Deniz seviyesinde yükselme… Küresel de…

Home / Genel / Deniz seviyesinde yükselme… Küresel de…

Deniz seviyesinde yükselme…

Küresel deniz seviyesi son 13 yılda yaklaşık 10 santimetre yükseldi gibi görünüyor.

Haber kaynaklarına göre uzun süreli yapılan ölçümlerde pasifik okyanusunda bulunan adalar çevresinde su seviyesinde artık gözle görülür bir su yükselmesi var.

Adalarda meydana gelen gelgit olayları artık eskiye göre daha yükseklere ve derinliklere ulaşıyor.

Küresel deniz seviyesinin yükselmesi suyla kaplı alan miktarının artmasına ve buharlaşan suyun daha çok olması sonuçlarını doğuruyor. Bu döngü yağışların artmasına ve daha çok suyun atmosferde dolaşmaya başlaması ile bulutların güneşi kapatmasına sebep oluyor. Küresel ısınmanın ve sera etkisinin çoğalması ile dünya hem ısınan hemde atmosferindeki su miktarının artması ile hızla seller ve su baskınları olan bir gezegen haline dönüşüyor.

Haber ajanslarında hızla bu konularla ilgili haberler artıyor…

www.reuters.com/article/2011/04/26/us-climate-nauru-idUSTRE73P6TU20110426

Sonuç önümüzdeki 10 yıl içerisinde oluşacak su yükselmesi bu şekilde devam edecek olursa birçok kent ve kasaba sular altında kalacak milyonlarca insan başka bölgelere göç edecek.

Bu haritadan deniz suyunun 10 metre yükselmesi ile nerelerin sular altında kalacağını görebilirsiniz.

flood.firetree.net/

İstanbul için ben bir uygulama yaptım

flood.firetree.net/?ll=41.0144,29.0084&z=5&m=10

Haliç, Üsküdar ve Bakırköy sahilleri oldukça içeriye giriyor…

Bulunduğunuz bölgelerde su yükselme sonuçlarını haritada görebilirsiniz.

One Comment

 • Fahri Meteorolog Fahri Meteorolog

  Evet güzel bir paylaşım.

  Dünkü ile çok isabetli oldu bence arka arkaya.Evet bence küresel ısınma dediğimiz konu insan eliyle Chemtrails(kimyasal püskürtme) yoluyla elde edilen suni bulutlar, atmosfere salınan zararlı gaz emisyon artışı, nükleer denemeler, HAARP-chemtrails ile küresel iklim modifikasyonu sağlanmaya çalışılıyor.

  Küresel ısınma olarak söylediğimiz konunun altyapısı bunla alakadar.ABD’nin 2025′e kadar iklim kontrolünü tamamen sağlamaya yönelik çabalarını pekçok kaynakta okumuş bulunuyoruz. Chemtrails uydu görüntüsüdür:

  Deniz seviyelerinin yükselmesi, artan dünya sıcaklığı, El Nino yani Pasifik yüzey sularının normalden sıcak olduğu döngüdeki artışlar, artan kasırga,sel,doğal felaketler, sıcak dalgalarının beklenmedik yerlerde(Rusya’da 2010 yazında) beklenenden uzun ve zarar verici olması,çöllere beklenmedik miktarda düşen yağışlar ve seller(Mekke’de, Cidde’de bu kış görülen) ,ABD’nin doğusunda son 3 kıştır ve İngiltere,B.Avrupa’da ılık ve bol yağışlı kışların beklenmedik soğuk ve kar yağışları ile geçmeye başlaması,termohalin circulation dediğimiz sıcak-soğuk su akıntı döngüsünde görülen arızalar bence bu iklimsel döngüdeki değişimleri açıklayabilir.

  Gulf stream akıntısında görüldüğü iddia edilen yavaşlamanın BP’nin Meksika körfezindeki büyük sızıntısı ile alakadar olduğuna dair teoriler vardı okumuştuk.Bu iklim döngüsü açık sistem olarak negentropi dediğimiz kendini düzeltme yolu ile dengeyi tekrar kurabilecek kapasitede bir sistemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir