Diş macunu kanser yapar mı ? Bu yönde ci…

Home / Genel / Diş macunu kanser yapar mı ? Bu yönde ci…

Diş macunu kanser yapar mı ?

Bu yönde ciddi haberler ve yorumlar mevcut…

Diş macunlarının içinde yer alan sodyum florür ün beyin hücreleri üzerindeki etkisinin hesaplanamaz olduğu haberleri geliyor…

Sodyum florür kalın bağırsaklar tarafından emildiği için kolon kanserinin tek sebebi olarak diş macunları gösteriliyor…

Bu yönde bilgisi mevcut olan var mı ?

One Comment

  • kivanç

    Bu konu ile ilgili herkes kendi geleceği için kapsamlı nacizane bir kişisel araştırma yapmalı diye düşünüyorum, zira duyduğum kadarı ile şampuanlarda, kişisel bakım ürünlerinde, temizlik ürünlerinin çoğunda, gıda ürünlerinde, günlük veya haftalık düzenli tüketmemiz kabul görülen her kimyasal içerikli endüstriyel ürünlerin içinde sodyum florür e benzer, uzun vadede sonuçlarını kestiremeyeceğimiz maddeler bulunuyor, siyasi veya dini bir kısıma çekmek istemiyorum.

    Fakat bu ürünleri üreten çokuluslu şirketlerin de birer tekel olduğu ve her birinin dünyayı yöneten sınıftan olduğunu göz ardı etmemek gerek diye düşünüyorum. bunun yanında deodorant en tehlikeli olanlarından, bir nacizane tavsiyem de, mümkünse eczanelerde bulabileceğiniz ammonium alum adı verilen deodorant taşı. çok eski dönemlerden beri kullanılıyor ve hiçbir zararı yok. bir tür doğal tuz. ter kokusunu önlüyor ve kokusuz. günlük kullanıma uygun..

    Bunun yanında sodyum florür içermeyen doğal diş macunu bilen arkadaşlar varsa ve paylaşabilirlerse seviniriz.

    Bir diğer aklıma gelen katil maddelerden biri de hazır çorbalarda bulyonlarda cipslerde bulunan monosodyum glutamat (aroma arttırıcı) mümkünse kaçının bu maddeyi tüketmekten. etkilerine dair söylentileri bile yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir