CERN Çalıştığında neler olabilir…

17
81

CERN Çalıştığında neler olabilir…

Birkaç gün önce yeniden çalışmaya başlayan CERN bu kez iki kat enerji kullanarak daha fazla atom parçacığını ortaya çıkarmaya çalışacak.

Bu arada dünyada gözlenmekte olan ilginç olaylar da gelmeye devam ediyor.

Kazakistandan gelen aşağıdaki görüntüleri incelemenize bırakıyorum.

Burada görülen şeyin bir yok oluş şeklinede ayrıca dikkat etmemiz gerekli.

Dünyanın bir bölgesinde çalışan CERN başka bölgelerde manyetik alanlar oluşturarak bu şekilde kara deliğe dönüşebilecek bir atom dalgası meydana getirebilir mi ?

Bu durum yüksek hızlı olarak manyetik alan içinde kalan atmosferdeki manyetik parçacıkları toplamaya başlamış.

CERN Çalıştığında :

Olayın meydana geldiği bölge

CERN bu kez dünyada bir noktada bir felakete sebep olmadan durdurulması gerekebilir.
Hergün başka bir bölgede ilginç olaylar meydana gelecek gibi.

Takip etmeye devam edelim…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

17 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
rafadan_Dennis
rafadan_Dennis

Cern’de ufak bir kara delik oluşturup kendimizi yutturabilirz.En güzel soy tükenme senaryosu bu gibi.Sadece soy değil Solar sistem’de iptal.

savasayl
savasayl

Schrödingerin kedisi deneyini çözemediniz mi hala. CERN’de de başını buldunuz.
Elinizde KOCA bi sıfır var. Kapitalizm mi.? Yasalara bağlı.

sanal
sanal

fizik bildiğimi söyleyemem ama böyle karadelik oluşabileceğini de söyleyemem-sanmam yeryüzünde bilmediğimiz bi çok elektrik-em(elektromanyetik) ve enerjisel fenomen olabilir bilmiyorum ve emin değilim; bu çizgi videoya bir işaretleme değil sanırım değil mi? bu arada forumunuz ölmüş neden canlandırmıyorsunuz? bugün aklıma geldi tesadüfen mavi kutu ismi-birden; ve aradım-geldim hemen aklımda kalmış ismi-gezebilecek-toplanılabilecek- yazabilecek uğrayıp okuyabilecek güzel/meraklı insanlar-düşünürler dostlar ararken rastlamışım sanırım; yo yo belki de bu forumun ve isminin aklımda kalmasının sebebi bu başlık olmalı; http://www.mavikutu.com/plaides-ogretileri-kasyopya-celseleri-bilgi-kitabi-1008-2.html emin değilim ama sanırım bunu aramıştım ve etkileşim bulamamıştım o dönem ve üye olmamıştım Aslında o başlıkta geçenlerle ilgileniyordum o dönem sanırım ve yoğun okumuştum ve… Read more »

mahigül
mahigül

Bir haber okumustum.Dünya korktu ve durdurdu .diye..
bu cern ortaya cikinca hatirladim.
bu parcaciklari carpistirmanin dünyanin sonunu getirecegi korkusu ile kapatildi denmisti.Hatta nasil olacagi ne yapilmak istendigi ayrintili olarak sonucun neden korkunc olacagini yazmisti.Kelime kelime animsamiyorum

keske yilini hatirlasam arsivlerden bulunabilir di.
Bu yüzden burada ki yazdiklariniz hic garip gelmiyor bana.

alperfidanci
alperfidanci

Adamlar CERN’de parçacık çarpıştırsınlar, biz daha atoma dokunmaya korkalım..

tarkankonar
tarkankonar

O değil de arkadaşlar “kara madde” diye bişey var… Adamlar yakında ciddi bulgular elde edecek Cern de.. günlerdir ona bakıyorum..

ArzuSariaslan
ArzuSariaslan

CERN deneyi ve Hadron üzerine düşünedurayım derken bu saate gelmişim, tişikkirlir akıp giden zaman.

halilemrahmacit
halilemrahmacit

CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi), Roma kökenli bir spor olan Golf’ün sembolik mental tasarımı üzerine inşa edilmiştir. 🙂

lotheral
lotheral

şimdilik şunu söyleyeyim: “cern’de karadelik oluşturma” bilimsel temeli olmayan ama kullanılan kelimeler itibariyle bilimsel tınlayan bir söylem. karadelik oluşumu için bilinen bir tarif var, evet. ama cern’deki gibi atom altı parçacıklar çarpıştırılarak yapılmıyor bu yemek. daha ziyade güneşler lazım. en azından super nova evresini bitirmiş, kendi içine çökmüş ve bizim güneşimizin en az 3-4 katı kütlesi olan bir yıldız lazım anlayacağınız. bu malzemenin cern’de saklandığını düşünemiyorum. ya siz?

lotheral
lotheral

olamaz. neden? on atomdan müteşekkil bir güneş olamayacağı gerçeğini varsayım yoluyla geçerli saysak bile kütle engeline takılır. kara delik denen şey özü itibariyle kütledir. kütle olmazsa kara delik olmaz, olamaz.

lotheral
lotheral

atomun kütlesi olmadığına dair bir beyanım yok. kara delik oluşumu için gerekli kütle miktarı en az güneşimizin 3 ya da 4 kat büyüğü bir yıldızda bulunabilir diyorum. ayrıca cern’de atomlar değil, atom altı parçacıklar çarpıştırılıyor. yani bu durumda on atomun kütlesi orada bayağı saygı görür.
ayrıca insaoğlunun henüz keşfetmediği “atomların çarpışmasıyla oluşan karadelikler ve bunların oluşturduğu evreni dolduran boşluk” gibi -kusura bakmayın ama- bilimkurgu çizgi filmlerde bile kendine yer bulamayacak ifadeler için bilimsel bir açıklamanız varsa lütfen paylaşın. ama dikkat edin : “bilimsel” diyorum. “bilimkurgu” yahut “kurgu bilim” veyahut “bilimimsi” değil.

Bülent Demir
Bülent Demir

ben burda kapı açılmaya çalışılacağını sembollerede dikkat ederseniz anahtar sembolü var vatikanın tepesinden bakın ve vatikanın önüdeki boş alana bakın ve hint mitelojisndeki sembollere dikkat edin hepsinde 8 uçlu daire var ya çok sır var ama ingilizcem yetersiz bilenler bu yönüne baksın derim.