Florürlü diş macunu kullanmayın !!! …

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Cevaplar

 1. admin admin dedi ki:

  Yine bugün konu ile ilgili olarak Sağlık bakanlığı Süt ve süt ürünlerinde karaciğer kanser yapıcı maddelerin olabileceğini bildirdi.

  Sütler UHT edilirken kullanılan FLOR türevlerleri bulunuyor bu maddeler karaciğerde birikim yaptığı için hastalık ortaya çıkıyor. ( Aslında antibiyotik olarak söylenmesine rağmen asıl sebebi budur… )

  www.hurriyet.com.tr/saglik/19703854.asp

  haber.mynet.com/bakandan-sok-aciklama-611620-politika/

  Mümkün oldukça UHT süt ve süt ürünü tüketimi yapmayın. Özellikle 0 – 12 yaş arası çocuklarda hiç tüketim yaptırmayın…

  Bulabiliryorsanız açık süt tüketin ( Onuda bildiğiniz üreticilerden alın… )

 2. mirza dedi ki:

  Florürlü diş macunları
  Diş macunu alırken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken en önemli şey florür içermesidir. Florür doğal bir mineraldir. 50 yıldır diş çürükleri ve oyuklarını temizlemekte kullanılıyor. Şekerli yiyeceklerden sonra ağzınızdaki bakteriler dişlerinizde kalır. Florür, diş minelerinizi güçlendirerek ve oyuklara nüfuz ederek dişlerinizi asit, bakterilerin zararlı etkilerinden korur. Florürlü diş macunları kullanmak diş dostu bu mineralden her zaman yararlanmanızı sağlar. Eğer florürlü su bulunan bir yerde yaşıyorsanız florürlü diş macunu tercih etmeyebilirsiniz.
  Çalışmalar florürlü diş macunu kullanmanın çok yararlı olduğunu hatta florürlü su içmenin diş sağlığını koruduğunu gösteriyor.

  Kaynak :

  www.konusanturk.org/saglik-bilgisi/dis-macunu-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler.412.html

  • admin admin dedi ki:

   Bu bilgiler toplumu florür kullanımı artırmak için yazılmış olabilir.

   Yeni araştırmalar florürü çok zararlı olarak gösteriyor… Yeni araştırmaları incelemenizi tavsiye ederim. Yazıda bazı linkler mevcut…

   Aynı yorumda yer alan Süt ürünlerinin tüketimini artırmak için okullara ücretsiz UHT süt gönderimi gibi…

   .

 3. aslı dedi ki:

  FLORÜR sadece diş macunlarında yok.Şişelenmiş su,alkolsüz içecekler ve ticari sütte de var.Florürün etkisini sıfırlamak çok zor.O yüzden etkiyi aza indirgemek için şunlar yapılmalı.Florür filtrasyon sistemli su filtreleri kullanmak,duş,banyo sürelerinin kısaltılması ve sıcaklığın düşürülmesi florürün etkisini azaltıyor.Demirhindi yenmesi floridlerin idrar yoluyla atılmasına yardımcı oluyor.Bol C vitamini,elmadaki pektin,zerdeçal,kırmızıbiber,maydanoz,kişniş,bitki besin gübrelenmesinde zeolit minerallerin kullanılması,chlorella=tek hücreli deniz yosunu (Türkiye’de satılıyor.%61 protein ihtiva ediyor),melatonin hormonunun salgılanmasının artırılması(gündüz bol fiziksel aktivite veya egzersiz,aşırı yemek yememek,meditasyon) florürün etkilerini azaltıyor

 4. xhermesx dedi ki:

  florür denen madde beyindeki epifiz bezinin çalışmasını engeller mediyasyonlan uğraşanlar gayet iyi bilir epifiz bezinin ne işe yaradıgını, birde bu maddeyi amerikadaki gibi suya katıyorlarmı ülkemizde bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

 5. Sami34 dedi ki:

  Ben bu konuyu yıllar önce yanılmıyorsam Prof.Dr.Erkan Topuz’du bir programında bahsetmişti, oradan duymuştum.

 6. engin dedi ki:

  5 yıldır bir sorunum vardı yatarken tükürme nöbetleri ,geniz akıntısı 1saatten fazla sürüyordu nedenini bir türlü bulamadım devamlı tükettiğim yiyecekleri 1 hafta süreyle bıraktım alerjiye sebep olanın ne olduğunu bulmak için. sonunda bu soruna sebep olan ne çıktı dersiniz, diş macunu,yıllardır kullandım bir sorun yoktu şimdi var .macunu bıraktım sorunum bitti şimdi karbonatla devam.

 7. zehra dedi ki:

  Ben sadece bi kere kullandım epınafol sensıtıve florürli düş macunu. bişey olur mu???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir