Avrupa depremleri ve Kutup değişimi. Geç…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

14 Cevaplar

 1. Fatih Tezel dedi ki:

  durum iyi ….hergün hükümetlerin gerçekleri insanlardan gizlemesi zorlaşıyor…..farkındalık artıyor…daha 5 6 ay önce ağız burun kıvıran bilim adamları ağız değiştiriyorlar…sürekli spekülasyonlar , abuk subuk ani geçen yasalar, işte geçen aynısını ülkemizdede yaşadığımız aniden ortaya çıkan kürtaj sezaryen muhabbeti, bunların hepsi karşı tarafın paniklediği anlamına gelir….farkındalık artıkça kitleleri eskisi gibi koyun gibi gütmek çok zorlaşacaktır…buda durumun iyi olduğunun bir işaretidir, bu kadar karamsar olmamak lazım….

 2. Metecan Gülşen dedi ki:

  Altın 2000'lerin başından itibaren artmakta, geçen seneye özgü değil misal www.dovizvealtin.com/wp-content/uploads/2009/03/altin.gif

 3. Metecan Gülşen dedi ki:

  + şu Ankara üzerindeki chemtrails uygulamaları, bunlar diğer başknetlerde de gözlemleniyor mu? Başkanetleri HAARP'tan korumak için bir kalkan vazifesi görüyor olabilir mi bu uygulama sonrası ortaya çıkan ince tül gibi bulutumsu yapılar? Boru değil dün bizde kendi CERN'imizi açmışız =D O teknolojiyede sahibizdir herhalde? Sahip olmasak bile, özellikle işte bu kutup ya da kıta hareketlerini engellemek amaçlı uygulamaların yan etkilerinden korumak için başkentlerde(ülkenin kalbi) yoğun olarak böyle bir çalışma var düşüncesi de bir kenarda durmalı kanaatimce diğer başkentlerde de böyle yoğun bir çalışma varsa

 4. admin admin dedi ki:

  Kutuplardaki ilginç depremler devam ediyor…

  Bugün 5.6 lık bir deprem antartikada olmuş. Tabii bir hata değil ve silmezlerse 🙂

  earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usb000a4ak.php#details

 5. Deniz- dedi ki:

  Andomeda galaksisi ile 4 milyar yıl sonra çarpışıcaz anlık olaylar değil bunlar çarpışma 4 milyar yıl sonra başlayacak ve 100 milyar yıl gibi bir süre devam edecek.

 6. Biga Aktüel dedi ki:

  İtalya depreminin bölgede başlatılan ABD İTALYA menşeli şirketin fracking çalışmalarıyla bağlantılı olduğuna dair çok güçlü deliller var, tabii bu hiç bir zaman resmi olarak kabul görmedi. Fracking merkezlerinin depremin epicenter ına sadece 1 mil mesafede olduğunu gösteren Dutchsinse videolarını izleyin.
  Yukarıda verdiğiniz video neden bahsediyor kafası biraz karışık gibi, zira Haarp teknolojisiyle Fracking apayrı şeyler. Selamlar iyi çalışmalar.

 7. Sewan dedi ki:

  Admin, öncelikle bu yazı için teşekkürler.

  Aslında İtalya’da son yaşanan depremler (ki özellikle birçok çevreyi hayrete düşürmüştür, bir CNN muhabiri ‘ara vermeksizin sallanıyor’ ifadesini kullanmıştır), yaklaşan Nibiru’nun tektonik levha kaymalarına sebep olmasının ve bu levhalardan birisi olan Afrika levhasının kaymasından kaynaklanmaktadır.
  Sınırları İtalya’nın ortasından geçen ve Afrika levhasının bir uzantısı olan Adriatik levhası da bu kaymadan etkilenmekte ve bu bölgede son yaşanan yıkıcı depremlere sebep olmaktadır.
  20 Mayıs’ta 6 şiddetindeki deprem ile 29 Mayıs’ta olan 5.8’lik deprem arasında yüzlerce artçı şok yaşanmıştır. Son gerçekleşen 5.8 ise bir artçı şok değil, yeni bir depremdir.
  Bahsettiğim levha sınırlarını ve deprem haritasını aşağıda inceleyebilirsiniz;

  www.google.com/fusiontables/embedviz?viz=MAP&q=select+col2+from+1iJ3PBU26RgGvQMg-WT03742GBHABgh8JFAKV-1g&h=false&lat=44.873389196779264&lng=11.806871337890605&z=9&t=3&l=col2

 8. kerim dedi ki:

  yorumum bilimsel olmasına rağmen yine silinmiş halbuki chatle alaka da yok …
  1 .5 lik 6 lık depremlerle kıta plaka kaymaz imkansız bunu düşünen gitsin jeofizikçiye sorsun! ..
  2 .italyaya gelecek olursak italyada 8.0 mg aşan eski romayı alt üst eden harabeye çeviren depremler mevcut…italya türkiye gibi bi deprem ülkesi…! inanmayan deprem kronolojisine bakabilir.
  3.Plakalar hareketlendi demeniz için çok büyük depremler olması lazım bu depremler sadece bölgesel enerji boşalımı tetikleme..

  • Sewan dedi ki:

   5lik 6lık depremle kıta kaymıyor zaten. Kıta kaymaları olduğu için son yıllardaki deprem sayılarında artış var. Aşağıdaki linke bakarsanız özellikle 2003 yılından sonra 6 ila 8 büyüklüğündeki depremlerin nasıl bir ivmeyle arttığını ve tavan yaptığını görebilirsiniz.
   www.thehorizonproject.com/earthquakes.cfm

   Ayrıca zaten çok büyük ve normal olmayan depremler oluyor. Usgs yada emsc gibi sitelere girip incelerseniz görürsünüz.
   İtalya Türkiye gibi normal bir deprem ülkesi diyorsunuz. Peki sonrasında yüzlerce artçı şok yaşanan ve ta Marmara’dan hissedilen Kütahya/Simav depremi de normal bir deprem miydi sizce?

   • kerim dedi ki:

    o ivme 98 den beri var, dünya zaten 197x-1998 arası çok durgun bi donemdeydi dünya yaşlandımı? depemler niye azaldı diye 100 lerce bilimsel makale bulursunuz kütahya bilinen yaklaşık 50 yılda bir yıkıcı deprem olur en sonuncusu 7.2 1970 diye biliyorum bunların çoğu platformlarda dile getirilmesinin nedeni 99 dan sonra türk insanın depreme olan merakı artmasından başka bişey değil.. sayısal olarak hiç bi anamoli yok…dünyada her yıl 16-21 arasında 7+ deprem olur pardon 30 umu bulduk sayı olarak benim haberim yok..?

    7+ larda bi anamoli olmasada ek olarak ekleyim plate 8.5+ depremler genelde 10-15 sende 1 olurdu şili japaonya endonozya üst üste geldi..ama 1900 den önce pek deprem tarhimiz kayıtlı değil 1400-178x ler arası çok büyük aktivite var türkiye roma ispanya yı harebeye çeviren yıllar osmanlı şimdiki türkiyeden çok daha fazla yıkılıyodu o yıllar nerdeyse her sene büyük deprem kaydı var şu anki durumumuz çok çok daha ii 11 senedir 7+ deprem yoktu bu ülkede!…haarp varsada bize çalışıyo demmeki..

    • Sewan dedi ki:

     Grafiği inceledin mi ? 1930 larden beri ortalama aynı oranlarda olan deprem seyrinin nasıl tavan yaptığını göremiyor musun ?

     50 yılda bir yıkıcı deprem olur diyosun…. üstüste bu kadar artçı şok olan bir deprem kayda geçmemiş, jeologlar bile şaşkın, sen hala normal buluyorsun.

     Neyin muhalefetidir bu anlamadım ki?

     Ayrıca yine depremlerdeki artış ile ilgili 2 link daha paylaşıyorum; veriler yine USGS tabanlıdır. Ve özellikle 1997′den sonraki artışa dikkat çekmektedir.

     www.earth.webecs.co.uk/

     heavenawaits.wordpress.com/earthquakes-increase-in-end-times/

     Ha tabi hiçbir kaynak göstermeden bu böyleydi şu şöyleydi diyecekseniz o ayrı.

     Admin : İki kişi arasıdaki konuşmaları sileceğimi söylemiştim, son kez yayınlıyorum kişiye özel yorum yazarsanız silinecektir…

    • kerim dedi ki:

     yine ekleyim verdiğiniz tablo fake nasa tarafındanda bi çok defa yalanlandı sitenin zaten usgs le yakından uzaktan alakası yok gerçek oranlar burda bakabilirsiniz….
     earthquake.usgs.gov/earthquakes/eqarchives/year/eqstats.php
     yılı yarıladık, bu yıl tam aksine bi düşüş var…

     earthquake.usgs.gov/earthquakes/eqarchives/year/info_1990s.php
     bunla beraber son 22 sene karşılaştırın nerde bu %400-500 artış 2012 cilerin kısa ve öz bloglarda insan çekmek için uydurmasından başka bişey değil…(admini tenzih ediyorum sonuçta bilgiler yurtdışı kaynaklı)

     Admin : İki kişi arasıdaki konuşmaları sileceğimi söylemiştim, son kez yayınlıyorum kişiye özel yorum yazarsanız silinecektir…

 9. blue71 dedi ki:

  Geçen hafta Sci Tech kanalında bir belgesel seyrettim. Konu kutup kaymasıydı. Kutup noktası yılda 50-60 km kayıyormuş. Kutup noktası şu an Sibiryada. Kaymanın ne kadar daha süreceği ve ne zaman duracağı bilinmiyor. Dünyada Fransada, Isviçrede, ve Amerika’daki bir kaç noktada araştırma merkezleri var. Kutup kaymasını inceliyorlar. Okyanusların dibinden ve dünyanın dört bir yanından katmanlar alınıp bu merkezlerde inceleniyor. Dünyadaki magnetik değişim laboratuvar ortamında mini modellerde oluşturulup incelenmeye çalışılıyor. Kutup kaymasının etkileri ve sonuçları anlaşılmaya çalışılıyor. Dünya insanları magazin programları ile uyutulurken. Süper güçler olup bitenin farkında. Bu arada bir dip not, Fransaya, Israile posta konarak, Amerikan bayrağı yakarak süper güç olunmaz. Süper güç teknoloji üreten ülke olarak, bilimde, teknolojide dünyanın takip ettiği ülke olarak olunur.

 10. kar kokusu dedi ki:

  bilimin hiçbir şeyine inanmayan bir laik olarak diyeceğim o ki; neden düşünmemi istediklerini düşüneyim. nasaya neden inanayım.verilerine neden güveneyim. nasayı mutlak doğru olarak kabul etmek neden. adamlar hubble teleskobunun bile çektiği görüntüleri dünyada bir labaratuvarda renklendiriyormuşlar. bunu duyunca çok şaşırdım.yani üstün teknoloji ellerinde. her şeyi kendileri yapıyorlar. ortalığı karıştırıp kafa bulunadırıp bilim diyorlar. bilim diye bir şey yok.olan da işte kötülük için kullanılıyor. ben okuduğum sonuçlara bakıyorum kendi gözlediklerimi insanlardan duygduğum doğru bilgilere inanmayı seçtim. ne zaman bilim adı altında bunlara inansam elime hep bu inancı geçersiz kılan şeyler geçti.zaten filimlere bakarsanız dünya ilkel mağara devrine geri dönecek. yaşadığımız kar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir