Antibiyotik direnci gelecek 20 yılda ins…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

 1. Ottoman Empire dedi ki:

  antibiyotikten ziyade Amerika 51. Bölge ile ilgili bilgiler var mıdır elinizde? Dünya’nın en gizli yeri deniliyor. UFOlar ile ilgili bilgiler var deniliyor. 50km’den fazla yaklaşılmıyor.

 2. Guven Arslanazi dedi ki:

  dr.güven arslanazi

  ari sÜtÜ her derde deva

  ari sÜtÜ nedİr,faydalari nelerdİr

  arisÜtÜnÜn faydalari
  propolis’in bazı faydaları: Çok güçlü antibiyotik etki içerir. farklı enfeksiyonlarda 10 kattan 100 kata kadar antibiyotiklere göre daha etkin olduğu deneylerle tesbit edilmiştir. aynı zamanda polen gibi içerdiği flavonoid nedeniyle güçlü antioksidandır. ağır enfeksiyonlar ve kanserle mücadelede etkin olarak kullanılır. solunum yolları enfeksiyonlarına da dermandır. mantar ve zararlı bakterileri durdurur. İyileşmeyen yaralar, deri üzerinde iltihaplı enfeksiyonlar için de kullanılır. sedef hastalığına doğrudan uygulama ve oral tüketim beraberliği ile deva olur. apse ve ağız içi iltihap ve yaralara iyi gelir. genel ağız-burun-gırtlak sağılığı için propolis ekstraktı damlatılan suyla gargara yapılır. antiviral ve antibaktariyeldir.
  arının yaşamının 6. ve 10. günleri arasında başında bulunan bir bezeden salgıladığı sıvıya verilen addır. bu sıvı ile arı, larvalarını ve arıbeyini besler. arıbeyi yaşamı boyunca bu sıvı ile beslenmesine karşılık, yaşamlarını işçi olarak sürdürecek olan larvalar yaşamlarının 3. gününden başlamak üzere çiçektozu ile beslenir.
  tadı: keskin ve ekşidir. rengi bulanık sarı ile koyu kahverengimsi yeşil arasında değişir.
  saklanması: arısütü nemlenmeye karşı çok iyi korunarak ışık geçirmez kaplarda, buz dolabında yakl. 50 c de aylarca saklanabilir.
  İçindeki bazı maddeler: (%67si sıvı, %33ü kuru maddedir). proteinler, yağlar, şeker, vitaminler (bi, b2, b6, pantothen asit, folik asit), hormonlar,…
  arısütü uzun süre olağanüstü madde olarak göklere çıkarılmıştır. mucizeler yaratan madde olduğunu ileri sürenler de olmuştur. yapılan analizler içersinde çiçektozunda bulunan maddeler olduğunu ortaya çıkarmıştır. İçersindeki uçucu madde nedeni sürekli olarak verildiğinde larva işçi olacağına arıbeyi olmaktadır. yapılan araştırma ve denemeler arısütünün, çiçektozunun bal ile iyi bir kombinasyonu olduğunu göstermektedir. yalnız başına deri üzerinde olumlu etki yapmaktadır.
  ari sÜtÜ nasil kullanilir
  hamile kalma, gebe bırakma yönünden sorunlu aile bireylerine arı sütü ve polen kullanımı önemle tavsiye edilir. Özellikle kuzey amerika ve avrupa ülkelerinde pek çok kaynakta düzenli arı sütü ve polen kullanımıyla sayısız ailenin çocuk sahibi olduğu yer almıştır. kadında doğurganlığı, erkekte ise sperm kalitesini artıran yönleriyle daha 3 kat hızlı gebelik imkanı da vurgulanmaktadır.

  bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi üzerinde yoğunlaşmış bilimsel araştırmalar da mevcuttur: prof. sver ve arkadaşları denekler üzerinde yaptıkları deneylerin sonucuna göre arı sütünün bağışıklığı kuvvetlendirici belirgin etkilerini ispatlamışlardır. bağışıklık sistemini arı ürünlerinin kompozit kullanımı tam olarak destekler. arı sütü, polen ve propolisin ideal doz ve kullanım şekilleriyle, kalp-damar, sindirim, sinir ve savunma sistemleri güçlenir ve bünye hastalıklara karşı önemli oranda direnç kazanır. t1-t2 savunma hücrelerinin artışı ve direnci konusunda da etkin oldukları tesbit edilmiştir.. 7′den 77′ye her yaştan kullanıcının genel durumlarında gözle görülür iyileşmeler gözlenir.
  sara (epilepsi) hastaları için şifa kaynağıdır. düzenli kullanıcıların tanıklıklarında, düzenli arı sütü ve polen kullanımında nöbetlerin hafifleştiği va nöbet aralarının açıldığı hatta aylarca nöbet görmeme durumlarına ulaşıldığı çeşitli kaynaklarda ifade edilmiştir .
  İktidarsızlık ve İsteksizliğe: damarları açan, kanı incelten, hormon dengesine katkı veren ve kas yapısı ile bünyeyi güçlendiren özellikleri ile iktidarsızlık sorununa arı sütü önemli bir çözümdür. polen ise kas sistemi üzerinde performans artırıcı etki gösterir. anı sütü vücudumuzun hormon dengesine katkıda bulunmasıyla cinsel isteksizlik ve soğukluğu yaşayan çiftlerde çözüme yardımcı olur.
  tiroid bezinin önemli bir otoimmun hastalığı olan graves hastalığı’nda otoimmun antikorları baskılayarak düzenleyici görev yapabileceği belirtilen arı sütünün, tiroid beziyle ilgili pek çok sorunda çözüme yardımcı olabileceği bildirilmiştir.
  kolesterolü düşürür: Üniversitelerde bilim adamlarınca yapılan araştırmalarda saf arı sütü kullanımının kolesterol’de yüzde 14 civarında ve trigliseridlerde ise yüzde 38′e kadar düşüşlere yol açtığı tesbit edilmiştir.ayrıca, kroner damarların ve karaciğerin incelenmesi sonucu arı sütü alanlarda önemli üstünlük gözlenmiştir. yani mevcut kolesterol’ün kalp-damar ve karaciğer üzerindeki zararlarını tolere ettiği de saptanmıştır. arı sütü yanında propolis de kan değerlerinin iyileşmesinde etkindir.
  diabetlerin, düzenli almaları halinde, insülin kullanımını yarı yarıya oranlara kadar azaltabildikleri gözlenmiştir. tip ii diabetler ise kan şekerini düşüren özelliğinden yararlanarak ilaç kullanımını azaltabilmektedirler. böylece, tamamen doğal arı sütünün insulin etkisinden yararlanılarak, karaciğer daha az yıpratılmış olmakta ve arı sütünün sayısız diğer yararlarından faydalanılmaktadır.
  migren ağrılarını azaltıp dindiren özellikleriyle arı sütü ve propolis şifalı, etkin ve doğal çözümlerdir.
  bu iki ürünün güçlü antidepresan özellikleri de keşfedilmiştir. anksiyete ve yoğun stres şikayetleri olanlara tamamen doğal ve yan-etkisiz çözümler içerir.
  Şehir yaşamının yan etkilerinden olan kronik yorgunluk, halsizlik, isteksizlik gibi sorunlara arı sütü ve polen yaygın olarak denenmiş çözümlerdir.
  kemik erimesine şifadır. japonya nagasaki Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş olan bir çalışmada arı sütünün kemik dokusunu geliştirici ve destekleyici etkisi araştırılmıştır. sadece arı sütü verilen deneklerde kemik yoğunluğunda %85 oranında artış saptanmıştır. araştırmada arı sütünün bağırsaktan kalsiyum emilimini artırdığı ortaya konmuştur. yine japonya’da yapılmış başka bir araştırma ise hücre kültürü ortamında arı sütünün kemik yapımında görevli osteoblast hücreleri üzerinde etkili olarak kemik yapımı için gerekli tip 1 kollajen ve benzeri maddelerin sentezini uyardığını göstermiştir. kemik erimisine karşı arı sütüyle birlikte kalsiyum değeri yüksek besinler ya da doğrudan kalsiyum ve magnezyum içeren destekler alınması önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir