Gökyüzünde garip seslerin sırrı çözüldü….

30
704

Gökyüzünde garip seslerin sırrı çözüldü.

30 Ağustos da Atlas 5 roketi ile uzaya gönderilen RBSP gözlem uydusu dünyanın etrafında yüksek enerjili ve parçacıklarla dolu geniş bir radyosyonlu alan tesbit etti. Dünyanın hızla bu enerjili bölgeden geçmekte olduğu ve enerji dolu alanın dünyanın etrafından dolanması ile atmosferik seslerin insan kulağının duyabileceği boyutlara ulaşmasına sebep oluyor.

5 Eylülde Dünyanın manyetesforin yayılan ve çığlıkla ıslık arası radyo dalgaları kayıt edilmiş durumda Yeryüzünde atmosferden geçen bu dalgalar insan kulağının duyabileceği aşamaya ulaşmakta.

Bu radyosyonlu bölgenin 1958 de keşif edilen Val Allen kusaklarından bağımsız bir uzay geçiş radyosyonlu bölgesi olduğu kayıtlara geçmiş durumda..

Dış radyasyon kemeri yüksekliği 12.000 25.000 km (19.000 ila 40.000 km) kadar uzanır. Sadece bu radyasyonlu kuşağın dış kenarının iç Jeosenkron haberleşme uyduları bu dalgaları algılayabilmektedir. ( Bu durum uydu TV lerde yakında bu tür sesler duymamızı veya yayın bozulmalarını ortaya çıkaracak şeklinde yorumlanabilir. )

Güneşten tetiklenen enerji patlamaları Dünya’da jeomanyetik alanında yok olmakta. Bu yeni fırtınaların bizim jeomanyetik alanımızdan geçebildiğini ancak bilim adamlarının bunun tam olarak neden kaynaklanabileceği hakkında bir yorumları şu anda bulunmuyor.

Kayıt edilen çığlık şeklindeki bu seslerin frekans aralığının balina ve yunusların frekansına çok yakın olduğuda kayıtlar arasında yer alıyor.

Seslerin daha uzun yıllar devam edeceği bu radyosyonlu bölgenin milyarlarca km uzunluğunda olduğu ve ne kadar bir zamanda dünya ve güneş sisteminin bu alanı kat edebileceği hesaplanmış değil.

Yakında bu sesleri daha çok duymaya başlayacağımızın haberide bu olsa gerek.

Yorumlarınızı bekliyorum…

Gökyüzünde garip seslerin sırrı çözüldü mü sizde yazabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

30 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Özgür Şahin

foton kuşağı denilen olay olabilirmi ?

Factorx
Factorx

Admin çok teşekkürler eminim benim gibi birçok kişi şu an şok yaşıyordur bu haberle. Daha detaylı bilgi edinebilmemiz için kaynakları paylaşırsanız seviniriz.

Orion Art'e
Orion Art'e

bizleri aydınlattığınız için teşekkürler

kenan günel
kenan günel

alternatiflerine nazaran sevindirici bir haber. kıyamet, ufo’lar, elektronik silahlar, güneş patlamaları. bu tarz haberler insanları iyice paranoyaklaştırdı. şahsen ben de sesleri duyanlardan biri olarak oldukça endişeliydim. bu habere göre herhalde artık gök gürültüsü gibi hayatımızın bri parçası olacak uzun bi süre… ancak radyasyon seviyesi zarar verebilecek ölçüde mi? 3-5 yıl sonra hepimiz mutant olmayalım? ayrıca seslerin sebebi kesinlikle bu diyebilir miyiz? yoksa bu da bir teori mi? ve en önemlisi: neden medyamız bu olaya sadece sanal alem dedikodusu diye yanaştı ve türk bilim adamlarımız “öyle bir şey olamaz, gök gürültüsüdür, trendir gibi absürt bir tavır aldı? yani gerçekten bir felaket… Read more »

Cem Akincibay
Cem Akincibay

hala foton kuşağı diyenler var:))

emek
emek

bence foton kuşağına giriş yaptık =)

mbelge
mbelge

Yalnız tabii duyulan ses videodaki ses değildi.
Videodaki sesin dünyaya yansıması mı farklı oluyor?

Mert Kısa
Mert Kısa

T.A.R.D.I.S 🙁

Erdeniz Kıvcı

Bahsi Gecen Olayla İlgili Videolara Baktıgınızda Hepsinde Gökyüzüne Dikkatli İncelenmelidir…

Eren Çelik
Eren Çelik

duyulan ses bu ses değil arkadaşlar ses boğuk bir sesti bu videodaki ses nasanın sitesinde felan da var bu ses daha ince bi ses

ışık
ışık

ya arkadaslar ınanmayın boyle seylere dunya genelınde organıze bı sakadan baska bısey deıl furyası turkıyede yenı yankılnadı o kadar…vıdeolara bakarsanız ve ıncelersenız korna seslerı araba seslerı gelırken bu ses geldıdıgınde o sesler bı anda kesılıo neden acaba??? yada bı grup bu ses nerden gelıo dıyıp gokyuzunu ıncelerken kadraja gren ve arkadan gecen ınsanların umrunda bıle deıl cunku bole bısey yok…bu ses dunyalar savasındakı fragmanı ızleyın ses aynı ses ne hıkmetse!!! ayrıca hep amator kamera cekımı madem bu kadar cıddı gokyuzunun sesı durmuo allahın bı kameramanı cıkıpta demıomu ben cekıımde yayınlayım dıe…ınanmayın allah askına bole seylere pskolojınız bozulmasın…

Sos
Sos
Reply to  Admin

Kulağımla duydum 16 haziranda duyduk korkudan kalbim çıktı günlerdir araştırıyorum meğer daha önce de olmuş. Kesinlikle bu zamana kadar duyduğum hiç bir şeye benzemiyor şehri bombalıyorlar sandık sonra elektrik kesildi ve selenium un jeneratöründe yangın çıktı. Bunları da mı sallıyorum?

bbskurye

valla tv kanalları duyarsız kalıyor bu konuya halbuki halka bilgi verilse ortalık bu kadar kafasıu karışık insanla dolmaz.

Umut
Umut

30.09.2012 Saat 02:49 (İstanbul) fakat hala sesi duyamadım. Sırf sesi duyabilmek için uyumadım.. Bu olayı hayıra yormayı çok isterdim ama bence pekte hayır değil. Sesin ne olduğu ve ileride ne olacağı yönünde de bir fikrim yok. Bu bir şaka olamaz, gerçekten çok ciddi bir olay. Bunu 3-5 kişi veya 3-5 ırk konuşmuyor, tüm dünta konuşuyor. Eğerki bilim adamları çıkıpta sizi yatıştırmak adına bir açıklama yapıyorlarsa işte bundan korkun..

Eğer sesi duyarsam yine buraya yazacağım.

Ayrıca bu olay bir kaç aylık bir olay değil. 2011 sonlarında da duyanlar var.. Youtube de iyi bir araştırma yaparsanız ve videonun yüklenme tarihine bakarsanız anlarsınız.

Umut
Umut
Reply to  Admin

Ben bu olayı bir hafta önce tesadüfen gördüm ve araştırmaya başladım. Araştırma yaparken sizin makalenizi okudum. Webde okuduğum en mantıklı açıklama olduğu için de yorum yazma gereksinimi duydum. Bir çok kişi montajdır inanmayın dese de bence bu olay gerçek.

Ayrıca şu günlerde gök yüzünde farklı cisimler görmeye başlayanlar da var. Konuyla bir ilgisi var mıdır bilmiyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=jnZTl34uSp4

Makalenizi takip edeceğim. Eğer şahsen bir gelişme yakalarsam burada paylaşacağım.

cagri
cagri

arkadaslar ben malezyadan yaziyorum su an ve bura da saat tam olarak 2.38 sabaha karsi, tabiren ben de su an arkadasimla ayni sesleri duydugumu soyleyebilirim basta oyundur dedim ya da sakadair dedim ama gercek 5 kez tekrarladi ve birkez sismsek gibi isik cakti yani gorebildigimi anlatiyorum.. insallah yaniliyorumdur turkcem icinde ozurdilerim arkadaslar.

Sos
Sos

Kulağımla duydum insanlara söyleyince öyle suratıma bakıyorlar tuhaf tuhaf yanlız olsam eşime bile inandıramazdım herhalde. Lütfen, kamuoyu oluşturmamız lazım 16 haziranda bu sesin aynısını duydum araştırdım başkaları da var http://eksisozluk.com/16-haziran-2013-istanbulda-duyulan-ses–3883025?p=2

yok artıkkk
yok artıkkk

gençler bu vıdeodakı ses o çıkan sesle aynı değil

emre tatar
emre tatar

Arkadaslar bu sesi duydum elimde ses kaydida var silivride duydum tam tarih 2014 kasim ayinda ayrica arkadasimi uyandirdim oda ayni ses dedi iletisime gece bilirsek kanitimi verebilirim

seda gundogdu
seda gundogdu

duydugunu ses saat kac civarindaydi? ben de istanbul’da ses duydum. sabah 5 civari mi neydi. yuksek sesliydi bayagi. alcaktan uçak geciyor sanmistim once, kaydetmek aklima gelmedi. uzun surmesi dikkatimi cekmisti.

Mustafa
Mustafa

1 hafta boyunca geceleri uçak gürültüsü gibi sesleri duydum.

Doğum Günü Süsleme

“Dünya’da jeomanyetik alanda yok olmakta.” deniyor. Manyetik alan bozulmasından komple gitmesin doğa dengesi.

tuzla kurye

haber kanallarda ayrı ayrı haber yapıyolar kimin ne dediği belli deyil anlamadım

Serok
Serok

Açıkçası artan teknoloji mallığı bu gibi seslere zemin hazırladığını düşünüyorum o yüzden bilimsel bir açıklama doğrultusunda açığa kavuşturulmasına inanıyorum sonucunda iyonosfer tabakasında radyoaktif parçacıkların var olduğu söz konusu yani radyasyon etkisiyle bile mümkün olabilme derecesi yüksektir…