CERN Neden kuruldu ? Sanırım artık ne…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. Fahri Meteorolog Fahri Meteorolog dedi ki:

  CERN deneyleri başladığı zaman da esrarengiz amaçlara hizmet etmekte olduğunu düşünmüştük. Paylaşımınızı da okuyunca ve son olayları gözlemleyince buna daha fazla kanaat getirdim. CERN deneylerinde oluşturulan mini kara deliklere gelecekten müdahale olduğu ve deneyin bozulduğu bilgileri de bende insanlığın hayrına olmayan birşeylerle uğraşıldığını düşündürmüştü zaten.

  Bence CERN deneyi ile uzay-zamanda paralel evrenlere seyahat ve oradan evrenimize bir akış planlanıyor gibi. Kara delik-ak delik olayı uzay zamanda bağlantılar vs konuları teorik fizikte önemli yer tutuyor. Işık hızına ulaşılması imkansız olarak düşünülüyordu ama şimdi belki denmekte.

  Hafızamı yoklayınca 1997 tarihli orijinal adı “Event Horizon” Türkiye’de “Ufuk Faciası” ismiyle oynayan filmdeki o paralel evrenler arası geçişi sağlayan bir nevi kara delik-ak delik üreten cisme çok benzettim paylaşımınızdaki resimle aynı gibi.

  www.sinemadevri.com/ufuk-faciasi.html ,

  (www.sinemadevri.com adresinden alınmıştır fotoğraf)

  Yorum sizindir.

 2. ixion ixion dedi ki:

  Konu ile ilgili ufak bir bilgilendirme yapmak isterim.

  Avusturalya’da ışınlanma üzerine yapılan deneylerde bir ışın huzmesini bir noktadan ışınlayarak bir başka noktadan çıkarmayı başardılar ve bu deney 2002 yılında gerçekleştirildi. Aslında benim gözümde bu deney bir nevi portal sistemi gibi de gözüküyor. Haber ile ilgili çalışma yapmak isteyenlere linki gönderiyorum.

  news.bbc.co.uk/2/hi/sci/tech/2049048.stm

 3. admin admin dedi ki:

  Bu hafta sonu 3,5 TeV ( TeraVolt ) luk bir deney yapılmış.

  Nisan ayında 4 TeV deneyi yapılacakmış…

  CERN nin twitter hesabından duyuruluyor

  twitter.com/#!/CERN/status/181666124268707840

 4. Sami34 dedi ki:

  Konuya farklı bir perspektiften yaklaşıcam.
  PROBLEM-REAKSİYON-ÇÖZÜM
  Bir kriz (problem) yaratma, bu krizi çözmek için bir eylem çağrısını (reaksiyon) bekleme, sonra eyleme geçme (çözüm) stratejisi… Bunun arkasına gizli bir gündem, güç kazanma var. Örneğin, bir hükümet bir problem yaratır, suçu başkalarına atar; insanlar, kendi haklarını vermeye istekli olarak hükümetin yardım etmesini isteyerek reaksiyon gösterir ve hükümet krizden çok önce planlanmış olan çözümü sunar.

  Bu strateji yolu izlenerek, görünür amaç Avrupa Birliği’ni çökertmek olabilir mi? (Yani harcanan çok miktarda paranın getireceği borçlanmalarla mesela Avro’nun iflasını ilan edilerek yeni bir küresel finansal krize sebebiyet vermek vb…Gerçi zaten maddi sıkıntıları çok fazla AB’nin)

  Bunun olduğunu farz edersek, halklardan doğal tepkiler yükselecek. Ortaya bir çözüm sunulması beklenecek.

  Çözüm olarak da mesela “BM toplantıları ve G7 gibi toplantılarla olsun evrensel bir tek para birimi (veya farklı bir şey) yaratılarak globalleştirme çerçevesinde New World Order’a kapı açmak sunulabilir mi?

  Benim bu teorim sadece bir örnek tabii ki altında başka amaçlar yatıyor olabilir, orası ayrı.

  Başka ilginç noktalar da var:
  Bir Kabala uzmanı olan Prof. Laitman’ın uzun süreli öğrencilerinden biri, CERN’deki LHC deneyinde görev alıyor. Onunla yaptıkları bir programda, bu deney, fiziğin kaderini belirleyecek manasına gelen sözler ediliyor. Ve şöyle bir fikir ortaya atılıyor: Eğer keşif sağlanırsa, finansman gelir, fizik bir bilim dalı olarak devam eder. Yok eğer keşif sağlanmazsa, fizik bilimsel bir disiplin olarak sona erer. Laitman, bu sözlerinden tam 4 ay önce ise, müspet ilimlerin insanları tatmin etmeyeceğini ve herkesin kabalaya döneceğini ‘öngörüyor’.

  Akla şu soru geliyor, madem böyle düşünüyorlarsa niçin bu projenin içinde yer alıyorlar? Kabalistlerin kimlere hizmet ediyorlar vs. vs…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir