Artan depremler… Dünya üzerinde son 10…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. kerim dedi ki:

  orda biraz uçmuşlar gibi geldi 1900-1950 kadar dünya savaşaıyo zaten kayıt nasıl sağlıklı kayıt tutulmuş bi çok yerle daha iletişim yok? 50-80 ler arası zaten durağandı her jeocu soyler bunu ama 2007 yıllı 9-10 ve 11 den daha aktifidir 98 yılından beri ivme yapmıştır doğruda boyle nerdeyse 5-10 katı kadar değil o gerçeği yansıtmıyo kanımca harityıda ugs de bulamadım link varmı belki açıklaması vardır?

  • admin admin dedi ki:

   Link grafiğin üzerinde yazıyor…

   Bu grafik 6 – 8 arası depremleri gösteriyor. Bu depremlerin kayıtları girmemesi mümkün değil. Hangi tarihde olursa olsun…

 2. kerim dedi ki:

  dediğim yıllar dünaya savaşı olduğu yıllar sismolojide okadar gelişik değil dünya depremlerinin %70 i pasificte olduğuna gore o bolgelerde daha yam yam çağında orta bolumu 57-80 ler zaten durgun en aptal jeocu soyler zaten 1400-1780 arası bu aktifliğin 5-6 katıdır belki çünkü himelaya kuşağında yıkılan bi sürü şehir var milyonlarca ölü var abartıldığı kadar artış yok asla gerçeği yansıtmıyo hele gene bu sene aslında durağan bi japan depremi oldu kıyamet seneryoları vızır vızır anlam veremiyorum japanın üstüne 4-5 yer üst üste yıkılırdı 7+ he ozaman cidden bişey var derdim akrabam jeo müh onada gosterdim 98-99-07 aktivetenin altındayız bilimsel olarak..pasific artsada himelaya aksine suskun.
  İstatiklerede buradan bakabilrisiniz.
  earthquake.usgs.gov/earthquakes/eqarchives/year/eqstats.php

 3. kerim dedi ki:

  bazı anlattığım şeyler karışık gelebilir bizde himelaya kuşağındayız türkiye den en basiti !anadolu ortalama olarak 5-8 sene arasında 6.7+ çok yıkıcı deprem olur son 11 senedir o bile yok! ben adminimize bişey demiyorum asla yalnış anlaşılmasın çalışmalrını dikkatle izliyorum çok güzel konular ama bu 2012 forumları olayları biraz felaket telallığından ergensilikten biraz besleniyolar biyerde 7+ deprem azıcık güneş patlaması dünyanın yaşayacağı büyük felaket için yeterli sanıyolar güneş bile aksine susukun 2002-3 e gore.

 4. beyhan dedi ki:

  24 haziranda alaskada 7.4büyüklüğünde 2 deprem olduğuna dair internette bir haber var idi. Bu konuda basında bir haber çıkmadı. Bunun nedeni ya bu deprem olmadı yada olan (oluşan) her şey bazı nedenlerden dolayı saklanıyor.

  • admin admin dedi ki:

   O depremlerden sonra tsunami alarmlarıda verilmişti. Ancak birden bire siteler o depremleri sildiler.

   Sebebi konusunda çok fazla yorum ve teori mevcut…

   İncelemeye devam ediyoruz, fire ring olarak adlandırılan pasifiği çevreleyen tektonik levhanın hareketi ve bir büyük depremin öncüsü olarak varsayımlar üretiliyor.

 5. Ens dedi ki:

  Dünyaya dönmek için enerji lazım damarlar ıda faylar bir kalp gibi çalışıyor dönüş haraketi plakaları bastırıyor kaydırıyor ve deprem oluyor bir döngü halinde tüm faylar eninde sonunda boşalıyor…
  Ekseni kaydı diyorlar bunu geri çevirecektir baskı olan plaka başka bir tarafa etki eder yani eksen eski haline bir şekilde gelicektir.
  Ayrıca depremlerin atmosferik etkileri de var mesela faylardaki gevşeme ve sıkışmalar jeotermal gazlar salar partiküller havaya karışır buda bir bulutlanmadır havada ani soğuma ve yağış yapabilir depremler arttı derken illa müdahale yapıldı demeyelim ha 11 mart öncesi iyonesferde ısınma gözlenmiş yani deprem geliyorum demiş bu takviye ile yapılıp bu derece etkili olduysa doğa da bunu bir çok depremle telafi eder eksen açısından.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir