Gökyüzünde garip sesler… 2012 Yıl

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

26 Cevaplar

 1. Fahri Meteorolog Fahri Meteorolog dedi ki:

  Dünyanın yaklaşmakta olduğu Karadelik çekim etkisi ile ki buna Nakurun sesi deniyor bu ses olabilir

  www.youtube.com/watch?v=AF6WZp81RxM

  Bu sesin gitgide artması bekleniyor. Karadeliğe yaklaşıldıkça dünyadaki zamanın daha hızlı akmasının beklendiği de ifade ediliyor.

 2. kerim dedi ki:

  bazıları fake gibi geldi ozellikle 9:30 unki ikinci bi kaynaktan yapıştırıldığı apaçık belli adobe audition ürünü:)
  fake diyen bayaa var ses montaj işinden benden daha ii anlayan arkadaşlar daha ii çözer tabi …
  sanki bi ikisi gerçek bazıları panik komiklik dalga olsun diye fakelerini yapmışlar gibi..

 3. erkan dedi ki:

  bodrum bargilya civarında sıklıkla bu tür sesler duyuyoruz bir süredir..
  Başlangıçta sert rüzgar yada hırçın dalga sesleri zannetmiştik hatta uçak bile olabilir diyorduk ancak birkaç gün önce evi sarsacak ve deprem zannedip bizi evden dışarı fırlatacak kadar etkili bir ses geldi, gök gürültüsü desen değil, deprem değil, uçak değil. Dün yine oldu aynı şekilde..

 4. kerim dedi ki:

  evet bi arkadaşım bu sese şahit yaklaşık 9 gün once çok net duyulmuş aydında…

 5. Nurdan dedi ki:

  Pazartesi gecesi 3 civarında İstanbul Anadolu yakasında benimde iki arkadaşım böyle sesler işitmiş hatta sesten uyuyamamışlar.Ben videodakileri izletince aynı ses olduğunu söylediler.

 6. Emre dedi ki:

  Bu sesin aynısını bende duydum.Karabükte oturuyorum.Gerçekten çok ilginç. Gizli örgütler planlarını devreye sokuyorlarmış gibi görünüyor.Sahte ufo saldırısının alt yapısını hazırlıyorlar olabilir.

 7. akimito dedi ki:

  şöyle bir yorum yapayım ozaman dahada mistik olsun madem sesler kayıt edilebiliyor ki çok yakın olması lazım sesi veren nesnenin buda bence gökyüzünde mesela bulutların arasında arkasında hatta kendine bulut görüntüsü vermiş olan bir gemide olabilir..hep izliyoruzya görünmez kalkan olabilir hoş görünmezlik ile ilgili videolar var youtube da icat edildigine dair…çok hayal perest olabilirim ama ben hep bulutlardaki şekilleri biçimleri çogu zaman uzay gemilerine benzetirim seslerin kaynagıda bu gemilerden geliyorudur…mistik olmazsak gerçek olarak bakarsak sesler nedense dünyalar savaşı isimli filmdeki seslere benziyor fake olma ihtimali olabilir..bu tarz sesleri çıkarabilecek bir varlık olmadıgına göre..bir borudan üflenen ses gibi aralıklı tiz degil gayet bas…inilti şeklinde sahte ufo saldırısına istinaden yer altındanda gönderiliyor olabilir bu sesler…işin ilginci bu sesleri biz duyuyoruz ancak hayvanlar farklı bir ses olmasına ragmen neden tepki vermiyor haliyle onlar deprem öncesi yerkabugu seslerini titreşimlerini bile saniyeler önce farkedip tepki verebiliyorlar doga üstü bir ses olsa hayvanlar neden tepkili degil özellikle kuşlar kayıtlardaki seslerde kuş sesleri bariz normal gibi… tabi bu yazdıklarım benim fikrim…saygılar

 8. ozgur dedi ki:

  tam olarak emin degilim ama gectigimiz yaz bir kac gece yatarken boyle garip sesler duymustum belirli araliklarla gelen sesin bokuna uyuyamamis sesin ne oldugunu da cozememistim,kendi kendime de lan ne olabilir bu civarda boyle bir ses hemde bu saatte diye.. simdi dusunuyorumda acaba duydugum ayni seymi yine de emin degilim ama harbi harbi normal bir durum degildi … belcikada sakin bir koy yeri ustelik

 9. aslı dedi ki:

  Tuhaf sesler üzerine sorular: 1)Felaket işaretleri olabilir mi? 2)Gizlenmiş aygıtlar tarafından yapılıyor olabilir mi? 3)Dünyanın pek çok yerinde (ABD,ÇİN,NORVEC,RUSYA,……….) inşa edilen yeraltı şehirleri,bunkerler oluşturmak için kullanılan devasa delicilerin sesi olabilirmi?Çünki daha çok endüstriyel ve mekanik sesler duyuluyor.4)Bluebeam projesi olabilir mi? 5)3 Boyutlu dünyamızın bir üst seviyedeki boyuta geçme aşamasında değişen frekansların sesleri olabilir mi? 6)Galaktik portallardan iletilen ince ses titreşimleri olabilir mi? 7)Yeraltı sondaj çalışmalarının sesi olabilir mi? 8)Ley hatlarıyla ya da stargate’lerle bir alakası var mı? 9)Qi alanlarının fiziksel olarak algılanması olabilir mi? 10)Yerleşim alanlarına yakın yerlerde denenmemesi gereken testler olabilir mi? (Roket motoru testi gibi) 11)Büyük Hadron Çarpıştırıcısının etkisi olabilir mi? 12)Tektonik tabakalarının hareketlenmesi sonucu oluşan sesler olabilir mi? 13)Dünyanın manyetik alanındaki bir değişikliğin sonucu olabilir mi? 14)Gezegensel hizalanma teorisiyle bağlantılı olabilir mi? 15)Sesler duyulduğunda evrenin küçük bir köşesinde türbülans yaşanıyor mu? 16)Hepsi olabilir mi? 17)Hiçbiri olabilir mi?

  • ixion ixion dedi ki:

   Bu konuda ufak bir ekleme yapma gereği duydum. Yeraltı ile bağlantılı çalışma, sondaj, delici makineler mantıklarını ortadan kaldırabiliriz. Çünkü yeraltında bulunan ve çalışma süreci olan herhangibir nesne bu kuvvette bir ses çıkartırsa öncelikle bu sesi yerkabuğunda deprem olarak hissetmemiz gerekmekte. Çünkü bu bass seslerin oluşturacağı sonic etki yerkabuğunda duyulması yerine direk titreşimsel ve küçük çapta (1.2 ila 3.0 arası) depremler oluşturur. Özetle anlattığım basit bir etki-tepki kanunudur. Kapalı alanda ses titreşim yaratır. Bundan dolayı 3., 7., 10.,11., 12. maddeleri direk silebiliriz.

 10. orca dedi ki:

  benim kanaatim aslı’nın 5. şıkkında söylediği boyut değiştirme aşamasında oluşan frekans sesleri olabileceği. dolayısıyla 13. ve 14. şıktaki manyetik alan değişimi ve gezegensel hizalanma sonucu olabileceği yönünde. hepsi birbiriyle alakalı bence. bu üçünün de ortak ve ardışık etkileri olabilir bu sesler. korkmamak gerektiğini düşünüyorum. (ufak bir gökgürültüsünden bile korkan kişinin dediğine bakın!)
  akimito’nun dediği şey ise benim bu hafta mersin’de gördüğüm şeyle neredeyse aynı. sabah 7 sularında denizin tam üstünde güneye doğru devasa bir kara bulut vardı ve sanki şekli inanılmaz boyutlarda bir uzay gemisi şeklindeydi.sanki bulutlar bir gemiyi gizlemek istermiş gibiydi. işin ilginci o gün hava çok soğuk olmasına karşın, gökyüzü inanılmaz açıktı. masmaviydi ve denizin üstü hariç diğer yönlerde tek bir bulut bile yoktu. fotoğrafını çekmeliydim.

 11. aslı dedi ki:

  Sayın Orca’ya….Bulut oluşumu biçiminde UFO’lar var.Bu konuda video görüntülerde var.Andromeda Galaksisinden gelen UFO’ların bu formda olduklarını okumuştum

 12. Sami34 dedi ki:

  Ben de kuvvetli ihtimal 1) Blue Beam projesiyle alakalı olabileceğini düşünüyorum. 2) HAARP ile de alakası olabilir mi? 3) History Channel belgesellerinin birinde ses silahlarına dair bir bölüm izlemiştim, birden o geldi aklıma. Ayrıca akimito’nun bahsettiği gibi (ses ve müzik kulağım oldukça iyidir) aynı sesler sanki Worlds of War ve Cloverfield gibi filmlerde duyduğumuz ses efektlerine aşırı benziyor.

 13. john conner dedi ki:

  Ben bu seslerin Aslı arkadaşımın 13. maddede verdiği manyetik alan değişiminden kaynaklandığını düşünüyorum. 13 sayısı uğursuz kabul edilir. Aslı arkadaşımızın manyetik alan değişimini 13. maddeye koyması bir tesadüf mü acaba? 🙂 Şaka bir yana, bildiğiniz üzere dünyamız güçlü bir manyetik alana sahiptir ve bu alanın etkisi ile şekillenen bir manyetosferi bulunur. Dünyamızın Manyetosferi tanım olarak, gezegenin manyetik alanının etkisi ile Güneş Rüzgarı adı verilen Güneş kökenli hızlı parçacıkların oluşturduğu plazma akımının, saptırılarak engellendiği bölgedir. Manyetosferin en dışında, plazma akımının aniden yavaşlayarak hızının ses hızının altına indiği ve yön değiştirdiği bir şok dalgası gözlenir. Manyetik alanın zayıfladığı bölgelerde plazma akımı saptırılamayabilir ve oluşan şok dalgası insan kulağı ile duyulabilen seslere yol açabilir. Zaten dikkat ederseniz sesler sanki yerin altından değil de gök yüzünden geliyormuş gibi. Bilmiyorum ses hızını geçen bir savaş uçağı gördünüz mü? Ses hızını geçen savaş uçakları patlama sesini andıran, çok gürültülü sesler çıkartırlar. Güneşten gelen plazma akımı da tam tersi şekilde manyetosferde aniden ses hızının altına düşer. Sesler bundan kaynaklanıyor olabilir. UFO olduklarını zannetmiyorum.

 14. ixion ixion dedi ki:

  Benim gözümde bu sesler çok önemli. Bu sesler birşeylerin harekete geçtiğini ifade etmekte. Asıl soru ise bu harekete geçen ne? aslı isimli üyenin verdiği ve benim az önceki yorumumda yazıp elediğim maddeler dışındaki fikirler mantıklı. Ancak bu teorileri uygulamaya çevirmek lazım. Örneğin bu oluşan sesleri dünya üzerinde pin ile belirleyip, bu seslerin merkezi bir noktadan gelip gelmediğini belirlemek lazım. Eğer bu sesler birbirinden bağımsız kaynaklardan geliyorsa, dünya içi mi yoksa dünya dışı mı olduklarını belirlememiz lazım. Bu tür mini araştırmaları yapabilirsek (ve sahte yapılmış sesleri de eleyebilirsek), daha temiz bir sonuca ulaşabileceğimizi düşünüyorum. Daha sonra elde ettiğimiz verilere göre daha net fikirler üretebiliriz…

 15. commandan dedi ki:

  peki bu kadar büyük ses olayları oluyorda hiçbir medya kanalında neden yayınlanmıyor.Belki bazı arkadaşlar saklanıyor diyebilir hak ta veririm ama bu kadar çok vaka meydana gelmesine rağmen niçin haber olmaz.Yani bunu geniş kitleler duymuş olması lazım ve bu videoya kadar ben sadece beyaz rusyadaki olay oldu sanıyordum ama çok yerde olmuş bunu mümkün değil saklayamazlar.Hiçbir yerde yok enteresan geliyor bana fake olma olasılığı nedir?.2012 de kesin birşey yapıcaklar onun çalışmasımıdır nedir anlayamadım.Bide insan düşünmeden edemiyor kavimlerin helakını okumuşsanız bilirsiniz kavimler ya depremle ya gökyüzünden gelen kızgın kayalarla ya deniz ve tufanla ya da sesle.Burası çok önemli ve araştırılmıyan kısım bence SES nasıl yani nasıl bir seski insanları olduğu yerde gökyüzüne baktıran sonra canlarını alan bir ses enteresan dimi 🙂

 16. aslı dedi ki:

  Bize; Türkiye’de bu konuda düşüncelerimizi paylaşmamızı sağlayan www.bluebox.bbs.tr’nin yaratıcısı Sayın ADMİN’e içten teşekkürlerimi gönderiyorum.Türkiye’de ilktir,tektir ve bu nedenlede çok değerlidir.Ben bugüne kadar öğrendiğimiz ve bildiğimizi sandığımız pekçok bilginin doğru olmadığını farkettim.Hele Fukushima webcam’inde 7 saattende fazla süren titreşim ya da depremi (her nasıl adlandırılıyorsa işte) izledikten sonra,birde www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FPTWfmKw7KI izledikten sonra…Bunlar hepimizin hayal dünyasını zorluyor.Şimdi, tuhaf seslerle ilgili konuyu genişletmek istiyorum.Sismik aktivite ile sesler arasında net bir ilişki yok.Bazı sesler sonrasında titreşimler oluyor.Yellowstone Milli Parkında uzun zamandır süren sismik titreşimlerle beraber seste oluşuyormuş.bu sesleri hayvanlarda duyuyor(bununla ilgili açıklama yeni) 13/08/2011 Kiev’de garip bir akustik sesle beraber pencereler sallanmış.Bazılarında seslerle beraber UFOda görülmüş.Çokaz bir bölümünde sesle beraber ionosfer ışıkları görülmüş ve 11 saat sonra 5.0 deprem olmuş.(kanada,22/06/2010) Oluşan ses belkide o yerin jeolojik yapısı,atmosfer kalitesi,ağaçlar,binalar sebebiyle değişikliğe uğruyor olabilir.İnsanoğlunun frekansı değişmiş olabilir.Zaten hep varolan sesleri şimdi duyuyor olabiliriz.Gecikmiş bir kutup kayması öncesi ihtar olabilir deniyor.Toplu hayvan ölümlerinin bu seslerle bağlantısı olabilir.Eğer bu sesler bir frekans değişikliğinden ileri geliyorsa,hayvanlarda göç sırasında yollarını frekanslarıyla buluyorlarsa,bu frekans değişiminden dolayı ulaşmak istedikleri yerlere ulaşamadıkları için ölüyor olabilirler.En son açıklamada şöyle.Küresel skyquakes(artık yeni adı bu) ayaklarımızın altında gelen büyük bir değişimden kaynaklanıyor olabilir ve bir erken uyarı olabilir(Ne yapabileceksek?) Hyperborean titreşimler dünyanın istikrarsızlaşan çekirdeğinden geliyor deniyor.Dünyanın çekirdeğinde büyük bir kaymanın olduğu,mutasyona uğramış olan katmanlar arasında oluşan derin harmoniklerin gökyüzüne yansımasıyla ortaya çıkıyor.Gökyüzü dünya merkezindeki bu hareketlenmeyi yakalıyor ve bir büyütec gibi davranıyor.Hayat dünyanın çekirdeğine bağlıdır.Volkanik olaylar ve depremlerin artışı bunlara bağlı olabilir.Bunun sonucu okyanuslar,birkaç saat içinde millerce yukarı yükselebilir.Heyelan,tektonik hareketlenme,çöken kıyı alanları oluşabilir.Çekirdeğin manyetik akısından bulut vortexleri oluşabilir.Mammatus bulutları görülebilir.(ortabatı ABD’de görülmüş).NOAA tarafından 1991-97 tarihleri arasındaki sesler isimlendirilmiş.Julia,Slowdown,Wisstle,Train gibi…Dünyada 1600’lü yıllardan beri,1824,1897 de falanda bu tür sesler duyuluyor.Sesler sonik sır adı altında listelenmiş.Bazıları şunlar: 1) The Bloop: NOAA tarafından Pasifikte yapılmış bir kayıt var.Sesin canlı bir varlık tarafından çıkarıldığı düşünülsede,kanıtlanamamış. 2) Hum: Uğultu,guruldama,vınlama (düşük frekanslı) 3) The hell hole:Şu meşhur Rusya sondajı sırasında duyulan cehennem sesleri(metafizik bir kavram nasıl cisimlenir?) 4)Mistpouffers: Aşırı derecede yüksek sesle patlayan,bir top ya da sonik bombaya benzer sesler .Kaynak meçhul.(Türkiye’de 2011 yılında Trakya’da bir ilimizde böyle bir patlama sesi duyulmuştu. 5)Slowdown: Yaklaşık 7 dakika gibi bir sürede frekans azalır.Bu da Pasifik’te kaydedilmiş.Kaynak meçhul. 6) WOW: 1977’de bir SETİ bilim adamı 72 saniye süren çok güçlü farklı bir sinyal almış uzaydan.Sinyal türü,non-terristrial ve non-solar sistem sinyallere benziyormuş.Sinyal çok dikkat çekici olduğundan,bilim adamları,bilgisayar çıktısı verilerini aldıklarında yanına WOW yazmışlar.O zamandan beri WOW sinyali olarak anılıyormuş.Bu konuda bilgi www.bigear.org/6equj5.htm.Ben bu seslerin hangi yerde nasıl oluştuklarından ziyade,hangi yerde neden oluşmadıklarını merak etmeye başladım.Dünyada bu sesler artarken bilimadamları sağır edici bir sessizlik içindelermiş:) Kendi düşüncemde şudur.Ben bu seslerin kaynağının kesinlikle bilindiğine inanıyorum.NOKTA.

 17. aslı dedi ki:

  Baktım kimse yazmamış,ben yazayım bari…2005 yılından bu yana en büyük güneş radyasyon fırtınası 23 ocak 2012 saat 03.59’da gercekleşti.Neredeyse X flare’e yakın M9 seviyesinde 1402 no’lu güneş lekesinin ürettiği bir patlama bu.2200 km hızda,dünya yönünde…23 ocak 2012 saat 17 itibarıyle fırtına devam ediyor.Auroral aktivite artacak,cep telefonlarında problem olabilir.24-25 ocakta dünyanın manyetik alanında güçlü bir darbe oluşturacak

  • Rıza dedi ki:

   Youtube’da İspanya’da duyulan garip sesle ilgili birisinin yaptığı yorum, konuyu biraz daha teknik ilişkilendirmelerle açıklamış, tabi bu yapılabilir mi bilemiyoruz link – Yorum : 1st step: Fill sky with Chemtrails (strontium, barium, aluminum)

   2nd step: turn on HAARP System and target Chemtrailed region

   3rd step: depending on HAARP frequency, chemtrail clouds can be turned into a plasma

   4th step: satellite base emitters can cast audio signals through the plasma creating a wide variance of audible sounds

   .

   Google Project Bluebeam. Get ready for the staged alien encounter used to freak out the world, create panic and a push for world government.

 18. admin admin dedi ki:

  Dünyadaki garip seslerin güncel listesini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz…

  seektress.com/ssounds.htm

  .

 19. Achmed dedi ki:

  Bu seslerin cloverfield 2 yada godzilla filmi icin ön hazırlık ve bir nevi reklam olması maksatlı çıkartıldığı söylenmektedir.

 20. yesilvet dedi ki:

  bende izlediklerim,dinlediklerim ,okuduklarımdan cesaret alarak bir teoride bulunmak istiyorum..(yukardaki yorumların bazılarında deginilmis) .
  kuzey -güney kutup bölgelerindeki ısıklanmaları bilirsiniz (aurora borealis-australis) .bu sesleri youtube da dinledikten sonra , bu bölgelerde zaman zaman ısık gösterisiyle beraber degisik frekanlarda sesler de cıktıgını ögrendim. O bölgelerin özelligi dünyanın manyetik alan cizgilerinin kuzey ve güney kutuplarında ic atmosfere girdikleri yerlerdir.(konuya gelecegim az sonra 🙂 )..dünya yaklasık 100.000 yıl icerisinde 170 kez kuzey-güney manyetik alanları yer degistirmistir. ancak bu yer degisimlerinin cok kısa sürmedigi ,hatta 500 yıldan daha uzun sürebildigi düsünülmekte .bu degisim sırasında bir dolu kararsız kuzey ya da güney kutbu olusabilmekte ve sürekli yer degistirebilmektedir.hatta aynı anda bir kac kuzey -güney in var olabildigi bile düsünülmektedir. en yakın degisimin bundan 780 bin yıl önce oldugu jeologlarca kanıtlanmıstır. manyetik alan degisimleri iyonosferde cok ciddi elektron ya da baska parcacıkların sürtünmelerine ( özür dilerim bu benim alanım degil sacmalayabilirim beni düzeltin ) yada buna benzer seylere neden olarak seslere yolacmaktadır.. isin özü : dünyamızda cooooook ciddi bir manyetik alan degisimlerinin basındayız ( ben ce) ..bu sesler bunun baslangıcıdır ..bunun nedenleri uzaydada olabilir( bknz : mayalar 2012)
  lütfen bu konuda teknik bilgisi olanlar , bu dediklerimin yanlıslıgını ya da dogrulugunu daha düzgün anlatırlarsa sevinirim. not : youtube ta yaklasık seyrettigim 10 civarı videoda ısık yansımalarını gördüm .kimi zaman yesille kırmızıya calan cok ufak tuhaf renk degisimleriydi.
  (bunun godzilla icin bir reklam olabilecegini de düsünmüyor degilim zaman zaman )

 21. atakan dedi ki:

  Bu sesler, Cafer İskenderoğlunun dediği gibi NAKHUR etkisi olabilir.
  Ama bu şöyle bilinmeli, ses karadeliğin merkezinde değil, karadeliğin çekim etkisiyle kıtaların, çekirdekten dikey olarak uzaklaşıp yakınlaşması sonucu meydana geliyor.
  Özellikle derinliklerde yeryüzüne gaz çıkışı çok olan bölgelerde görülmesi çok normal olur. Çünkü gaz vasıtasıyla sesin atmosfere yayılması daha kolay olur.

 22. mehmet dedi ki:

  sizin dediginize göre biz bir karadelik cekim etkisindemiyiz? ( galaksimizin dönüsünden dolayı bunu anlarız ama dünyada seslere neden olacak yercekim etkileri olarak )
  bunu galaksimizin 4 . sarmalında yani ; en dısında ki bölgelerden birinde oldugumuzu düsünerek yanıtlarsanız sevinirim. Nacizene ; bu konularda din kitaplarının ne dediginden cok gecmiste yasamıs ( sümer ,babil , olmert gibi)
  İNSANların ne dedigiyle ve bugünkü özgür bilimadamlarının calısmalarıyla yakından ilgilenirsek daha ciddi sonuclara ulasacagımızı düsünüyorum.

 23. admin admin dedi ki:

  Bugünlerde Istanbul, Karadeniz hattında oldukça çok duyulan bir ses insanları rahatsız etmeye başladığı haberleri geliyor.

  Sesi kayıt edebilen varsa eklerse sevinirim…

  Ayrıca bluebox bbs in facebook sayfasında bir ay önce mersinde kayıt edilmiş bir ses bulunuyor. ( Türkiyede şu anda tek kayıt… )

  Yeni konu :

  www.bluebox.bbs.tr/istanbulda-havada-garip-sesler-dun-ve-bu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir