Dünya boşuna mı bekliyor ? CERN biraz…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Cevaplar

 1. john conner dedi ki:

  “Patlayan evren sonunda tekrar bir çekirdek haline gelecek” demişsin. Bu nasıl olacak? Yeniden big bang mi olacak? Eğer öyleyse bu döngü kaç milyar yılda bir oluyor? Bu konuyu biraz daha açar mısın? Çünkü bize evrenin sürekli genişlediği öğretilmişti. Sen ise tam tersini iddia ediyorsun? Konu hakkında fazla bilgimiz yok. Açıklarsan seviniriz.

  • admin admin dedi ki:

   Teoriye göre patlayan evren genişlemenin sonuna geldiğinde daralmaya başlayacak ve tekrar tek çekirdek haline gelecek.

   Teorinin açıklaması bu şekilde… Genişleyen evrenin sonu…

   .

   • john conner dedi ki:

    Tamam, şimdi oldu. Bize teorinin bir kısmı öğretilmiş. Evrenin genişlemesi duracak ve evren yeniden daralmaya başlayacak. Daralan evren çekirdeğe kadar küçülecek. Çekirdek yeniden patlayacak. (Yeni bir big bang) Yeni bir evren kurulacak. Doğru mu anlamışım sayın admin? 🙂 Pekiyi, teori doğruysa bu döngü kaç defa tekrar etmiş olabilir? Belki daha önce sayısız defa evrenler kurulup yok olmuş olabilir.

   • Dr.Kadem Halim dedi ki:

    Bu yıl nobel ödülü evrenin genişleme hızının artmakta olduğunu kanıtlayan fizikçilere gitti. Yani evrenin daralmasına daha çok var. Önce artış hızı (genleşme ivmesi) azalacak, sonra hızı azalarak genleşmeye devam edecek, sonra duracak, sonra büzülmeye başlayacak. İşte o zaman herşey tersine dönecek, entropi artmayacak azalacak, kaosa değil düzene gidiş sözkonusu olacak, tüm fizik kuralları tersine çalışacak, hatta belki zaman bile geriye akacak, yok olanlar tekrar doğumuna kadar varolacak ve en sonunda her şey tek yoğun bir zerrede toplanacak ve sessizlik ve yokluk ve hiçlik olacak taa ki uzuuun uzuuun süre sonra yeniden BİG BAAAAANG olana değin. Sonra herşey tekrar başlayacak daha önce sonsuz sayıda olduğu gibi………..

    • john conner dedi ki:

     Doktor Bey, açıklamanız için teşekkürler. Gerçekten aydınlatıcı oldu. Size bir kaç sorum daha olacak. Bilim bu big bang döngülerinin ortalama kaç milyar yıl sürdüğünü biliyor mu? İçinde bulunduğumuz evren kaç milyar yıl önce var oldu? Evrenin ne kadar ömrü kaldı? “Zaman geriye akacak” demişsiniz? Şimdi biz öldükten sonra yeniden mi dirileceğiz? Eğer öyleyse yaşadığımız hayatı tersten mi yaşayacağız? Yoksa yaşamımızda değişiklikler yapabilecek miyiz? Bir şekilde evrenin olası sonuna yolculuk yapıp, oradan çekirdeğe doğru gidersek, zamanda yolculuk yapabilir miyiz?

 2. admin admin dedi ki:

  CERN Açıklaması aynı şuna benzedi

  ” Tanrı parçacığı aynı tanrı gibi orada biliyoruz ama göremiyoruz ”

  Bunu demek istiyorlar ama bir türlü lafı oraya getiremediler… Ebelek gübelek bir açıklama ile yola devam ediyoruz diyorlar…

 3. kerim dedi ki:

  bence hiçbişey açıklamadılar çok aptalca bi açıklama oldu “var gibi” çok kıvrık ciklet gibi bi açıklama yani ….

 4. Gilorya dedi ki:

  Schrödinger ‘in kedisi de ne ölüdür ne diri.. Bu yüzden bu açıklama yeterli gelmiyor insanlara elbette yola devamedecekler çünkü çok daha başka oluşumların peşindeler. Evet bulduk hadi gidiyoruz mu diyecekler.? hayır bulamadık diyecekler ki yol devam etsin..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir