Bunlar oluyor mu?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

12 Cevaplar

 1. Aslı Aslı dedi ki:

  Değişen titreşim Dünya’nın ve kendi Evren’imizin titreşimidir,

  • Photon dedi ki:

   Bunlardan bazıları var ise ne oluyor? Hem bunlar bu zaman için değil her zaman diliminde bir çok insanın farklı sebeplerden yaşayabileceği durumlar. Daha açıklamalı bir yazı olmalıydı. Günlük burç tahmini gibi olmuş.

 2. mehmet dedi ki:

  Daha somut bilgiler üzerine konusmak daha zor diyemi acaba sürekli nereye cekerseniz gelebilecek konular bize daha cazip geliyor? cok somut bir bilgi ; schmann rezonansı , zaten bu dediginiz degeri ölcer(dünya titresimini)
  .2 gündür internette arastırıyorum ,somut olarak bulşdugum tek sey : tek bir adamın agzından cıkmıs olan bir paragraf .bütün siteler bunu yayınlamıs üzerinede yorum yapmıslar.sorun şu ki eger verilen degerler dogruysa coooooook kısa zamanda cok kötü seyler olacak.ama bir kac yerde (güya ) bilimadamları böyle birseyin olmadıgını ve bu yalan bilgilerle mücadele edemediklerinden dert yanıyor.(buna da inanamıyorum,cünkü sizinle aynı dünyada yasıyorum)
  kimseyi kızdırmak istemiyorum ; ama gercekle ,saf bilgiyle , cırılcıplak bilgiyle ilgilenmek cok farklı birsey diye düsünüyorum.
  malesef insanların kendi inandıklarını kanıtlamak icin kapıldıkları bir nehir gibi geliyor hersey.eger ben dindarsam kurandan 2 cümle okuyup zaten biz biliyorduka getiriyorum..eger ateistsem diger tarafından tutup ceviriyorum doga yasalarının gücünden sözediyorum.sonucunda ben bilgiyle degil inancla ilgileniyorum !!!!!!
  önce ipin bir ucundan tutup gitmek gerekiyor.schmann rezonansının gercekten ne durumda oldugunu bilmeden bence bu tip önermeler yersiz ..sanki …

 3. kerim dedi ki:

  bu ayda olanlara genelde bahar yorgunluğu derlerki şu sıralarda bende başladı oturduğum yerden kalkasım gelmiyo 🙂 yazı biraz yüzeysel olmuş…

 4. Aslı Aslı dedi ki:

  İyonosferin alt tabakası ile Dünya’nın yüzeyi arasındaki akımdaki sürekli-dalganın (birbirine ters 2 dalganın oluşturduğu sabit dalganın) bir ölçümü olan Schumann rezonansı binlerce yıldır yaklaşık 7.25 hertz ile 7.8 hertz arasında tutarlılık gösteriyordu.

  O öylesine tutarlıydı ki bazı bilimsel aletler ona göre ayarlanmıştı.Sıfır noktasına uyanış adlı kitabın yazarı Gregg Braden bu rezonansın1997 yılının 5. ayından itibaren 10 ila 11 hertz arasında ölçüldüğünü bildirmiş.Gezegenin titreşimi değişirken bunun insanın titreşimini (canlı,cansız bütün varlıklar bir titreşim içindedirler) değiştirebileceği, dolayısıyla DNA sında bir takım değişikliklerin olabileceği düşünülmüş.

  Üstteki derleme bu sebeple yazıldı.

  Ben okumadım ama eğer ilgili iseniz şu kitaba göz atmanızı tavsiye ederim.İnternette var.Handbook of atmospheric elektrodynamics adlı kitabın 1. cildinin 11. bölümü. Yazarı Hans Volland (1995,CRC Press)

 5. Aslı Aslı dedi ki:

  Bu konu bütün spekülasyonlara açıktır.Kafanızda küçük bir soru işareti oluşsun istedim.Hepimizin gözü önünde o kadar büyük değişimler yaşanıyor ki…

  Ve de yüzeysel olmak mecburiyetindedir,daha derine inersem baygınlık gecirme olasılığınız yüksektir:)

 6. Sami34 dedi ki:

  Kişisel fikrimce bu konu gayet olması gerektiği sadelikte, net, anlaşılır üstelik meraklandırıcı bir tarzda sunulmuştur. O bakımdan kendi adıma Aslı hanıma teşekkür ediyorum.
  Yazıda geçen 21 adet sorunun 17’sine cevabım EVET oldu!

 7. Aslı Aslı dedi ki:

  Schumann Rezonansı’nın 11 hertz’e yükselmesi ise11-25 hertz aralığında,Beta dalgaları olarak isimlendirilen bölüme yükselmesi demektir.

  Bu da düşünce dalga sistemine geciyoruz demektir.Bu durum bütün bilincleri etkileyecektir. 2012-2014 yılları arasında ise schumann rezonansının sıfır noktası olan 13’e yükseleceği ve duracağı,dünyanın manyetik kutuplarının yer değiştireceği öngörülüyor.

  Benim yukarıda yüzeysel olarak bahsettiğim değişimler bu rezonans değişiminden kaynaklanmaktadır

 8. vesile dedi ki:

  son zamanlarda bir takım değişiklikler olduğunu biliyorum ama adlandıramıyorum, insanların bu konularla da ne ilgisi ne de bilgisi var( genel için konuşuyorum)

 9. aslı dedi ki:

  Anlaşılan o ki; CERN’de Einstein’in karizmasını şüphe altında bırakabilecek hiçbir açıklamaya izin verilmeyecek.Başımıza iş çıkarmayın,zaten Schuman rezonansının 13’e çıkmasını falan bekliyoruz.İyi bakın hele fiş gevşemiştir,kablo neyim takılmamıştır denilecek.Utanç verici.Nötrinolarında lüzumsuzluğu,otursalarmış oturdukları yerde,ne o öyle ışık hızından hızlı hareket etmek falan……..Peh

 10. mehmet dedi ki:

  www.eksisozluk.com/show.asp?t=schumann+rezonans%C4%B1

  benim önerim slovakya’da comenius üniversitesi ni bizde arayalım.
  bu arkadasın sordugu gibi bizde su andaki schmann rezonans degerini ögrenelim.eger bu sözlükteki arkadasın dedigi gibiyse konuyu kapatalı ,yok eger degil ise o zaman bloggca toplanıp bu adamı dövelim !!

  Anlatmaya calıstıgım ; bu konuda cok rivayet var.ama hicbir bilimsel acıklama yok.( lütfen bulan bize göstersin ,cünkü gercekten cok önemli bir konu bu)
  Bence 2 olasılık var .gercekten bu deger tavan yaptı ve bu toplumdan gizleniyor ya da insanlar inancları ugruna gercekleri egip büküyor.sizce hangisi ?

 11. Aslı Aslı dedi ki:

  Mehmet, Ekşi sözlük’ten referans yapmana gerek yok.Aynısını ben yazdım.Benim referanslarım daha güçlü görüyorsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir