Ateş topları ve meteor yağmurları So…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

 1. Salih Metecan Gülşen dedi ki:

  Bundan yıllar önceydi, herhalde bir 5 yıl olmuştur. Yer Ankara. Gece saat 00:00 suları. Bahçeli 7.Cadde’deki bir mekandan çıktık. Bir arkadaşı Hoşdere dolaylarına bıraktık. Dönütşe Çetin EmeçBulvarı üzerinde Polis Evi’nin olduğu kavşaktayız. Hoşdere istikametinden gelip kavşaktan sola dönerek Dikmen’e doğru çıkacağız. Bir anda etraf bembeyaz oldu, arabanın içine yansıyan bu ışığın kaynağını merak ettim. Ön koltuktaydım, heme camı açarak kafamı dışarı uzattım ve yukarıda Ankara’nın güneyinden kuzeyine doğru lerleyen fotoğraftaki olgunun aynısına şahit oldum. Elimi uzatsam tutacak gibiydim, o kadar yakın gelmişti. Ertesi gün haberlere gazetelere baktım bu olayı yakalamak için. Hiç kimse merak etmese, kafasını kaldırıp bakmasa bile Polis Evi’ndeki nöbetçi memurlar şahit olmuştur dedim. Fakat tık yoktu, sükut-u hayale uğramıştım.

 2. mirza dedi ki:

  Okyanuslar asit gölüne dönüşüyor

  Okyanuslardaki asitleşmenin 300 milyon yıldan bu yana hiç olmadığı kadar arttığı bildirildi
  İngiltere’deki Bristol Üniversitesinden Andy Ridgwell ve meslektaşlarının yaptığı araştırma, atmosferdeki artan karbondioksit oranı nedeniyle okyanusların çok daha asitli hale geldiğini gösterdi.

  Amerikan “Science” dergisinde yayımlanan araştırmada, okyanuslardaki asit oranının artmasının, somon, istiridye gibi türler ile mercan resiflerinin yok olma riskini artırdığı ve deniz ekosistemi için büyük tehdit oluşturduğu belirtildi.

  Son yüzyıllarda atmosferdeki karbondioksit oranının yüzde 30 arttığı, suyun asitlik veya bazlık durumunu gösteren pH seviyesinin 8,1’e düştüğü ve bunun asit oranını çok yüksek olduğu anlamına geldiği vurgulandı.

  Araştırmaya imza atanlardan ABD’deki Columbia Üniversitesinden Barbel Honish, sonuçların okyanusların asitleşme hızının 56 milyon yıldan bu yana en az 10 kat fazla olduğunu gösterdiğine dikkati çekti.

 3. mirza dedi ki:

  8 Mart’ta Ay, Mars’la çarpışmayacak!

  Gökyüzü 8 Mart günü ilginç bir olaya sahne olacak. Ay, Dünya ile Mars’ın tam arasına girecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir