Güneş patlaması ne zaman olacak ?

15
455

Güneş patlaması ne zaman olacak ?

Bir kaç haftadır güneş üzerinde oluşmaya başlayan çok büyük koronol boşluk ve hücre bilim adamlarını korkutmaya başladı. Oluşan koronol hücre şu ana kadar oluşmuş en büyük hücre ve boşluk olma yolunda hızla ilerliyor. Herhangi bir şekilde güneş yüzeyinde patlama olmaması bu hücrenin ne kadar daha büyüyeceğini tahmin etmekte zorlandırıyor.

Son Sumatra – Endonezya depreminin ( Dünyadaki diğer fayları ve büyük plakalara manyetik etki ettiği var sayılıyor ) olası sebepleri arasında gösterilmesi boşuna değil. Hücre o kadar büyük bir boyuta ulaştı ki patlamanın boyutunu şu anda hesaplamak mümkün olmuyor.

2011 yılında oluşan büyük patlama öncesi koronol hücrenin durumu aşağıdaki şekilde idi…

En son koronol hücre verisi bilimsel bir yayın olarakta yayınlanmış durumda…

http://iopscience.iop.org/0004-637X/749/1/40

Yeni meydana gelen hücrenin SOHO dan alınmış ayrıntılı fotoğrafı aşağıdaki şekilde…

Bu hücreleri bilim adamları yavaş kaynağan bir suyun kabarcıkları olarak tasfir etmişler kaparcık bir müddet sonra dolup patlayacak…

Koronol hücrenin iki bölümü buluyor bir çok karanlık bölüm diğeri ise çok parlak bölüm bu durumada mum ışığı örnek gösterilmiş. Mumun karanlık noktası koronol hücrede karanlık bölüme iz düşüyor.

Güneş patlaması ne zaman

Japonyanın mor ötesi kameralarla sürekli takip ettiği koronol hücrenin önümüzdeki aylarda büyük bir patlamanın öncüsü olduğu tecil edilmiş durumda. Bu hücrenin oluşma aşamasında dünya ve gezegenler üzerindeki manyetik etkileride halen incelenmeye devam ediyor.

Sanırım önümüzde birçok mega deprem diyebileceğimiz bir süreç var. Endonezya depremine benzer depremlerin oluşması bir ihtimal dahilinde… Beklenen fay depremleri bu süreç içinde hızla ortaya çıkacak gibi…

Yorumlarınızı bekliyorum…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

15 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
kerim
kerim

depremsellik açısından bi anamoli var lütfen emsn takib edin tablo normal değil çekirdek rahatsızlandı gibi
M 6.9 – GULF OF CALIFORNIA
6.7 meksika
6.2 – BAJA CALIFORNIA

aslı
aslı

5 VE ÜZERİ DEPREMLER—USGS

06/04/2012—2
07/04/2012—3
08/04/2012—1
09/04/2012—DEPREM YOK
10/04/2012—1
11/04/2012—39
12/04/2012—ŞU ANA KADAR 7

Dünün tarihi bir gün olduğunu düşünüyorum.Bakalım daha neler göreceğiz.

Odrbcr
Odrbcr

Mayıs 2012 ‘de patlama olacak bence…

cheddin
cheddin

Buyuk patlama eylul ayinda olacak gida su vs stok yapmaniz yani yaklasik 1 ile 3 ay kadar stok yapmaniz ayrica isinma icin odun komur gibi seyler dusunun kisada olsa 30 yil onceye donus olabilir…

commandan
commandan
Factorx
Factorx

Admin, elenin kuyruklu yıldızı vardı bir aralar. Nasa pek bilgilendirme yapmıyor sizin eliniz kolunuz uzun, yeni bilgiler var mı onla ilgili? Bu güneşteki anomalilerle ve depremlerle onun bir ilgisi olabilir mi?

commandan
commandan

elenin diye bir şey kalmadı parçalandı diye biliyorum hatta parçalarının dünya nın yörüngesine takılacağı falan söyleniyordu ama ne oldu bilemiyoruz.

tamer
tamer

sizce 2012 içi veya sonrası için kıyamet senaryosu nedir arkadaşlar.ne tür bir korunma yöntemi düşünüyor veya yapıyorsunuz.dağlara çıkmak-sığınak yapmak-öylece beklemek v.s gibi planı olanınız ve öneriniz nedir.sevgiler

kerim
kerim
Reply to  tamer

http://www.youtube.com/watch?v=nzSQDly0p4A&feature=player_embedded
bu olabilirmi 🙂 bence olacaksada kimsenin tahmin etmediği bişeyle olucak…

Sami34
Sami34

Bizler yerkabuğu üzerinde yaşayan canlılar olarak neredeyse hiç farketmiyoruz ama yerkabuğu milyonlarca yıldır hareket halinde ve altımızda kayıyor. Bugün bu olanlar ise sadece bu değişim ve jeofiziksel yenilenmenin daha da hızlandığı anlamına geliyor bence.

Gerçekleşmesi öngörülen değişimlerin sonuçlarını tasavvur edebilmek adına Gordon-Michael Scallion’un aşağıdaki linkteki haritalarına göz atmak isteyebilirsiniz:

http://www.bibliotecapleyades.net/mapas_antiguos/mapasantiguos01.htm

tamer
tamer

bugün öğlen itibarı ile istanbul avrupa yakası gökyüzü açık ve güneşli.ancak 1 saattir ilk defa gördüğüm X şeklinde chemtrails uygulaması var.sanırım yine hava kapanacak.

Kenan Gökat

bu patlama zamana yayılmış olan manyetik taklanın ( kutupların yer deyiştirmesi'nin ), 2012 yılı içinde ve hatta patmadan belli bir süre sonra belki'birgün içinde gerçekleşmesine sebep olabilir…ikinci bir tahmin=bilimsel olarak mümkün'mü orasını bilmiyorum fakat yanlız kutupların deyil dünyanın kuzey kutbuyla güney kutbunun' yer deyiştirmesi (fiziki takla )söz konusu olabilir.şukadarı varki şahsen ben bu iki olaydan birisinin bu yıl içerisinde olacağını düşünüyorum….görünen oki önümüzdeki günler ve aylar birçok doğal afetlere ve belki insanlık tarihini etkileyecek olaylara gebe kısacası ALLAH sonumuzu hayır eylesin…

aslı
aslı

Comet Elenin’le ilgili bilgi

Comet Elenin’in görüntüsü 20 Ağustos 2011’den itibaren solmaya başladı.Sönümlenme olayı bu tip kuyruklu yıldızlarda parçalandığı anlamına gelir.Sonraki bir kaç gün içinde kuyruklu yıldız büyük ölçüde değişti ve tamamen kayboldu.Ancak Hoagaland’a göre Elenin’in yeni görüntüsünde aşırı güneş ışınlarından tetrahedral bir kalkanla korunduğu, bu yüzden görünmez hale geldiği savunuluyor.Bu olağanüstü geometrik yapının tam boyutları her kenarı boyunca yaklaşık 300.000 mil’den fazladır.Bu Ay’la Dünya ‘nın arasındaki mesafenin 1.5 katıdır.
Hatta Elenin’in değişen yapısı dolayısıyla bir uzay gemisi olabileceği de düşünülmektedir.
Sonuc olarak;Comet Elenin yoluna devam ediyor.Nibiru yörüngesine oturana kadar yol açıcı görevine devam edecektir.

tamer
tamer

aslı hanım bu konuyu biraz daha açar yada kaynak sunar sanız sevinirim.yorumlarınızı dikkatle okuyorum.en dikkat çekici konu benim için bu.teşekkürler.

aslı
aslı

Bu konuda Admin Bey’in yazdığı ‘2 Güneş’le ilgili bir yazıda geniş bir yorum yapmıştım.

http://www.bluebox.bbs.tr/aki-ganeay-garantaleri-bu-sabah-ka#comments