz tatilinde güneşlenirken çok daha dikkatli ve güneşe karşı korunmalı olmamız gerekecek sanırım

 6. kerim dedi ki:

  fay hattı olmadığından eminmisin? geçmiş izmir depremleri 6+ o bolgede var torbalı tire arası menderes kırığının uzantıları diye biliyorum
  1928 Torbalı depremi (M: 6.5)

  • admin admin dedi ki:

   İşaretlenmiş faylar arasında yok…

   4.4 olan depreme en yakın fay 80 km uzaklıkta ( işaretli olanlar )

 7. mehmet dedi ki:

  bu grafikleri biraz acabilirmisiniz? tam olarak ne demek istiyorlar?

 8. mehmet dedi ki:

  27 Ocak 2012′de güneşin batı kenarı yakınlarındaki aktif bir bölgede büyük bir X-sınıfı patlama gerçekleşti. X-sınıfı patlamalar tüm güneş etkinlikleri içerisinde en güçlü olanlarıdır. Patlamanın burada görülen bir görüntüsü Hinode üzerindeki x-ışın teleskopuyla alındı.
  gununnasagoruntusu.wordpress.com/2012/02/07/guneste-buyuk-x-sinifi-patlama/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir