Florürlü diş macunu kullanmayın !!!

8
365

Florürlü diş macunu kullanmayın !!!

Yeni yapılan bir araştırmaya göre kanser, alzeimer vb. hastalıkların 1. numaralı sebebi olarak flor ve florid kaynaklar gösterilmektedir. ( Florürde bir flor bileşenidir… )

Özellikle su dezefenktanı olarak kullanılan florid türevlerinin kısırlığın en büyük nedeni olduğu sperm ve yumarta üretimini çok düşürdüğü araştırmacılar tarafından kanıtlanmış durumda.

Bazı bölgeler bilimadamlarının tavsiyesi ile florür içeren diş macunları yasaklanmış durumda…

http://www.fijivillage.com/?mod=story&id=170112393611142df9a0c0eb484061

Araştırmaların yayınlandığı kaynakta aşağıdaki sitede görülebilir.

Breaking: Fluoride Linked to #1 Cause of Death in New Research

Konunun bizim için önemli bir tarafı ise chemtrail olarak flor gazı ve bileşenlerinin kullanılıp kullanılmadığı. Bildiğiniz gibi chemtrail uygulaması oılarak kuşkulanılan uçak gazları flor türevleri içeriyor ise kalıcı bir şekilde sistematik bir kısırlaştırma programı uygulanıyor olabilir…

İncelemeye devam ediyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

8 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mirza
mirza

Florürlü diş macunları
Diş macunu alırken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken en önemli şey florür içermesidir. Florür doğal bir mineraldir. 50 yıldır diş çürükleri ve oyuklarını temizlemekte kullanılıyor. Şekerli yiyeceklerden sonra ağzınızdaki bakteriler dişlerinizde kalır. Florür, diş minelerinizi güçlendirerek ve oyuklara nüfuz ederek dişlerinizi asit, bakterilerin zararlı etkilerinden korur. Florürlü diş macunları kullanmak diş dostu bu mineralden her zaman yararlanmanızı sağlar. Eğer florürlü su bulunan bir yerde yaşıyorsanız florürlü diş macunu tercih etmeyebilirsiniz.
Çalışmalar florürlü diş macunu kullanmanın çok yararlı olduğunu hatta florürlü su içmenin diş sağlığını koruduğunu gösteriyor.

Kaynak :

http://www.konusanturk.org/saglik-bilgisi/dis-macunu-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler.412.html

aslı
aslı

FLORÜR sadece diş macunlarında yok.Şişelenmiş su,alkolsüz içecekler ve ticari sütte de var.Florürün etkisini sıfırlamak çok zor.O yüzden etkiyi aza indirgemek için şunlar yapılmalı.Florür filtrasyon sistemli su filtreleri kullanmak,duş,banyo sürelerinin kısaltılması ve sıcaklığın düşürülmesi florürün etkisini azaltıyor.Demirhindi yenmesi floridlerin idrar yoluyla atılmasına yardımcı oluyor.Bol C vitamini,elmadaki pektin,zerdeçal,kırmızıbiber,maydanoz,kişniş,bitki besin gübrelenmesinde zeolit minerallerin kullanılması,chlorella=tek hücreli deniz yosunu (Türkiye’de satılıyor.%61 protein ihtiva ediyor),melatonin hormonunun salgılanmasının artırılması(gündüz bol fiziksel aktivite veya egzersiz,aşırı yemek yememek,meditasyon) florürün etkilerini azaltıyor

xhermesx
xhermesx

florür denen madde beyindeki epifiz bezinin çalışmasını engeller mediyasyonlan uğraşanlar gayet iyi bilir epifiz bezinin ne işe yaradıgını, birde bu maddeyi amerikadaki gibi suya katıyorlarmı ülkemizde bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

Sami34
Sami34

Ben bu konuyu yıllar önce yanılmıyorsam Prof.Dr.Erkan Topuz’du bir programında bahsetmişti, oradan duymuştum.

engin
engin

5 yıldır bir sorunum vardı yatarken tükürme nöbetleri ,geniz akıntısı 1saatten fazla sürüyordu nedenini bir türlü bulamadım devamlı tükettiğim yiyecekleri 1 hafta süreyle bıraktım alerjiye sebep olanın ne olduğunu bulmak için. sonunda bu soruna sebep olan ne çıktı dersiniz, diş macunu,yıllardır kullandım bir sorun yoktu şimdi var .macunu bıraktım sorunum bitti şimdi karbonatla devam.

zehra
zehra

Ben sadece bi kere kullandım epınafol sensıtıve florürli düş macunu. bişey olur mu???