Afrika çölünde ilginç spiraller… Kimin…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. BlueBox BlueBox dedi ki:

  Nedir sizce…

  Bana göre bunlar tarım arazilerinin sulama kanalları olabilir. Eski bir yerleşime ait çok gelişmiş bir sulama sisteminde kalanlar…

  Su artıkları kaldığı için çölde bitkiler bu alanlarda gelişerek spiral görüntü oluşturmuş.

  Ancak bu arazilere kim bakıyordu ?

  Yakında hiçbir yerleşim yok çünkü…

  • Kumarbaz dedi ki:

   @BlueBox

   Sulama kanalını bu kadar uzatmanın anlamı ne. Bu tamamen insan yapımı ama o kadarda geç olmayan birşey. 2 iyi üniversite bitirmiş peysaj mimarı ve ziraat mühendisi bu işin altından kalkar.

   Şöyle bir şeyde olabilir. Binaları bu şekilde bir temelin üzerine oturtuyor olabilirlerde. Mekanın Çöl olduğunu var sayarsak oraları çölleştirecek kadar uzun ve gelişmiş şekilde yaşamışlar. Yani bilinen tarihten daha öncede olabilir. Kuraklık yüzünden hepsi ölmüş olabilir. artık yapılarında nasıl taşlar kullanıyorlarsa bu şekilde ufalanıp bu çölün izahını yapıyor gibi bir şey.

 2. commandan dedi ki:

  4.resimde net olmamakla birlikte bu spiraller sanki üçgen bir şeklin ortasında oluşmuşVeyahut bir piramit andıran oluşumun içinde

 3. johngoo dedi ki:

  Ne zaman ortaya çıkmış bunlar, daha önce hiç bir bilgi yok konuyla ilgili

 4. Raksana dedi ki:

  bence spiralvari şekilde havaya kalkan bir geminin bıraktığı bir iz.sanki, deneme yapıyolarmış gibi.çok haraket etdiği zaman spiral de büyük oluşmuş.insan eli ile yapılmış yani.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir