Fırtına mı başka birşey mi ? Daha

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

25 Cevaplar

 1. aslı dedi ki:

  Ekran başındayken bildireyim.Ankara’da hava kötü.Çok rüzgar var.Bir binanın çatısı uçmuş.Toz yağıyor gibi.İstanbul’da aynıymış.Yollarda yürümek bile zor.

  • Arif Onur Mis dedi ki:

   Fırtına İzmirde geçecek gibi durmuyor, saat ilerledikçe dahada fazlalaşmaya başladı. Üzerine Deprem olursa mahvoluruz. Umarım korkulan olmaz…

 2. admin admin dedi ki:

  Istanbulda boğaz köprüleri trafiğe kapatıldı…

  Durum hiç iyi görünmüyor…

 3. mrt dedi ki:

  Kütahya’da sabah tozdan yürünmüyordu. Öğlen hava kendini şiddetli rüzgarla birlikte yağışa bırakmış durumda.

 4. andi dedi ki:

  Pazartesinden beri kütahya ve cevresinde anormal sarsıntılar oluyor. bölge bir anda hortladı sanki, bunun sonucunda da batı bölgelerde görülmemiş bir bir fırtana mevcut dün batı bölgelere çok yoğun bir toz taşımı oluşmuştu gelecek yağışlarla birlikde de izmir adana hattının zararsız atlatacağını sanmıyorum görülecek şiddetli yağışlara karşı dikkatli olunmalı

 5. ahmetcan dedi ki:

  Kocaelide guclu ruzgar var.ama tam firtine degil.

 6. periaksu dedi ki:

  Bunda kesinlikle başka bir durum var.Manyetik fırtına gibi İstanbul da cep telefonlarına ulaşılamadı.Hatlar sürekli düştü.Allah sonumuzu hayır etsin.

 7. admin admin dedi ki:

  Fırtınanın arkasına gizlenmeye çalıştılar ancak yakalandılar, görünmemeyi istemiş olabilirler, bu sefer bulutların hızlı hareketi manyetik titreşimleri yok ediyor…

  Manyetik frekans mevcut 3.2 hz takip ediyoruz…

  Şu an Ege – Marmara arasında dinlenebilen 3.2 hz lik bir titreşim mevcut. Çanakkale Balıkesir arasında yoğunlaşıyor ve batı – kuzey yönünde hareket ediyor…

 8. Dersan dedi ki:

  Sadece Turkiye degil..Misirda suan cok yogun bir kum firtinasi var.Daha once havayi hic boyle gormemistim.

 9. admin admin dedi ki:

  Ankara son durum…

  Garip bir durum bakalım sonunda ne çıkacak…

 10. kerim dedi ki:

  bugün maya takviminin 2012 nin ilk günüymüş 🙂 doğruysa haber…

  • admin admin dedi ki:

   Ben dün diye biliyorum yılbaşı 17 Nisan a denk geliyordu…

   ….

   • kerim dedi ki:

    emin değilim haberler vermiş zaten ha dün ha bugün :)) son haftada çok ciddi şekilde deprem artışları var 3-4 ayın 6+ depremi 1 haftadan çıktı (farklı noktalar tüm pasific) tr ve yunanistan

 11. admin admin dedi ki:

  Istanbul…

  Az önce sarayburnu açıklarında iki gemi çarpıştı fırtınanın etkisi ile gemiler yanıyor…

  Istanbulda uçan bir çatı…

  Bunun gibi onlarca haber var… Ayrıca bir inşaat iskelesi uçmuş bir kişide hayatını kayıp etmiş…

  Uçan inşaat iskelesi…

 12. Fahri Meteorolog Fahri Meteorolog dedi ki:

  İzmir Bornova’dan bu sabah 08:00 sıralarında çektiğim 2 resmi sizlerle paylaşmak isterim. K.Afrika üzerinden toz akışı, saatteki hızı anlık hamlesi ile 100 km’yi bulan kıble-lodos fırtınası ve derinleşen Alçak basınç alanı ile (Türkiye üzerinde 987 hpa [milibar] bulan) çok sıkıntılı bir günü yaşıyoruz.

 13. Factorx dedi ki:

  İzmir’de fırtınayı an ve an yaşıyoruz… Sabahtan beri fırtına ve yağmur üst üste kombo yapıyor 😀 Bir güneş açıyor, güneş açtığında biraz önce sel gibi su akan yollar kurumaya başlıyor, aniden kapanıp tekrar rüzgarlı, dolulu, yağmurlu karmakarışık birşey… Sadece izmirde sanıyordum demek türkiyenin her yerindeymiş… Bakalım daha ne kadar sürecek.

  • kerim dedi ki:

   açıkçası o öğlenki fırtınanın izi yok meltem şeklinde esiyo şuan istda..zaten 5-10 dk bi olaydı…aniden oldu ve bitti..

 14. mehmet dedi ki:

  Gazete Haberi : Prof. Dr. Ahmet Ercan’a Romanyalı uzman Gheorghe Marmureanu’nun, “Bu işte bir yanlışlık var” sözlerini de sordum. Ercan, yaşananların sıra dışı olduğunu ancak her şeyin mantıklı bir açıklaması olduğunu söyledi:
  “Dünyanın manyetik alanının değişimini 15’inci yüzyıldan bu yana ölçebiliyoruz. 1980’e kadar manyetik alanın kuzey ucu yılda 4-5 km yer değiştiriyordu. 1998’den sonra harekette bir hızlanma oldu. Manyetik ucun 10 ile 20 kilometre kadar hareket ettiğini gördük. Bugünlerde hareketin hızı 50 kilometreye erişti, yani 600 yıl öncekinin 10 katına çıktı. Bu hız 2013’te doruk noktasına varacak sonra düşecek. Öngörülerimize göre, döngü 30 yıl sürecek sonra olağana dönecek.
  “Manyetik alan hızının değişmesiyle yerin çekirdeğinin yalpalanma hızı da arttı. Bu hızının değişmiş olması doğal olayların artışıyla sonuçlanacak. Deprem, tsunami, volkan, hortum, sel, buz erimeleri, taşkınlar, yer kaymaları sayısında olağanüstü artışlar olacak. Örneğin Türkiye’de hiç hortum olmazdı, geçen hafta beş kişi öldü. Selleri sürekli izliyoruz, doğal orman yangınları, kutuplardaki buzul erimelerindeki hızlanma, Kuzey Işıklarının konumundaki değişim hepsi bunun sonucu.
  “Biz bu alanda çalışanlar yaşananların farkındayız ancak nedenini henüz tespit edebilmiş değiliz. Bu yalpalanmanın nedeni ne? Dünyanın yaşı 4 milyar 607 milyon yıl. 500 yıl boyunca böyle bir durum gözlenmedi bugün neden oluyor? Bu konuda bazı kuramlar var. En yaygın olanı da dünyanın hidrojen yakıtındaki bir değişiklik olabilir.”

 15. aslı dedi ki:

  Türkiye genelinde 4 ölü 20 yaralı var.1500ün üzerinde çatı uçmuş.En turuncu kentler sanırım İç Anadolu bölgesinde,İbni Sina Hastanesi ve Gazi Ünv.birimlerinden birinin çatısı uçtu.Ankara-Eskişehir,Ankara-Konya karayolu sinyalizasyon çalışmadığı için irili ufaklı pek çok kaza oldu.Rüzgar 90 km.ye çıkmış.Görüş mesafesi 150 m.ye kadar düşmüş.Ankara’da sıcaklık 29 derece.Arabalarda klima kullanıldı.Hala yüksek binalar gözükmüyor.Henüz yağmur yağmadı.

 16. Journalist dedi ki:

  Kıbrıs’ta da öğleden sonra şiddetli fırtına hissedildi. Denize kıyısı olan şehirlerde normal karşılanabilir ancak iç kısımlarda yer alan etrafı dağlarla çevrili Lefkoşa’da olması oldukça dikkat çekti ve yaşamı etkiledi.

 17. admin admin dedi ki:

  Birgün bu depremleri HAARP ile yaptıkta diyecekler elbet…
  Yavaş yavaş kabul ediyorlar

  ” İnsan kaynaklı deprem ” ne ola ki !!!

  www.reuters.com/article/2012/04/17/us-earthquakes-usa-idUSBRE83G1FL20120417

  • Bumin Kağan dedi ki:

   Amerika HAARP ile sağa-sola saldırmıyor muydu? Ne zamandan beri kendi ülkesinde deprem tetiklemeye başladı? “İnsan kaynaklı deprem” demek HAARP demek değildir. Adı üzerinde insan kaynaklı. İnsan hareketlerinden, insan davranışlarından kaynaklanan demektir.

   Haberde bahsedilen orta Amerika eyaletleri, Amerika’nın petrol ve doğalgaz sahalarının bulunduğu yerlerdir. Burada büyük petrol ve doğalgaz şirketleri, petrol ve doğalgaz çıkartmak için yer kabuğunun derinliklerindeki kırıklara, su ve kimyasal bazı sıvılar enjekte etmekteler. Bu da 3 ve civarı büyüklükteki depremlere sebep olmaktadır. Haberde de bundan bahsedilmekte. Bu teknoloji, yenilenebilir jeotermal enerji kaynaklarında da kullanılabilmektedir. Zaten orta Amerika eyaletlerinde kayda değer fay zonları mevcut değildir.

   İnsan yapımı deprem olur mu? Hadi bir bakalım…

   www.thestar.com/business/sciencetech/article/1162950–fracking-for-oil-triggers-manmade-earthquakes-studies-confirm

   www.youtube.com/watch?v=RDJ5ea6jNc4&feature=youtu.be

   money.cnn.com/video/news/2012/01/12/n_ohio_earthquakes.cnnmoney/

   • kerim dedi ki:

    1750-1850 arasında ki süper deprem aktivitesini kim yapıyodu ozellikle italya yunanistan ispanya ve ist yerle bir olduğu zaman? belki bu şu anki sözde aktivitenin 4-5 katıydı hem haarp düşmanlarını niye vurmuyo iranda 8.4 büyüklüğünde üretecek fay mevcut ama son yıllarda iran depremselliği oldukça durgun..

 18. Factorx dedi ki:

  O değil de nasa iyice verileri saklamaya başladı, takip edenler bilir. SOHO sitesinde güneş rüzgarlarıyla ilgili gösterge çalışmıyor, cihaz bozulmuş diye yazmışlar. Belkş birkaç hafta hatta 90 güne kadar çalışmayabilir yaazıyor. Ayrıca son 2 gündeki bazı güneş görüntülerine erişemiyoruz atlıyor bazı saatleri resmen.

  Öte yandan nasanın diğer güneş gözlem sitesi SDO’da da durum farksız. Orda daha vahim birşey var ki o da şu görüntü:

  sdo.gsfc.nasa.gov/assets/img/browse/2012/04/18/20120418_000120_512_0193.jpg

  Diğer bütün resimler tamken neden bu kırpılmış?

  Ayrıca bilmem sizde de oluyor mu ama burada, izmirde sabit telefon hatlarında baya cızırtı var özellikle şehirler arası görüşmelerde. Bu ses güneş patlamalarının oluşturduğu radyo sinyali cızırtılarına çok benziyor.

 19. aslı dedi ki:

  İnsan yapımı depremler arasında askeri test ve projelerde vardır ve HAARP bir askeri projedir.Bu konular bu platformda çok işlendi.Admin Bey’in yazdığı 2 konuda yapılan yorumları okuyunuz.

  bluebox.bbs.tr/turkiye-uzerinde-manyetik-dalgalar-sa#comments

  bluebox.bbs.tr/sumatra-8-9-deprem-endonezyada-ne-oluyo#comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir