21 Aralık 2012 de ne olacak ? Yıllardır …

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

57 Cevaplar

 1. Ensar Terzi dedi ki:

  Dünyanın kaderi insan eline mi kaldı, kozmik enerjilerle birlikte diğer boyuttan elebaşlarını geçirmeye çalıştıkları bir rituel olur anca

 2. Serhat Öden dedi ki:

  "Zamanı yok etmeniz için birincisi dünyanın kendi etrafında dönmesini durdurmanız gerekir veya dünyanın güneş etrafında dönmesini yok etmeniz."

  Zamanı bu şekilde yok edemezsiniz zamanı yok etmek için mekanıda yok etmek gerekir, zaman ve makanın olmadığı bir oluşumu zaten insan tarif yada imajine edemez öyle bir yetimiz yok.
  Dünya durursa onu tekrar döndürme için belirli bir zamanımız olur ancak beklenmedik doğal afetler hatta eşi benzeri olmayan doğal afetleri o an nasıl önleyeceğiz bilinmez, çünkü durursa çekim yok olacağı için zaten bizde ağırlıksız olucaz muhtemelen tüm şehirleride su basacak, ayrıca elektrikte serbest dolaşıma geçip insanları çarpabilir, nükleer santraller kontrolden çıkacak, anarşi boy gösterecek tam bir post apocalypse olacak.

 3. Elçin Hasgül dedi ki:

  Farklı bir bakış acısı emeginize saglık

 4. Nur Can dedi ki:

  çok düşündürücü okuyunca hakikaten korku duyutor insan aylardır foton kuşağı sitesinde yazışıyoruz hiç kimse bukadar derinine inmemişti okuduğum iyi oldu ama yaşama zevkimi yitiriyorum galiba bundan sonra her şey boş olucak benim için

  • hilal79 dedi ki:

   Galaktik hizalanmanın dünyamız için olumsuzluklar getireceği kesin. Dikkatinizi çekmek isterim, 13 kasım güneş tutulmasından bu yana Türkiye meteorolojisini takip edin ( dünyada durum nedir bilmiyorum incelemedim.) puslu bir hava hakim. Geçen yılları hatırlayın bu ay ve günlerde bu kadar yağmursuz bir pusluluk yaşıyor muyduk.( yerel ististisnalar hariç.) Sabah kalktığımızda berrak bir güneşi görüyor muyuz?
   Daha önce yine burda blue box ta ve mavi kutu da yazmıştım, 13 kasım ve 21 Aralık tarihlerini. Bu iki tarih arasında bazı anomaliler yaşanabilir demiştim. Şunu demek istiyorum gökyüzünde bir bunalım sıkıntı var, sürekli puslu…
   Arkadaşlar yavaş yavaş süreç içerisine girdik galiba .
   Sayın Admin in yazısını görünce ben de düşüncelerimi eklemek istedim evet ALLAH yardımcımız olsun…

 5. eone dedi ki:

  Aslında dediğiniz mantıklı, lise fizik bilgilerimizi biraz hatırlarsak bir kablodan elektrik akımı geçirirsek kablonun etrafında bir manyetik alan oluşur ve yine hatırlarsak bu manyetik alanın yönünü sağ el kuralı ile belirleyebiliriz. Tersi durumunda da, telin etrafında bir manyetik alan oluşursa telin içinden bir elektrik akımı geçer. Bunu DC motor gibi düşünebiliriz, elektrik verdiğimiz zaman motor döner fakat elektrik vermeyip motoru döndürürsek dc motor dinamo veya jeneratör gibi davranıp elekrik üretir. Yıllar önce lisedeyken dünyanın manyetik alanından yararlanarak temiz enerji elde etme konsunda böyle bir fikrim vardı.Tabi o zamanlar daha uçuk kaçık fikirler üretebiliyorduk.Neyse eğer Cern deki 27 km lik tünel hattından saat yönün tersi yönde çok büyük bir enerji geçirilirse, aynı kuzey kutup noktasında olduğu gibi bir manyetik alan oluşabilir. Fakat bunun tek taraflı mümkün olacağını zannetmiyorum. Cern nin bulunduğu noktanın tam tersi yönde bir merkezin daha olması gerekebilir. Güney kutup noktası gibi.O noktada Yeni Zelanda civarlarında olmalı. Bu merkezdeki hattanda enerji saat yönünde geçirilmeli. Bu şekilde dünyayı kapsayacak tam bir manyetik alan oluşturulabilir.Fizik konusunda uzman veya daha fazla bilgi sahibi arkadaşlar boyle bir sistemin yapılıp yapılamayacağını daha iyi bilirler. Düşüncemi oldukça basit şekilde açıklamaya çalıştım. Saçma gelebilir.
  Ben Yeni Zelanda civarlarının google maps uydu görüntülerine baktım fakat göremedim. Eğer o civarda böyle bir yapı varsa Adminnin söylediklerinin %100 doğru olduğunu kabul edebiliriz. Böyle bir merkez olsun veya olmasın Adminin yazdıkları mantıklı ve şuan yazılanları inkar edecek çürütecek bir kanıt bulamadım. Tabi zamanın yok olması konusunda aynı fikirde değilim.Ancak çok büyük kütleler uzay zamanı etkileyerek zamanı yavaşlatabilir fakat zamanın çok çok yavaşlaması bile, zamanın yok olması demek değildir.(Örn. kara delikler)

 6. tamer dedi ki:

  bu paylaşım ve açık fikirliliğiniz için teşekkür ederim.her ne kadar birşeylerin değişeceğine kesinlikle inansamda bir felaket beklemiyorum.ama gidişatımızıda iyi görmüyorum.siz yinede bilgi vermeyi kesmeyin.en azından sizden bir şeyler bekleyenler adına.

 7. Deniz- dedi ki:

  1, olarak Cern deneylerindeki çok büyük bir enerji kullanılacak olabilir fakat bu enerji Atoma göre bir enerji ve bu enerji sivrisineğin kanat çırpma enerjisi kadar yani nükleer bir enerji değil.O kadar çok bilim adamının çalışmasıda çok normal ellerinde gelmiş geçmiş en büyük deney aleti var tabiki de o kadar çok bilim adamı görev alacak.
  2, olarak Galaksimiz Güneş ve Dünya aynı hizaya gelmesi bir şeyi değiştirmez.
  3, olarak çok saçma olan zaman konusu.Zamanı Dünyayı durdurarak veya Güneşi veya Galaksimiz bile dursa zaman durmaz böyle bir saçmalık olamaz zaman bizim gezegenimize bağlı değildir zamanı durdurmak sadece ışık hızı ile mümkün.
  4, olarak manyetik kutup değişimi kimse ne zaman olacağını tespit edemez ayrıca böyle bir değişim olsa dahi Dünyamızın sadece eksen eğikliği değişir ve kutup noktası değişir denizlere dağlara taşlara herhangi bir etkisi olmaz olacak tek şey pusulalarımızın tekrar ayarlanması olur.
  5, olarak Cern deneylerinde ki keşifleri basına veya Dünyada ki herkese açıklamak zorunda değiller böyle bir zorunluluk yok.
  6, olarak Dünyamız durur derken kendi ekseni etrafında mı yoksa Güneş etrafında mı yoksa Evrenin şurasında öylece kalır mı ? neyse ben hepsini açıklıyayım Dünyamız kendi ekseni etrafında dönüşü manyetik alan ile ilgili fakat çekirdeğimize bir şey olmazsa bu dönüş gezegenin ölümüne kadar devam eder.Güneş etrafındaki dönüşü ise Güneşin kütle çekimine bağlıdır yani güneş 5 milyar yıl daha orada kalacağına göre dönmeye devam edecez.
  Cern deneylerinde öyle bir manyetik alan oluşturulmuyor ve oluşturulamaz.
  Bence en olası şey Mayaları aracı olarak kullanılıp ortaya çok iyi hazırlanılmış bir tarih verip 21 aralık 2012 yi ve sonrasında bir komplo ile Dünyayı Yeni dünya düzenine sokma planından başka bir şey olamaz.(ki bu olaya bile %3 olasılık veririm )

 8. eone dedi ki:

  Birde dünyanın dönmesiyle yerçekimi/kütle çekiminin bir alakası yok.Dünya dursada herşey yine aynı ağırlığına sahip olacak. Agırlık= Kütle x Yer çekimi sabiti. Yer çekimi sabiti de dünyanın kütlesiyle ilgili örnegin dünya da 60kg gelen cismin ay da 10kg gelmesi gibi. Uzaydaki büyük bir metorun üzerinde olsanız bile, azda olsa bir ağırlığınız olur. Tabi dünyanın dönüş hızı yavaşla eylemi gösterirse, dünya üzerindeki okyanuslar, hava kütlesi ve yer kürenin dış kabuğu buna direnç gösterecektir.Pek çok felaket ve anomali gözlenecektir(Ör: Batı rüzgarları dünyanın dönüşüyle ilgidir)

 9. Fact or X dedi ki:

  Sanırım zamanın yok olmasından kasıt zamanın ölçülmesiyle ilgili. Bütün arkadaşlar zaman yok edilemez filan yazmışlar da ben adminin mitolojik bir gönderme yaptığını düşünüyorum. Şu kronos miti. Zaman tanrısı…

  Şöyle bir teori var (kimilerine göre teori değil gerçek tarihin ta kendisi, hatta bu tarihe göre yaşayan gizli gruplar var); çok uzun zaman önce Satürn bir kırmızı cüce yıldızıydı. Satürn, mars ve dünya kendi içerisinde bir sistemdi. Satürn konum olarak tam kuzey kutup noktasının üzerinde duruyordu ve dünya dönse de satürn dünyaya göre bizim güneşimiz gibi doğup batmıyordu tam dünyanın tepesinde olduğu için. Satürn; bir kırmızı cüce olarak dünyaya az ışık, çok enerji veriyordu. (Kırmızı cüceler daha az parlasa da enerji yoğunluğu normal güneşlerden kat kat daha yüksektir)Yani dünyanın sabit, loş bir ışığı vardı. Bu devirde yaşayan insanlar için ölçülebilen bir zaman yoktu. Çünkü doğup batan birşeyler yoktu. Satünün yüksek yoğunluklıu enerji alanı yüzünden de yıldızlar görünemiyordu. (Burası çok teknik bir konu, teknik ayrıntıya girmeyeceğim ama güneşin de heliosfer adı verilen bir enerji alanına sahip olduğunu bilin) Satürn sistemi galaksi içerisinde ilerlerken güneş ile karşılaştı. Kütle çekimsel etkilerle güneş zamanla satürnü ve satürnün diğer gezegenlerini kendi sistemine dahil etmeye başladı. Bu esnada manyetik alanlar arasında göksel bir çarpışma da yaşandı ve bu esnada satürn kütlesinin bir kısmını kaybetti. Savrulan bu kütleden venüs doğdu. (O nedenle venüs diğer gezegenlere benzemez) Zamanla dünya güneşe yaklaştıkça güneş soluk bir şekilde dünyanın ufkundan doğup batmaya başladı. (Bu konuya gönderme A space Odassey filminin girişinde çokça yapılır eğer gökyüzü sahnelerine dikkat ederseniz filmin girişinde. Ayrıca ilk bölümün adı insanoğlunun şafağıdır.) Bu zamanlarda gökyüzünde iki güneş görünüyor gibiydi. (Çift güneş) Satürn giderek soğumaya başladı. Artık bir gaz devine dönüşüyordu. Yine de geceleri halen soluk ışığıyla parıldıyordu ve farklı şekiller çıkıyordu gökyüzünde. (Bu iddiaları kanıtlayan mağra duvarı ve taş çizimleri var) Artık yeryüzünde bir döngü başlamıştı. İlk kez gece ve gündüz oluşmaya başlamıştı. Artık insanların sayabileceği birşey vardı. Yani zaman doğmuştu. Kronos, zaman tanrısı bunu simgeler. Zamanın başlangıcı, yani zamanı ölçmeye başlayabildik. Lakin adminin de vurgu yaptığı gibi eğer dünya dönmezse bu sefer bir güneşe sahip olsak da zaman hep sabit gibi olacak, döngüleri kaybedeceğiz ve zaman ölecek.

 10. admin admin dedi ki:

  Sanırım birçok kişi olayın nasıl olacağını çözmüş…

  Bir arkadaş elektrikde manyetik alanın nasıl oluşturulacağını yazmış. Olay tamamen anlattığı şekilde dev bir halkadan geçirilecek çok yüksek voltaja sahip parçacıklar devasa manyetik alanı oluşturacak.
  Bu alanın tek taraflı olmasını şöyle düşünmek doğru olur. Bu alet sürekli çalıştıracak kadar enerji toplamak çok zor. Bu nedenle bir sarkaçtaki topa vurulur gibi manyetik alan bir kez açılıp bu dengenin oluşması sağlanacak.

  Bu kutup değişiminin öyle uzaktan seyrederek yavaş yavaş gelmeyeceği tahminim…

  Bunun sebebi yine elektriksel devreye bağlı bir şalteri indirmek gibi birşey bu…

  Bu yazdıklarımı elektrikten ve manyetizmadan anlayan arkadaşlarınıza mutlaka gönderin yanlış veya doğru noktalarını çıkaracaklardır.

 11. teşekkürler iyi bir yazı kutuplar eninde sonunda degişecek fakat bu insanlıgın faydasına cern durdurması imkansız bence milletin uyuduguna gelince hakikatande dünya uyuyor bu konuda ne yazıkki

 12. Tunç Atar dedi ki:

  sayın admin… yazdıklarınızı okudum açıkçası içim karardı hayattan soğudum ancak… bu anlattıklarınızın hepsi olabilir . 2012 adlı filimdede bu hazırlık yapılmıyormuydu herşey birbirinle örtüşüyor haklı olabilirsiniz belkide sadece birkaç ayımız kaldı .!! kutup değişimi aynı bir çorap ilmeğinin çekildiğinde sökülmeye başlaması gibi diye biliriz şu ana kadar hissedilir bir şey göremiyoruz fakat zincir halkaları kopmaya başladığı an gerisi gelecektir volkanik faliyetler depremler ve bir çoğu schuman rezonansı ile ilgili 2 sorum olacak . 1 . kutupların yer değiştirmesi aynı anda bizimde yerdeğiştirmemiz mi oluyor ?? 2. dünya çekirdeğinin ısısının anormal yükselmesi bu işin başlangıcımıdır ?? dün 2 tane uydu antenimi tekrar ayarlattırdım türksat ve hotbrid antenin ayarının kaçması imkansız bir yerde ….. eğer kara kütle hareket ediyorsa ilk habercisi uydu antenlerinin uyduyu kaybetmesiyle olur diye düşündüm yanılıyormuyum ?? ama açısal olarak kaç metre hareket etmemiz gerekiyor ki antenler uyduyu kaybetsin uydu antenleri 2 santim oynamayla uyduyu kaybeder 2 antenin eş zamanlı uyduyu kaybetme noktasına gelmesi tesadüfmü bilmiyorum ALLAH yardımcımız olsun

 13. kahin dedi ki:

  Bir çok insan maya takviminin sonu olan 21 aralık 2012 de olumsuz hadiselerin yaşanacağına inanmaktalar. Bazıları, galaksi merkezinin güneş sistemimizle hizalanacağından bazıları marduk sebebiyle, bazıları da foton kuşağına gireceğimizden dolayı olacağı yönünde beklenti içine giriyorlar. Bu durum bazı kesim insanlar için tam bir fırsat! Bu 21 aralık 2012 tarihini paravan olarak kullanıp, suçu foton kuşağına ya da marduk gezegine yıkmak için. Sizce cern de yapılan deneyin 21 aralıkta olması tesadüf mü? Sizce onların planı ne?

  Unutmayın, bazı şeyler göründüğü gibi değildir.

 14. beta_x dedi ki:

  ben 21 aralık sürecinin güneş tutulması ile başladığına inananlardanım.Adminimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum pek çok kişi bunu yazmaya cesaret bile edemiyor.Bizlerin bakış açısı genelde bulunduğumuz noktalara göre ilerliyor yani resmin tamamını göremiyoruz.Bugün bir güneş tutulması depremlere yol açıyormu açmıyormu diye sürüsüne bereket araştırmalar varken galaktik dizilimin etkilerinin araştırılmamış olmasını düşünmek tam bir saçmalık.Sonuç olarak tutulmalarda birer dizilimdir.Cern i savunup masum gören arkadaşlar bir manyetik alan oluşturulmaz diyor ama mekanizmada kullanılan en büyük araçlardan birtanesi mıknatıs ..Manyetik yoğunluğu arttırıp ışınımı sabit tutmak için kullanılıyor..Ve daha öncede belirtmiştim böyle spekülatif bir tarihte son 50 yılın en büyük deneyini yapmak ve ardına da bizim için en uygun tarih buydu demek sadece saf insanları aldatmaya yönelik bi davranış.Bilim dünyaya faydalı evet ama körü körüne bilim inancıda bazı gerçekleri görmemize engel olur..Bu cern ve benzeri kuruluşların tanrıcılık oynama isteğinden başka birşey değildir.Dikkat ederseniz nasa da güneşle ilgili şu açıklamayı yaptı güneşin en faal dönemleri 2012 sonu ve 2013 başlangıcı.Peki size şunu sormak isterim güneş son birkaçgündür faaliyetlerinde artış gösteriyor ve galaktik dizilime de 26 gün var .Bu dizilim esnasında x 5 ve + sınıfı bir patlama ve atım yaparda aynı hizada olan gezegenlerde bir radyoaktif reaksiyon başlatırsa ne olur..Cevapları bekliyorum…

 15. sulbas dedi ki:

  @beta_x ne türden bir reaksiyon başlatacağı tespit etmek çok zor çünkü önceki dizilime dair dünya tarihinde zaten kaydedilmiş bir şey yok. bahsettiğiniz patlama veya radyoaktif reaksiyon zinciri de olabilir. ama benim anladığım hiçbirşey olmasa bile, aynı hizaya geldiklerinde, gezengenlerin itme-çekme kabiliyetlerine göre birbirilerine etki edecekleri kesin. ama Dünya hangi gezegenden nasıl etki görür, nasıl tepki verir onu bilemeyiz. sanki; vazifelerini hakkıyla yapmış askerlerin komutanın karşısında saf durması gibi.

 16. Bora Hazır dedi ki:

  Sizden de böyle açıklayıcı bir yazı beklenirdi sevgili admin. teşekkür ederim bu kadar net cümlelerle bu konuyu aydınlattığınız için.
  benim de malum bir süredir anlatmaya çalıştığım olayı çok derin ve ayrıntılı açıklamışsınız. CERN tespitiniz muhteşem, ben onu hiç düşünememiştim.
  dünyanın durmasını engelleyecek veya bozulan manyetik dengeyi yerine oturtacak bir yumruk görevi, 21 aralık'ta en yüksek gücü deneyeceklerini açıklamaları, müthiş bir tespit. Liseden kalma fizik bilgimle gözümün önüne geldi bütün olabilecek olanlar, CERN'in amacı. Logosunda da müthiş bir sır gizliymiş, şimdi görüyorum sayenizde.
  Teşekkür ederim tekrardan.
  Her yere yayılmalı bu yazı altında bluebox'tan alıntı olduğu belirtilerek.

  • Bilal Tunckal dedi ki:

   eczacım yazıyı okudum eğer yazdıkları doğruysa dünyanın son gününde antalyada olacağım ve seni göremeyeceğim o güne kadar seni göremezsem şimdiden hakkını helal et zaten öleceksemde antalyada öleyim 🙂

  • Bora Hazır dedi ki:

   Yazdıkları doğrudur. Bu alanda Türkiye'deki en önemli araştırmacılardan biridir admin. Senelerdir takip ederim.
   Böylesine bir kaos yönetilemeyeceği için kimseye açıklanmayacaktır.
   CERN başarılı olursa dediği gibi, hayat kaldığı yerden devam eder, olmazsa tüm dünya yeniden şekillenecektir.
   Bekleyip göreceğiz. İnşallah gerçek olur, en güzel puromu saklıyorum o gün içmek için..

  • Bilal Tunckal dedi ki:

   eczacım sen enazından eczanede olacaksın denizden uzak ve yüksek biyerde bulunma olasılığın olacak ben ise tam aksi deniz kenarında bi otel de olacağım anlaşılan bi kurtuluşum olmayacak ama tabi bu eczanede olup eminle kurtulmaktansa antalyada deniz kenarında olup ölmek arasındaki ince çizgi bence ben daha şanslıyım mutlu öleceğim kurtulursanız beni unutmayın ……… ben sizi unutmayacağım çünkü

  • Bora Hazır dedi ki:

   böyle bir şey olacağı garanti değil, bu bir kıyamet değil zaten, bildiğin doğa olayı. kutupların yerinin değişmesi dediğin şey daha önce yaşanmış. dünya tarihinde bu izler bilimsel olarak var.
   güneş aynı yerden doğmuyor, bu da bir çok doğa olayını etkiliyor.
   Mali kıyamet diye bir şey yok. Ayrıca 21 Aralık'ta galaktik hizalanma var ve bilimsel olarak nasıl bir sonucunun olacağını kimse bilmiyor, bilinmeyen bir şeye karşı bu kadar rahat nasıl olabiliyorsun?
   analitik düşünmesi gereken bir insansın, böyle dalga geçiyor olmandan utanç duyuyorum. Hiç araştırdın mı sen Maya takvimi denilen şey neymiş? bu paylaştığım yazıyı okudun mu en azından? onu bari yaptın mı?

  • Bilal Tunckal dedi ki:

   bence her insanın bu yazıyı okuması lazım okuduktan sonra yorum yapması gerekir bence bu olayın ciddi boyutları olabileceğini düşünüyorum artık …. ve şuda bi gerçek dünyada garip garip olaylar olmaya başladı yer hareketleri ve doğa olayları şimdiden abartılı olmasada gerçekleşmeye başladı bence şuan ince bir çizginin üzerindeyiz ve bu çizginin sonuna geldik herhalde…..

 17. maestro dedi ki:

  Sayın BlueBox, sakın yanlış anlamayın ve kızmayın aşağıdaki yorumuma. Bu yazı beni fazlasıyla rahatsız etti. Hayır, hayır, sanıldığı gibi dünyanın olası bir sona yuvarlanmakta olduğundan dolayı değil, bu feci sonu durdurabilecek kudretin sadece CERN’e havale edilmesi beni rahatsız etti. Dünya 21 Aralık uçurumuna yuvarlanmaz ise kurtarıcısı/kurtarıcımız olarak CERN’i mi (Cern’i kuran/destekleyen, cern’de aslan payına sahip devletleri) düşüneceğiz artık? Şimdiye kadar CERN’e -statükocu bilimciler dışında- hep olumsuz derin gizemler yüklendi, yorumlar yapıldı, ama bu sefer tamamen zıt olarak bir “kurtarıcı” imajı veriliyor bu yazıyla birlikte. (Bilmem tehlikenin farkında mısınız? 🙂 ) Ne değişti şimdi? Yoksa 21 Aralıkta birşey olmadığında elimizde bir açıklama olsun diye mi bu ihtimali ortaya çıkarıyoruz. Beklenen hiçbir şey olmadığında “Cern’deki deney başarılı oldu” mu diyeceğiz, “şükürler olsun Cern’e dualarında” mu bulunacağız?

 18. tamer dedi ki:

  dostum seni anladım ve haklısın ama ne olduğunu bilemeyeceğiz gibi.o her şeyi biliyor ya izin verecek yada bitirecek.göreceğiz

 19. Mujde Fildisi dedi ki:

  yazınız cok güzel tesekkür ederim bilgilendirmeniz için.panik yapmamamız gerekir diye düşünüyorum.mantığın işe yaramayacağı zamanlar yaşıyoruz, hislerimize güvenmeliyiz, anı yaşamalı, öngörüler gerçekleşek olursa korkmamalıyız.Güzel Günlere gebe zamanlar bunlar.uzun zamandır beklediğimiz bir gün 21 aralık 2012 hiçbirşey olmasa da uyanış gerçekleşmiş olacak diye düşünüyorum bence kutlamalıyız bu günü.21 aralıkta Şirince de olacağım Altın çağa orda gireceğim.:)

 20. akgün dedi ki:

  🙂 21 aralık 2012 olabilecek herhangi bişeye hiç kimse hazırlıklı degil zaten .allahın izniyle her akşam ölüp her sabah yine dirilmiyormuyuz. ehh uyanamazsam bigün veya ogün vadem yetmemiş çok şükür yaradana kavuşturana derim oyüzden olacakla ölecege çare yok denmiş..bekleyelim görelim ne olacak (hoş hatılamayacagım bile belkide)

 21. Esra Karataş dedi ki:

  Okudum, inanmak istemiyorum 🙂

 22. kenan dedi ki:

  böyle büyük bir olayın/olaylar zincirinin sonunun iyi yada kötü bitmesinin cern’e bağlanıp cern odaklı hale getirilmesi bende bu işte bir bit yeniği var hissi oluşmasına sebep oluyor ne hikmetse..en biyük deneyin 21 aralıkta yapılması kararı alınması benim düşünceme göre durumdan faydalanma çabasından başka birşey deyil ,şöyleki dünyadaki genel kanı ( aynı zamanda benim’de zannım ) 21 aralıkta öyle yada böyle az yada çok alinin yada velinin dediği gibi ama illaki birşeylerin olacağı yönünde…cern’i kullanım alanı haricinde ayriyetten küresel bir güç yapılmak isteyenler 21 aralıkta bu deneyi yapacaklar’ki sonuçta gelişen olaylar her ne olursa olsun ondan faydalansınlar ve işin içinde cern’in adı geçsin…örneğin dünyada bazı dengeler deyişir fakat genel düzen devam ederse biz elimizden geleni yaptık ancak bu kadar bazı şeyleri engelleyebildik diyecekler ,hiçbirşey olmazsada bakın olacak şeylere engel olduk biz dünya dengelerine bile etki edecek güce sahibiz diyecekler…

 23. kenan dedi ki:

  21 aralıkta ilgili çok şey söylendi her kesimin fikri bakış açısı söylendi anlatıldı tartışıldı ( bilimsel açıdan ilimsel açıdan,mayalar,çeşitli uygarlık yada kabilelerin söyledikleri tarotçular fala gibi ) ancak dinsel açıdan bu konu hiç irdelenmedi en azından ben bu forumda görmedim… islami açıdan yaptığım araştırma ve bilgi birikimlerim sonucu vardığım kanağat şu oldu (tabiki bu benim şahsi yorumum ve kesin inandığım birşey deyil olabilirliği bence yüksek olan bir tahmin).kısaca anlatımla kuran’ı kerimde küçük ve büyük alametlerden bahseder ,zinanın binanın,hırsızlığın çoğalması vb.alametler küçük alametlerdir ve bunların hepsi olmuştur ,sıra büyük alametlerdedir , üç büyük yer çöküntüsü deccalin çıkması,doğuda bükbir dumanın/yangının çıkması büyük alametlerdedir ve bunların bir taneside ve ilki güneşin batıdan doğmasıdır !!!.işin ilginç yanı işin tarih verme kısmını bir kenara bırakırsak buda diyerleriyle örtüşüyor,şöyleki,mayalar dünya için bir dönüm noktası diyor güneşin batıdan doğması tüm dengeleri deyiştirecek bir dönüm noktasıdır çünki güneş batıdan doğduğunda islamın hak din olduğu kesin olarak kanıtlanmış olacak ve diyer dinler de büyük bir deforme ve kaos yaşanacak aynı zamanda toplu islama geçişler çünki islam bu devasa doğa olayını 1400 sene önce haber vermiştir.islama göre güneşin batıdan doğacağı günde bellidir (örtüşüyor demiştikya) o gün cuma günüdür.bilin bakalım 21 aralık hangi güne geliyor !!!…ayrıca şöylede bir durum var rus bilim adamlarının yaptıkları araştıma ve gözlemlere göre 2012 sonlarına doğru güneşteki patlamaların dünyanın manyetik alanına uyguladığı baskı sonucunda dünya 1 ile 3 gün arasında tersine dönebilir,bunun haricinde,eğer kutuplar yer deyiştirip kuzey /güne güneyde kuzey olursa,bu durumda doğu/batı batı’da doğu olmuş olacak ,sonuç olarakta yön tayinine göre veyahut mecazi anlamda güneş batıdan doğmuş olacak.buda benim yorumum ALLAHU ALEM…DOĞUSUNU ALLAH BİLİR…

  • hilal79 dedi ki:

   Kenan Bey;
   Dini bilgileri içeren bilgileri verdiğimde özellikle güneşin batıdan doğması, Kur an da kıyamet ve sahih hadislerden bahsedildiğinde çılgına dönen arkadaşlar oldu. Onların yalanlayıcı yorumlarını görünce bu defa ben çılgına döndüm. İstedikleri gibi düşünebilirler bu beni ilgilendirmiyor, saygım sonsuz… Fakat dini bilgilere yer verirken onların dine zarar verici yorumları olduğunda, ( çok dayanamayıp paylaşım yaptığımda oluyor ) dini bilgileri yazmayı azaltmaya karar verdim. Ben ne bir din görevlisiyim, ne de yakın bir mesleğim var, ilgisi olmayan bir alanda çalışıyorum. Ancak hepimizin tahmin edebileceği gibi bahsini geçirdiğim yorumları tartabilmek için din görevlisi olmaya gerek yok. Bu sebeple daha çok bilimsel bilgiler üzerinden devam etmeye çalışıyorum yorumlarıma. Mavi Kutunun takipçisi iseniz konu bile açmıyorum açılmış konular üzerinden yorumlarımı yürütüyorum..
   Yorumlarınıza katıldığımı bildirmek isterim, küçük alametler gerçekleşti. Dediğiniz gibi güneşin batıdan doğuşunda mecazi bir anlatım olabilir veya dünyanın durup tekrar dönmesiyle görünürde de batıdan doğuş gerçekleşebilir. Yaşayıp göreceğiz. Zannederim sürecin başlaması hususunda artık herkes hemfikir gibi görünüyor. İster kıyamet, isterse doğal süreçte dünyanın herhangi bir şekilde sona ulaşması. Artık üzerinde duracağımız husus bence şu anda elimizdeki bilimsel verilerle bilimsel bilgiyi birleştirmek olmalı. Eğer sürecin nasıl devam ettiğini merak ediyor ve bilmek istiyorsak görüşümüzü, fikrimizi vss… leri aşıp ulaşabileceğimiz en doğru bilgiye ulaşmak olmalı.

 24. no 2013 dedi ki:

  güneşin batıdan doğması şöyle olacak hadis ve ayetlerden edinilen bilgilere göre:dünyaya dev bir gezegen çarpacak bu çarpmayla dünya duracak bunu ikinci bir çarpma takip edecek ve bu ikinci çarpma sonrasında dünya terse doğru yani doğudan batıya doğru dönmeye başlıyacak böylece büyük alamet gerceklesmiş güneş batıdan doğmuş olacak artık bu 21 aralıktamı olur nezaman olur orasını allah bilir

 25. onder dedi ki:

  Sn. Admin bu bilgilerinizin kaynağı nedir, bir yerden duyummu aldınız, yoksa sadece yorum mu yaptınız. Eğer sağlam bir bilgi size ulaştıysa vay halimize. Yok yorum yaptıysanız bu kadar insanı boşuna sıkıntıya sokmuş olabilirsiniz. Bu yazının kaynağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Dünyanın yaşını dikkate alabilirsek 26.000 yılda bir olan bu hizalanmanın bir çok defa gerçekleştiğini görebiliriz. Kıyamet olacak beklentisi insanları hep cezbetmiştir fakat bu tarihte bir şey olmazsa bu konuyu tüh yanlış öngörmüşüz deyip hayatınıza devam mı edeceksiniz?… Bir bilgi verirken lütfen insanların etkilenebileceğini sakın unutmayın… Lütfen kaynağınızı bizimle paylaşın. İyi günler

 26. Tulay Gurzap dedi ki:

  Sevgili admin yazınız çok etkileyici.herkesin okumasını dilerim.
  Okuyan arkadaşlar lütfen yorumları da okuyunuz.

 27. Devrim Geçgili dedi ki:

  Efsaneye göre 21 Aralık 2012 ….

  Sonbahar ve kış 2012/2013 Tibet'te ve tüm Küzey yarımküresinde sıcak olacaktır. 21.12.2012'de Dünya tüm galaksi sistemiyle birlikte galaksinin SIFIR HATINDAN geçmeye başlayacaktır. O ise hiç bir enerjinin yayılamadığı, elektromanyetik alanlarının olmadığı ve tüm cisimlerin durgunluğa uğradığı bir ortam oluşturacaktır.

  Tüm Dünyada, bir kaç dakikada, Moskova saati
  yle saat 10'da, 21.12.2012'de
  *tam karanlık çökecek,
  *tam sessizlik olacak
  *ışık, elektrik, iletişim, ses-hepsi yok olacaktır.

  Bu karanlığın içinden uzaydan göklerde bir karmakarışıklık gözlemlenecek, bir kaç gün sonra ışık patlamaları başlayacak bu da üç-dört gün sürecektir.
  Korkmaya ve kendini yıpratmaya gerek yok. Buna kendini herkes hazırlamalı.

  Sonra Güneş ışığı yine gözükecektir. Dünya görülür olacak ve eski haline dönecektir.

  Hayvanlar Uzay Karanlığını önceden hissedeceklerdir ve deliklere çekileceklerdir. Şehirlerdeki insanlar hissedemeyecek o yüzden kurban gidenler ve aklı hasara uğrayanlar olacaktır. Dünyanın yüzde 10 o günlerde ölebilir.

  Bu olaya hazır olunması gerekmektedir, 2012 yılın işlerini bitirmek, yeni işe başlamamak, borçları ödemek.

  20.12.2012'de çocuklar, para ve belgeler alınarak şehirlerden uzaklaşılmalı ve doğaya çıkılmalıdır.
  İki aylık bir erzak hazırlanmalı, zira elektrikler uzun süre devreye giremeyeceklerdir.

  Eve su bolca alınmalı, odun ve mumlar hazırlanmalıdır. Evde bir ocak hazır bulunmalı, çünkü elektrikler 21.12.2012'de kablolardan akışını durduracak.
  Televizyon ve telefon olmak üzere bir şey çalışmayacak. Karanlık günlerde pencereler kalın siyah örtülerle örtülmeli, onlara bakılmamalı, gözün gördüğü, kulağın duyduğuna inanılmamalı, sokağa çıkılmamalı.

  Mecbur kalındığında çok yakın mesafelere çıkılır. Uzak gitmek tehlikelidir, zira kaybolma riski yüksektir.

  Bu bilinmeli: objelerden ışığın yansımamasından kaynaklanan sıkı karanlıkta kendi elini görmek bile mümkün olmayacaktır.

  Korkmayınız. Kendinizi buna hazırlayın.

  Güneş ışığı aydınlandıktan sonra şehirlere dönmeye acele edilmemeli, imkan varsa yaza kadar doğada kalınması iyi olacak.

  Dünyanın SIFIR HATTAN çıkışı 7 Şubat 2012'de beklenmektedir. O zaman yavaşca elektrikler kısım kısım verilmeye başlayacaktır toplu taşıma araçları da faaliyetine başlayacaklardır.

  Martın sonunda Dünya tamamen eski haline gelecektir. Trenler yürüyecek, uçaklar uçacaktır.

  Dünyanın tüm devletleri, farklı kaynaklardan SIFIR HAT hakkında bilgiler almışlardır, fakat kendi vatandaşlarına yardım ya edemeyecekler, ya da istemeyecekler.
  Sivil koruma örgütleri bir şey yapamayacak, zira hiç bir şey çalışmaz olacaktır.

  Bu durumda sadece Yaradana güvenin ve de kendinize.

  Dünyanın SIFIR HAT'tan geçişinden sonra, insanların görüşleri ve yaşamları değişecektir.

  Manevi değerler üstün olacaklardır. İnsanlar ebedi ahlaki ve manevi değerler hakkında düşünür olacak, devletlerde bilim, ahlak, maneviyat, tıp patlak verecektir.
  Birey önemli hale gelecektir.

  Ve öyle de yeni bir çağın başlangıcı sayılacak bu dönem insanlığın manevi ağırlıklı ilerlemeye koyulduğu bir yeni çağın başlangıcı olacaktır.

 28. Ayşe Aktay dedi ki:

  Okudum emeğinize sağlık cern deki deneyi açıkçası takip etmemiştim, haklılık payı büyük bekleyip görücez, insanlar aydınlanacak ve şu bencillik ortadan kalkıcaksa varsın olsun..

 29. Hanife Akbulut dedi ki:

  gercekten cok ilginc hele de bizim gibi bu tür konulardan uzak olanlar icin zaten bu zamanda verilen egitimlerde yeterisz ancak konuya vakif olan kisiler dünya nüfusuna göre cok az bir kitle bu günkü insanlarin tamaminin egitimli olmasi icin uyanis calismalarinin yüzyillar önce yapilmasi gerekirdi hadi bunu gectik asil bu degisimlerin yasanmayacagina inanan kitle sayisi ürkütücü ben bu konuyu bilincli bilincsiz hangi yakinima söyledimse ya karktular yada kabul etmediler kuran sifreleri bile aciga cikmisken kabullenmemek yanlis olur sonuc hersey yaradanin hükmünün olacagi gün gercekten yapacak bir sey yok saadece allahin merhametine vede rahmetine siginmaktan baska birde su ayeti cok okuyalim kefh suresinde gecer ve ismi azam oldugu söylenir (YA ILAHÜKÜM ILAHÜN VAHID)

 30. Kahve dedi ki:

  Birşeyler olacağını biliyorum yani çevremdeki birçok olguyu birleştirince çok net ortaya çıkıyor her şey bu kapıya varıyor ama nasıl birşey ve ne zaman olur bilmiyorum. Admin çok teşekkürler çok güzel izah etmişsin ben de bildiklerini ve kaos olmaması için sustuklarını düşünüyorum Sıra Dışı programında da bu konu 4 yıl önce ayrıntısıyla konuşulmuş Ahmet Maranki nin söylediğine göre şu bizim bilim kurgu filmleri hep insanları hazırlamak içinmiş bu tarz birşeye

 31. Ahmet Tekin Duygu dedi ki:

  Anladığım kadarıyla Şamil hocanın bilgisi dışında bu paylaşım.Yaptığı yorumdan dolayı görüyoruz, hocanın kendi sayfasında görünmüyor.

 32. Emre Gören dedi ki:

  CERN’de personelin aile/ilşki durumundaki değişiklikleri acilen 30 gün içinde güncellemeleri istenmiş.

  cdsweb.cern.ch/journal/CERNBulletin/2012/48/Official%20News/1493508?ln=en

 33. Cern in bu amaçla kullanılacağı hiç aklıma gelmemişti .Sanki bir film senaryosu gibi.Bu gerçekse geçmiş olsun dostlar……

 34. 21.Aralık da oluşabilecek durum 2000 yıllık yeni bir " aydınlanma dönemi " ne gireceğimizidr. bir takım sıkıntılar olabilir ama bu yeni bir başlangıç olacak .

 35. ahmet dedi ki:

  ya arkadaşlar ne kadar garip yazılar yazıyorsunuz akıl var nizam var kutupların değişmesi hemen bir gecede oluşacak olay değildir fizik ve matematik kuralları bunun 3000 yıl sürebileceğini gösteriyor dünyanın dönüş ekseninin de terse dönmasi gibi bu yüzyıllar sürecek bir döngü tamam şuna katılıyorum dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü gittikçe yavaşlıyor ama bunun başlaması binlerce yıl evveldi insanlığı kaosa sürüklemenin bi manası yok tamam 2012 yılının son ayında bazı değişiklikler olacak bunu kimse inkar edemez ama bu insanlığın sonu olmayacak onu ancak yüce rabbimiz bilebilir dünyanın sonu ne insanların elinde nede evrendeki değişiklerin o sadece rabbin elindedir o ne zaman isterse o an gelir ölüm.ama şunun için seviniyorum bu safsatalara inanan insanların ölüm korkusuyla bundan sonra dinine sarılacağını namaz kılacağını ölüm korkusunu an be an aklından çıkaramayacağını düşünmek bana huzur veriyor eğer rabbim biz kullarının yaşamına o gün son verecek se hep beraber o güne hazırlanmalıyız bu 1 milyon yıl sürse bile sanki yarın ölecekmişiz gibi dinimize yaradanımıza daima sığınmalıyız allah sonumuzu hayırlı kılsın

 36. duman45 dedi ki:

  Arkadaşlar yaklaşık bende 5 yıldır bu konuyla çok araştırma yaptım.. admine katılmamak mümkün degil..
  Fakat foton kuşagına gireceksek ve tüm samanyolu galaksisi tüm hizaya gelecekse.. bu ortaya çıkacak itme çekme gücünü cernde birşey yapamaz.. Dünyanın sonu degil bence yeni bir başlangıç.. sistem kendi kendini temizleyecek.. tüm araştırmalarda bilim adamları dünya en fazla 500 milyon insana bakabilir. Şimdi düşünün bakalım hemen tüm sebze ,meyve , et hepsi formonlu.. dünyadaki açlıgı bu bile bitiremiyor.. sonuçta samanyolu galaksisindeki karadelik ve hizalanma dünyadaki yerküre hareketini hızlandıracak doğa olayları birbirini tetikleyecek.. (depremler , yanardag patlamaları ve şiddetli yagmurlar.. kimi kıta buz tutacak kimi kıta sıcaktan kavrulacak..)bu ortaya çıkan güç ne kadar kuvetli hiç kimse bilmiyor.. çünkü bu güne kadar bu kadar güçlü çekim gücünü suan dünyada olanhiç kimse yaşamamış..Tarihten bu konuyla ilgili bir çok bilgi var özellikle mayalar ve ayrıca 15 yakın uygarlıgın yazıtlarından bu tarih çıkıyor.. İnşallah hiçbir şey olmaz.. ama birşeyler olacagı kesin!!!! gün yaklaşıyor.. bakalım görecegiz..

 37. Hakan Bercmen dedi ki:

  Süper bi yazı. Yaşanacakları merakla bekliyorum!

 38. Selim Keskin dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar, tüm yazdıklarınızı okudum. Benim daha farklı bir teorim var. Bu bir yerden kopya değil. Tamamen kendi yorumum. Mümkün olduğunca az kelime ile anlatmaya çalışacağım. Firavun soyundan oluştuğunu düşündüğüm illüminati grubu atalarının geri gelmesini sağlayacak yıldız kapısını açmak için piramitlerden beri kullanmış oldukları manyetik alan bilgisinin son ürünü olan cern ile her 11 yılda olduğu gibi yıldız kapısını açmaya çalışacaklar. Fakat bu sefer çok iddialılar. Gezegenlerin diziliminden tutunda gecenin ve gündüzün eşit olduğu 21 aralık tarihine kadar pek çok detayı çok iyi düşünmüşler. Firavunun mumyalanması yıldız kapısından gelecek olanları beklediğindendir. Tanrı olduğunu iddia eden firavun insanları köle edecek gücü nereden bulmuştur? Kuranda bahsedilen demir set eskiden var olan yıldız kapısının kapatılmasımıdır? Işık hızıyla milyonlarca yıl öteden gelecek olanların yıldız kapısına ihtiyaci vardir. Aksi halde bu yolu gelmeleri mümkün değildir. Bu kadar bilginin kafası çalışanlar için yeterli olacağını düşünüyorum.

 39. Rasim dedi ki:

  Yemin ediyorum müthiş bir kurgu yeteneği var sizde. Cern’i bile amacı dışında göstermeyi başardınız ya tebrikler 🙂 Ayrıca cern’de oluşturulması planlanan sözde manyetik alanın dünyanın manyetiğini koruması veya ona destek olmasıyla yakından uzaktan alakası bile olamaz. Resmen komedi bunlar.

  Diğer bir konu da gezegenler veya sıfır noktası vs.. bunlar tamamen safsata. Öyle bir şey ne yazıkki gerçekleşmeyecek, ve bundan ötürü de dünyanın manyetiği azalıp kaybolmayacak. Kaldı ki kutup değişmesi bile 1 gece de olmayacağı için kutup değişimi anında azalan manyetik alan da öyle 3-5 günde olacak bi hadise değil, burada zaten teori çürüyor.

  Ayrıca diğer gezegenlerin dünyaya hiç bir etkisinin olmadığı zaten kanıtlanmış bir şey. Güneş var oldukça dünya da normal seyrini sürdürecektir.

  İnsanları saçma sapan egolarınız yüzünden kaosa sürüklemeyin. 21 aralık normal bir gün olacak.

 40. Yusuf Koçancı dedi ki:

  Son gün diye birşey yok. Marduk, la son randevumuzdan önce insanlar yaşıyordu , ondan sonra da yaşamaya devam ettiler. Volkanik ve deprem aktivitelerinden başka hiçbirşey beklemiyorum

 41. Aynur Erkan dedi ki:

  Bu konu hakkında her söylenileni her çıkan yazıyı okuyorum.Hepsi korku filmi senaryosu gibi…Ürperiyorum.O zaman çocuğumu düşünüyor ve onun için bir dünya ve de hayat olamayacağı…İşte beni nedense bu gerçek daha çok üzüyor.Bir gün o da bu yorumları okudu ve bana bir ümit ışığı arar bir ifadeyle anne dünyanın sonu böyle mi olacakmış dedi.Bende yok oğlum bence Mayaların kalemleri bitmiş herhalde yazamamışlar dedim.Çocuğum ara ara bana o kehanetleri sorar ve benden iyi yorum yapmamı bekler bir ifadeyle bakar ve söyleyeceklerimi ilgiyle dinler.. Bende her zaman ki gibi onu avuturum.İşte bizim de bu konuyla ilgili kendi dünyamızdaki yaşadıklarımızı size anlattım.Pekiyi bunu insanların anlayacakları bir dilde kaosa sürüklemeden anlatmayı neden düşünmezler…?Evet dünyadan başka gidecek bir yerimiz yok.O gün için kaderimizin bize hazırladığı yazgıyı çekmeyi bekleyeceğiz……Bizi bu kadar karamsar yapan belirsizlik kavramı gerçekten çok sıkıntı veriyor…Bu yazımı 1999 Gölcük depreminde çok kullanılan şu sözlerle bitiriyorum…-Kimse yok muuu.?Hz. Muhammedin aşkına alemleri yarattı.Onun sevgisinden dolayı insanlığı yarattığını söyler Allah.O halde yine Hz Muhammedin yüzü-suyu hürmetine dünyamıza ve insanlara bir vade daha versin diliyorum Yüce Allah…..Amin.Bana kaderci diyebilirsiniz peki böyle bir durumda kim ne yapabilir ki …!Geçmiş y.y.larda atalarımızın yaptığı gibi (tanrılara)Allaha yalvarmak…

 42. mars dedi ki:

  Son 17 gün heyecan ve merakla bekliyorum

 43. capover dedi ki:

  Ben 21 aralıkta bişeyler olacağına inanıyorum. Fakat şu soruyuda sormadan geçemiyorum. Bu kadar büyük bir olay olacaksa neden devlet büyükleri kendilerini korumak için önlem almıyor. Veya alıyorda bizim mi haberimiz yok.Kaos olmasın diye halktan saklamak normal. örneğin 21 aralık günü yaklaşıyor. Cern de çalışan bilim adamlarının sayısına 500 desek herbirinin anne baba çocuk yakın akraba derken sayı 2000-3000 e rahat ulaşır. Bunlardan kaçı hazırlık yapıyor. Sayın admin sizin yazılarınızı ilgi ile okuyorum ve beğeniyorum. Sayın Admin Nasa ve Rus bilim adamları 21 aralıkta gezegen sıralanması olmayacak diye açıklama yaptı. Sizce bizi kandırıyorlar mı?

 44. duman45 dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar dikat ederseniz nasa bilim sözcüleri gezegen çarpacak yorumlaması üst,ünden gidip asla böyle bir olay yok diyor. ama mayalar gezegen yada gök taşı çarpacak diye bir şey demiyor.. sümerler ve inkalr gezegenin dünyaya yakın geceginden bahsediyor.. buda dünyayı etkileyeceginden bahsediyor.. amam mayalar dünyanın yeni bir döneme gireceginden bahsediyor.. bu dizlimin dünyaya çok büyük etkileri olacagını kesin.. ama neler olacak çok yakında hepimiz görecegiz.. Fakat nasa saçmalıyor bir çok gizliyor.. Bu olayı hiç bir hükümet yetkili açıklayamaz.. ançak bazıo kanalardan duyurur.. Eger böyle dünyanın yeni başlagıca gelecegi.. bir çokolay yani foton kuşagına girecegimizi ve dizilimin içok güçlü itme çekme olaylarından dolayı bir çok felaketlere maruz kalacagımızı.. üst düzey başkanlar başbakanlar söylese.. söyedigi andan itibaren tüm dünya kaosa girer.. düşünsenize bunu amerikan başbakanı açıklasa böy böyle olucak. dese.. tüm dünya sarsılır.. hiç kimse bir şey ödemez.. kimnse kimseyi takmaz.. düntya ozaman zaten bir kıyamete girer.. bunu varya ne zaman duyacagız olmadan 1 gün önce yada bir saat önce.. İŞİMİZ ÇOK ZOR..

 45. admin admin dedi ki:

  Bu yazının yorum kısmı biraz uzadı ama yapacak bir şey yok.

  Bana gelen yorumlardan çoğunda güneş ile samanyolu galaksi merkezinin nasıl hizalandığı yöünde.

  Aşağıdaki sizin için 21 aralık 2012 tarihindeki hizalanmayı aldım…

  Büyük görmek isterseniz.

  pbs.twimg.com/media/A9N-4NPCUAA7OK3.jpg:large

  Buradaki galaksi düzlemi denilen çizgi ile güneşin aynı hizaya geldiğini görebiliyorsunuz

  Bu çizimi aldığım programı

  www.stellarium.org/

  linkinden indirerek istediğiniz tarihdeki çakışmaları görebilirsiniz.

 46. Burak Çelikezen dedi ki:

  Cern deneyleriyle ilgili tespitiniz çok mantıklı ve başarılı tebrik ediyorum, ve ortalıkdaki bilgi kirliliğinin içinde mükemmel bir yazı olmuş teşekküler…

 47. duman45 dedi ki:

  ”Foton Çağı” dediğimizde neyi kast ediyoruz ?

  22 Aralık Galaktik mevsimin başlangıcıdır.. Tıpkı güneş etrafında dönen gezegeninizin yılda sadece 2 ay bahar yaşaması gibidir.. Bahar ayı neler getirir bir düşünün.. Tomurcuklar patlar filizlenir. Kurumuş ağaçlar yeşillenir. Tırtıllar kozalarında kelebeğe dönüşür. Bahar; yeniden başlangıçtır.. Kendinizi Büyük mevsime hazırlayın.. Büyük mevsim süprizlerle doludur. Hem yeni bir başlangıçtır hemde tohumların patlayıp filizlenmesi gibi değişim zamanıdır.. Kendinizi bir tohum gibi imgeleyin.. Bahar ayında bir tohumu toprağa bıraktığınızda 6 gün doğumu süresince tohum patlayıp filizlenecektir.. Her tohumun kendi zamanı vardır.. Ayçiçeği kendi zamanını bekler, kelebek kendi zamanını… Büyük döngüde toprağa bağları (kökleri) olmayan canlıların da zamanı vardır..İnsanların ve dünyanızdaki tüm canlıların değişip dönüşmesi beklenen zamandır ki bu zaman evrim zamanıdır.

  Kelebeğin kozasından çıkması gibi tomurcuğun patlayıp kara toprağın içinden filizlenmesi ve göğe uzanması gibi. Siz bu zamanda burada olmayı seçtiniz ve her birinizin ayrı ayrı planları var. Kiminiz eterik bedenlere dönüşecek, bu 4. ve 5. boyut dediğimiz yaşam biçimleridir. Kiminiz melek varlıklara, bu da 6. 7 ve daha üst boyut yaşam biçimleridir. Ama asıl süpriz kendi özgür iradenizle yeni keşfedeceğiniz yaşam formlarıdır ki biz bunu size şöyle açıklayabiliriz: Hem karada hem denizde hem havada hem atmosfer dışında hemde enerjisel anlamda yaşam şeklinizdir. İşte bu gerçekten heyecan verici. Biz bu yaşam biçiminin adına boyutlar arası diyoruz. İçinizde patlamaya hazır tohumu hissedin.. O sizin içinizdeki cevherdir ve o cevheri siz kendiniz hazırladınız – hazırlamaya devam ediyorsunuz.

  Büyük galaktik bahar tıpkı nisan ayında yaşananlar kadar gerçektir ve olacaktır.. Bu zamanda dünyanızın da kuruyan bekleyen yerleri yeniden yeşerip hayat bulacaktır. Depremlerin, sellerin mevsimsel çalkantıların olması gayet normaldir. Çünkü dünya da bir tohumdur ve zamanı geldiğinde 6 gün doğumunu bekleyip yeterli enejisini aldığında yeniden filizlenecektir. Tıpkı tohumların filizlenip can bulması ve fotosentez yapması gibi. Şimdi foton çağı dediğimizde neyi kast ediyoruz anlıyormusunuz.. ?

 48. Sefa Gülmez dedi ki:

  Arkadaşlar bu konu hakkında İbrahim Hakkı Erzurum-i Hazretlerinin(1703-1780) Marifetname isimli eserinde bir açıklama var… Akıllardaki soru işaretlerinin çözümüne bir katkıda bulunabilir belki… Metni aynen yazıyorum ;

  "Güneşin fazla etkilerinden biri de Evci, kuzey burçlarında oldukça kuzey toprakları bayındır olur, şenlenir… Güney tarafları ise deniz sularının altında kalır… Güneş Evci, güney burçlarına geçtiği zaman o araziden deniz suları çekilir… Bu sefer burası bayındır olur, şenlenir ve insanlarla dolar… Diğer karalar ve bayındır yerler deniz sularına gömülür… BU ANLATILAN EVC HAREKETİYLE GÜNEŞ HER 25200 YILDA BİR DEFA KARALAR DENİZE, DENİZLER KARAYA DÖNÜŞÜR VE DÜNYA ALEMİ YENİ BİR DÜZEN BULUR… Belki bu müddet içinde Güneşin tesiriyle gündüzlerle geceler, sıcaklıkla serinlik ve gölgeler, nurla ışık, yazla kış, karla yağmurlar, madenlerle taşlar ve bitkilerle ağaçlar yeniden var olup tabiatta nice değişiklikler var olur…" ( KAYNAK : Marifetname Cild-4 Sayfa-79)

  Ayrıca Peygamber Efendimizin(s.a.v) ahir zamanla ilgili söylemiş olduğu bir hadisin konuyla alakalı olduğunu düşündüğüm kısa bir bölümünü buraya eklemek istiyorum… Malum her yer tek göz sembolleri ile dolu ve biz bunun neyin işaretçisi olduğunu az çok biliyoruz… Hadisi Şerif-i aynen yazıyorum ;

  "Gözlerinizde büyültüp birbirinize ' Peygamberiniz size bu hadiselerden söz etmiş miydi? ' diye sormadıkça ve DAĞLAR YERLERİNDEN AYRILMADIKÇA BU DECCAL OLAYI OLMAYACAKTIR… BU HADİSE VUKU BULDUKTAN SONRA TOPLU ÖLÜM GERÇEKLEŞİR…" ( Kaynak : Hayatü's Sahabe Cild-4 Sayfa-128)

  Eğer ki Güneşe ait 25200 yıllık döngü 21.12.2012' de tamamlanacaksa hepimize şimdiden geçmiş olsun arkadaşlar… Ufakta olsa çözüme bir katkıda bulunmuş olmak temennilerimle… Ayrıca bu açıklama içinde admine teşekkür ederim…

 49. CERN aralık ayı 17-24 tarihleri arasında Technical stop/Standby konumunda espace.cern.ch/be-dep/BEDepartmentalDocuments/BE/LHC_Schedule_2012.pdf

 50. Mars dedi ki:

  Son 3 gün kaldı bakalım neler olacak. Derpremler şiddetini artırarak çoğalmaya başladı bi 3 hafta kadar önce yine japonya daki 7.1 izmir ve marmara bölgesindeki 4.1 ve en düşündürücü olanı 4 gün önce Ordu ya göktaşı düşmesi büyüklüğü ne kadardı ki ufak bi yer sarsıntısına sebep olmuş…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir