Garip sesler uzayda ilk kez dinleniyor

1
84

Garip sesler uzayda

Daha önce birçok kez havada garip seslerle ilgili konularımız olmuştu.

Bu kez sesler uzaydan kayıt edilmiş. Bu kayıt ilk kez oluyor ve uzayın sessizliği içinde bu seslerin kaynakları bilinmiyor.

Bildiğiniz gibi sesin uzayda yayılmadığı ( yayılma ortamı olmadığı için ) söyleniyordu. Bu sesler ise dünyadan 36 km uzaklıkta kayıt edilmiş durumda.

50 yıldır ilk kez  gizemli sesler uzayın kenarından kaydedildi. NASA projesi için bir öğrenci tarafından inşa edilen bir helyum balonu ürkütücü sesleri yakaladı ve 36 km yeryüzünün üstünde ıslık sesi duydu.

Garip sesler uzayda

20 hertz altındaki frekanslarda ses dalgaları atmosferik Infrasound olarak kaydedildi. Infrasound insan işitme aralığının altında olduğundan kayıt hızlandırdı zaman, sesler ancak duyulabilir hale geliyorlar.

Sinyalin katıksız bir şekilde olması doğal veya yapay bir kaynaktan geldiğini ve ortaya koymakta.

Sesin atmosfer dışında oluşması ve uzay boşluğunda bu şekilde bulunması ise ikinci açıklanamayan durum.

.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Süreyya Çende

Bana yardımcı olacak yok”mu sapık katillerin elinde işkence Çekiyorum .Kemiklerim Çürüdü kendimde zaten 12 yaşında çocuk felci geçirdim 21 yaşında kendimi bildim.ondan sonrada başıma bu hadiseler geldi. Özgürlü mü bana verecek olan yok”mu bana Atmosferden telefon sesi beynime giriyor her tarafta.Beni deli diye umdurmak toplumda deli taklidide yapamıyorum, beceriksizim.