ABD ye HAARP saldırıları neden aynı …

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. john conner dedi ki:

  Amerika’da kasırga sezonu Mart ayı ile birlikte açıldı. Kasırgalar Amerika için yeni bir şey değil. 2012 fırtına sezonu yeni açıldı sayılır. Geçen ay da bir kaç tane kasırga olmuştu. Mart-Nisan-Mayıs ayları Amerika’da “kasırga sezonu” diye adlandırılır. Bu dönemde Amerika’yı daha çok kasırga vuracaktır. Bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok. Bunun sebebi El Niño ve La Niña dediğimiz küresel okyanus-atmosfer olaylarıdır. El Niño ve La Niña, Doğu Büyük Okyanus yüzey sularının sıcaklığındaki büyük salınımlar ve bunların yol açtığı atmosferik olayların genel adı olarak kullanılmaktadır. İsimler İspanyolca “oğlan çocuğu” veya “velet” ve “küçük kız” anlamına gelmektedir.

  Pasifik okyanusunda gerçekleşen La Niña olayının 2012’de de devam etmesi bekleniyor. Bu olay, Merkez Pasifikteki suların soğumasıdır ve iklim üzerinde küresel bir etkiye sahiptir. La Niña’nın Kuzey ve Doğu Avustralya’da ortalamanın üstünde yağışlara ve fırtına sezonu olan Kasım-Nisan aylarında meydana gelenden daha fazla kasırgalara neden olacağı sanılıyor. Ayrıca La Niña Atlantik kasırga sezonunu da kuvvetlendirme eğilimindedir.

  Colorado Devlet Üniversitesinden araştırmacılar, önemli bir El Niño olayı olmazsa ve Atlantik’in olağan su sıcaklıklarının daha sıcak olmasına neden olan şartlar devam ederse, ortalamanın üstünde bir kasırga sezonunun olacağını düşünüyorlar.

  El Niño, Doğu ve Merkez Pasifikteki yüzey suyunun ısınmasıdır ve Avustralya’da kuraklıklara neden olabilen ve Atlantik’te kasırgaları dindirebilen rüzgar dağılımlarını etkilemektedir. Hava tahmincileri bu yıl kışın, Avrupa ve Amerika’da daha ılıman olacağını tahmin ettiler.

 2. admin admin dedi ki:

  İlginç bir video…

  • john conner dedi ki:

   HAARP’in varlığını bir kaç tane fotoshop olup, olmadığı bile tartışmalı olan, üstelik tarihi geçmiş (28 Nisan 2005) fotoğrafla mı kanıtlamaya çalışıyorsunuz? O zaman bende bir kaç tane gerip bulut oluşumu çekip başka bir şeyi kanıtlamaya çalışayım? Kaldı ki ben size o fotoğraflardakinden daha garip doğal bulut şekilleri gösterebilirim. Tornado similatörü ise tamamen komedi. Bende basit bir deprem similatörü yapayım, sonra da onu HAARP’e mal edeyim? Sonra da kafama göre belirlediğim depremleri HAARP yaptı diyeyim. Böyle bir şey olur mu? Dünyada tüm tornadolar manyetik şarj yöntemiyle yapılıyormuş gibi bir imaj yaratılmaya çalışılmış. Dünya’da hiç mi doğal tornado olmuyor? Bunlar ciddiye alınacak kanıtlar değil. Eğer gerçekten bir manyetik şarj olduysa gerçekten kanıtlanabilir olmalı. Hangi tesisten, ne zaman, kim tarafından, neden ve hangi boyutlarda yapılmıştır bu saldırı. Muallak konuşarak bu işler kanıtlanamaz. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Yani iddia eden, iddiasını kanıtlamakla yükümlüdür. Hemde belgeleriyle yani somut deliller ile. (Daha önceki yorumum yayınlnmadı. Hem de hiç bir hakaret ve aşağılama olmamasına rağmen. Umarım bu yayınlanır.)

 3. admin admin dedi ki:

  Güzel bir yorum…

 4. Sami34 dedi ki:

  john conner! iddia ediyorum ki bu web sitesi üyeleri arasında bir anket yapılsa haarp konusunda çoğunluğun sizin gibi düşünmeyeceğine neredeyse eminim. Size şunu sorabilir miyim? Haarp’in gerçek olmadığı da bir iddia konusu değil midir? Dolayısıyla sizin de bu tezinizi kanıtlayacak donelerle gelmeniz gerekmiyor mu? Muallak konuşarak Haarp’ın olmadığını veya deprem tetikleyen bir mekanizma olmadığı kanıtlanamaz! Bir de fotoshop değil ya photoshop ya da fotoşop şeklinde yazmanız daha doğru olur.

  • john conner dedi ki:

   Sami34, o kadar emin olma bence. Zira yanlış hatırlamıyorsam admin, üyelerin hangi konuları sitede görmek istediğine dair bir anket yapmıştı. HAARP diyenler 3-5 kişiydi. Diğer seçeneklere daha fazla oy çıkmıştı. HAARP’in silah olduğu iddiası eskiden olduğu kadar kamuoyunda ilgi uyandırmıyor. Çünkü iddia edenler tarafından somut deliller bir türlü ortaya konamıyor. HAARP saldırısı olduğu iddia edilen depremlerle alakalı sebep-sonuç ilişkisi kurulamıyor. Örneğin Japonya depreminin HAARP saldırı olduğu iddia edilir. Japonya’ya kim, hangi SEBEPLE saldırmıştır? Saldıran ülke her kimse, hangi SONUCA ulaşmıştır? Bu soruları defalarca sorduk. Fakat bir türlü cevap alamadık. Ayrıca çoğunluğun düşündüğü her şey doğrudur şeklinde bir önerme olamaz. Çoğunluk yanlış düşünüyor olamaz mı? Öte yandan çoğunluğun sizin gibi düşündüğünü de nereden çıkardınız? Bu konuda elinizde somut veriler var mı? Diğer taraftan benim önceki yazılarımı takip ettiyseniz (ki takip etmediğiniz anlaşılıyor) HAARP konusunda verdiğim bilgilerden haberdar olmanız gerekirdi. O bilgilerde muallak konuşmadığım görülecektir. Muallak konuşan siz ve sizin gibi düşünenlerdir. Benim hiç bir şeyi kanıtlamama gerek yok. Çünkü ben hiçbir şey iddia etmiyorum. HAARP’i olduğu gibi yani bir araştırma programı olarak kabul ediyorum. İddia eden sizlersiniz. HAARP’in bir araştırma programı değilde bir silah olduğunu iddia ediyorsunuz. Bununla da yetinmeyip, HAARP silahı ile çeşitli saldırılar yapıldığını iddia ediyorsunuz. Yani müddei sizsiniz, ben değil. İddianızı ispatlamakla mükellefsiniz. Şimdi ben size soruyorum. HAARP silahı neden sadece belli başlı ülkelerde var? Saldırıya uğrayan ülkeler neden kendi HAARP silahını yapmaz? Bu güne kadar iddia ettiğiniz HAARP silahı ile kaç tane saldırı yapılmıştır? Bunların kaç tanesi deprem, kaç tanesi tornado, kaç tanesi orman yangını vs. dir? Daha öncede söylediğim gibi. Bu soruları çoğaltmak mümkün. Fakat cevap alabilecek miyiz? İşte orası muallak.

   Tekrar söylüyorum. Benim HAARP ile ilgili herhangi bir iddiam olmadığı için hiç bir şeyi kanıtlamak zorunda değilim. Ben HAARP’i olduğu gibi yani bir araştırma programı olarak görüyorum. HAARP’i bir araştırma programı olarak görmeyen, onun bir silah teknolojisini iddia eden sizsiniz. O yüzden bir şeyleri kanıtlamak zorunda olan sizsiniz. Ve lütfen bana HAARP’in silah olduğuna dair somut deliller gösteriniz? Çünkü müddei iddiasını ispatla mükelleftir.

   Zorunlu değilim ama illa benim bir şeyleri somut delil olarak göstermem gerekirse, işte buyurun. HAARP’in RESMİ web sitesi.

   www.haarp.alaska.edu/

   Şimdi siz bana HAARP silahı ile ilgili bir saldırıyı baştan sona anlatan RESMİ bilgi, belge, döküman ne varsa gösterin lütfen…

   Not: Sami34, haarp değil, HAARP olacak. Resmi sitesinde öyle geçiyor çünkü. HAARP şeklinde yazmanız daha doğru olur.

 5. Sami34 dedi ki:

  Yaşasın! Dünya ne harika bir yer haarp(!) sadece masum bir araştırma, chemtrails yok, gdo zararsız, illuminati dağıldı, nükleer tehlike yalan!
  Size herhangi bir şekilde ikna etmeye çalışmayacağım çünkü yine kendi bildiğinizi okuyacaksınız.. Daha esnek fikirli olun, inanın bir şey kaybetmezsiniz.
  Bugün bilim her alanda ilerlediyse bunun en büyük sebebi şüpheci yaklaşım felsefesidir. Haarp’in resmi web sitesinin linkini vermeniz ise gerçekten çok ilginç ve güçlü bir delil olmuş. Ben de size o zaman, nasa’nın, bis’in, cern’in web site linklerini versem olur mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir