Çanakkalede patlama sesleri.

3
46

Çanakkalede patlama sesleri

Bugün Çanakkale ve bazı ilçelerinde iki güçlü patlama sesi duyulmuş.

Seslerin henüz neden dolayı meydana geldiği belirlenmiş değil.
Daha öncede bu tip patlama sesleri duyulmuş ve sitemizde yazmıştık. Özellikle yurt dışında çok duyulmaya başlayan seslerden birisi olabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken başka bir nokta bulunmakta.

İki gün önce saroz körfezinde meydana gelen 3+ bir deprem ve sonrasında körfezde görülen garip bulanık akıntı…

Bu durum bölgede bazı fayların hareketlendiğini ve bu kayaların içine sıkışmış olan gazların hızla çıkması sonucu oluşan patlamalar olabilir. Patlamaların şiddeti itibari ile yüksek seslerin duyulması gaz patlamalarını akla getirmektedir.

Çanakkalede patlama sesleri

Bölgenin bu sesleri ve gece oluşacak ışıkları oldukça dikkatli takip etmesi gerekmekte. Eğer gece görülen bir kuarz ışığı varsa bölgedeki deprem aktifliği en üst seviyeye çıkmış demektir. Çok dikkat edilmesi gerekir.

Bu seslerin başka bir kaynaktan olma ihtimalide olmasına rağmen henüz bir açıklama gelmemesi bizi takip etmeye yöneltmiştir.

Bölgedeki arkadaşlardan gördükleri ilginç bir şey olursa bana yazmalarını rica ediyorum.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
Yorumunuz için teşekkürler...
Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşırsanız sevinirim... .

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mavi Xeta

bu patlamalari 3yil eyvel isvicrede bende duydum saat 15oo ile 16oo arasi idi ,bu ses kesinlikle gokyuzunde gelmekte ve aniden geldigi icin insanda bir korku yaratiyor ,bana kalirsa siddeti kesinlikle bir denklem icinde yoksa az bisey fazla siddetli olsa butun pencereleri yere indirecek sekilde olabilir,o kismi yok dikkatimi cekmisdi.bu arada bu patlamalarla ilgili bir kehanet okmsdum ismini hatirlamadigim bir kahin bu patlamardan sozetmisdi ,bilen olursa paylasmalarini rica ederim

hamit
hamit

buna benzer olay k.amarsdada meydana gelmisdi ..http://www.sabah.com.tr/yasam/2011/07/26/kahramanmarasta-esrarengiz-patlama

Tahminmaltepe

24 Mayıs 2014 Gökçe Ada yakınları 6.5 lik deprem patlama sesinden yaklaşık 6 ay sonra…