Bir açıklama Sitede virus olduğuna dair …

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Cevaplar

 1. admin admin dedi ki:

  Site konusu yazınca bir konuyu yazmayı unutmuşum.

  Bundan sonra yorum yazabilmeniz için siteye üye olmanız ve siteye giriş yapmanız gerekmektedir.

  Bu bazı kişilerin hakarete varan yorumları üzerine alınmış bir karardır. Site üyelerimize ileride süpriz kullanımlarıda olacağını duyuruz. Bazı özellikler sadece üyelere açık olarak kullanılabileceği için şimdiden siteye üye olmanızı rica edeceğim.

  Üye olan arkadaşlar kendi profil sayfalarından avatarlarına yüklerlerse böylece sitedeki yorumlarda kimliksiz yorum kalmamış olur 🙂

 2. Amphitritel dedi ki:

  Sadece WinXP kullanıcıları bu dertten muzdarip anladığım kadarıyla.Ki sorun da bu sitede değil.Daha önceleri bilgisayara yerleşen bir virüs,java tabanlı sitelere girince kendini aktif ediyor.Sorun bu sitede değil.Çoğu siteye girince aynı hata ile karşılaşırsınız.Bilgisayarınızı güzelce temizleyin,adminin önerdiği yazılımlar ile.

 3. Ahmet Emre Sevim dedi ki:

  Sadece bluebox'ı firefox'da ayrı bir sekmede açınca Kaspersky Internet Security uyazrı veriyor.

  İşletim sistemi Win 7

 4. Ahmet Emre Sevim dedi ki:

  Sadece bluebox'ı firefox'da ayrı bir sekmede açınca Kaspersky Internet Security uyazrı veriyor.

 5. Ahmet Emre Sevim dedi ki:

  İşletim sistemi Win 7

 6. Deniz Ada dedi ki:

  Klasik, kendi tarayıcısına virüs bulaştığından habersiz, endişe dolu kullanıcı yorumu(tabi ki bilmediği için haklı olarak): Web sitenizde virüs vaaar! 🙂 Oysa durum çoğu zaman böyle değil, bunun tam tersine M.Firefox ve G.Chrome gibi tarayıcılara yerleşen ve her site açılışında aktif olan bir virüsden kaynaklanıyor ve üstteki yazıda da söylendiği gibi kullanıcı kendi bilgisayarını acilen taratmalı ve temizlemelidir. Aksi halde, eğer internet üzerinden bu şekilde alış veriş yapıyorsanız örneğin, kredi kartı bilgilerinizin kopyalanması içten bile değil.

  Bu arada Web sitelerini virüs taramasından geçirmek için: www.urlvoid.com/ ve www.e-siber.com/virus-tarama/ gibi sitelere girerek gerçekleştirebilirsiniz.

  Tabi bunun yanında Bluebox.bbs.tr'de virüs yok demiyorum çünkü sanırım var 🙂 ve şu adreste detaylar görülebilir:
  1. www.urlvoid.com/scan/bluebox.bbs.tr/
  2. www.avgthreatlabs.com/sitereports/domain/bluebox.bbs.tr/#analytics (Show less about threat activity tıklayın)

 7. Ξпsɑr Ξпsɑr dedi ki:

  JS/Iframe.EA Truva atı. olarak yakalandı az önce sadece permalink olan bir bağlantıya tıklağımda aldım ki siteden kaynaklı değil siteya bağlı olarak çalışan java komutlarınının birinden kaynaklı olsa gerek admin eklentirleri gözden geçirip java açığı olan kodları düzeltebilirsen bakmanı öneririrm çünkü görünürde temiz ancak random bir şekilde zaman zaman görülüyor..
  Cachleri elle temizlemek için Mozilla C:Users[kullanıcınız]AppDataLocalMozillaFirefoxProfiles3t027kb6[asddfasd].defaultCache klasör içeriği uygulama kapalıken tamemen silebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir